dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
nazwałbym to "brilliance" ...

Ladna nazwa :->

W kombinacji Fx-1 lite + hp5 brakuje mi troche srodka tzn szarosci sa jakies takie wyblakle :-P A trix ma najlepsze szarosci w ogole, wiec... to moze byc to!

(ale ja marudze :-P )

Dam 11min i zobaczymy :mrgreen:
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Ooo strasznie się zapaliłem do tego wywoływacza, powiedzcie, gdzie to cudo można kupić??? Czy dobrze rozumiem, że ten specyfik daje świetną tonalność i dość małe (mniejsze od rodinala ziarno)?

Pozdrawiam
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pioter napisał/a:
Witam
Ooo strasznie się zapaliłem do tego wywoływacza, powiedzcie, gdzie to cudo można kupić???


albo składasz sam, albo na digitaltruth w ich sklepie.

Pozdr!
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
a bliżej???

a to nie jest to samo? 2M Wywoływacz miękki MD-23
link

Pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pioter napisał/a:
a bliżej???

http://www.geocities.com/vacek87110/d23.html

Pioter napisał/a:
a to nie jest to samo? 2M Wywoływacz miękki MD-23
link

nie
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Pioter napisał/a:
a bliżej???

http://www.chemik.aip.pl/ tu chyba Ci złożą składniki, jeśli powiesz co i jak i z czym. Zapakują i wyślą.

OFERTA napisał/a:
Wykonujemy również naważki oraz sporządzamy roztwory o różnych stężeniach według potrzeb klienta. Za powyższą czynność pobieramy prowizję tylko 1 zł.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Dzięki za pomoc, właśnie skończyło się moje 5 litrów x-tola i przetestuję cos innego. Czy ta mikstura składa się ze składników, które podaje Vacek na swojej stronie???

Woda 750 ml.
Metol 7.5 g
Siarczyn sodu bzw. 100 g
dopelnic woda do 1000 ml.
Pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pioter, fx-1 lite = d-23 HAD (by Vacek). Tylko Alkos to chyba jakos to inaczej podzielil, zeby sie latwiej odmierzalo... czy jakos tak ;-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Dzięki za pomoc
Zamówię 75 gramów Metolu i 1000 Siarczanu Sodu Bezwodnego, rozpuszczę w 5 litrach wody destylowanej i przez rok powinno działać. Koszt to jakieś 40 złotych. Tylko mam jeszcze pytania; czy aby na pewno to jest trwałe, no i czy ziarno będzie mniejsze od Rodinala???

Druga kwestia, to czy to się opłaca, bo Xtol na 5 litrów jest w podobnej cenie, tylko chyba niestety nie daje takiej tonalności.


aaa jeszcze jedno, teraz do mnie dotarło, że dla Was jednym z atutów FX-Lite jest możliwość prostego zeskanowania, ja natomiast filmów nie skanuję tylko robię odbitki pod powiększalnikiem. Czy przypadkiem takie zastosowanie tej zupy jest sensowne???
Pozdrawiam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pioter napisał/a:
dość małe (mniejsze od rodinala ziarno)?


o, nie. co najmniej takie samo, jak nie wieksze.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Cytat
o, nie. co najmniej takie samo, jak nie wieksze.


uu to szkoda, nie znoszę ziarna w tzw. fotografii rodzinno imprezowej. Pewnie mimo to zamówię trochę tego d23, żeby popróbować ten wywoływacz w tzw. kreatywnej fotografii, cokolwiek by to miało znaczyć ;)

Pozdrawiam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pioter napisał/a:
zamówię trochę tego d23


D23 nie rowna sie D23 HAD. To zupelnie inne wywolywacze...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pioter napisał/a:
aaa jeszcze jedno, teraz do mnie dotarło, że dla Was jednym z atutów FX-Lite jest możliwość prostego zeskanowania, ja natomiast filmów nie skanuję tylko robię odbitki pod powiększalnikiem. Czy przypadkiem takie zastosowanie tej zupy jest sensowne???

Tak, tylko wtedy HP5+ wolalbym nie 10 min, a 11 lub nawet 11,5 min.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Ok w takim razie zamówię odczynniki do d23 HAD i zobaczę co da się z tego zrobić.

jeszcze jedno jak proponujecie wołać w tym Neopana 400 ale nie pod skanowanie tylko pod powiększalnik?
Pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pioter napisał/a:
jeszcze jedno jak proponujecie wołać w tym Neopana 400 ale nie pod skanowanie tylko pod powiększalnik?

Sprobowalbym 12min i zobaczyl, jak bedzie sie kopiowac.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
O dobry temat, czy jak wywołam klisze pod skanowanie, to czy na twardym (kontrastowym) wywoływaczy i papierze, będzie to dobrze wyglądać? W sensie że białe będzie białe itd.?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
nazwałbym to "brilliance" ...

A wlasnie... dlaczego nie Trix w D76? To taki mega klasyk, ale jak patrze na sample na flikrze ;-) Jak z ziarnem w D76? Nie rozpuszcza? :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
rozpuszcza :-) ale neopana 400 mam za poldarmo, trix 1,5x drozszy... i ziarno ma bycze... po co zmieniac? n400 mi sie podoba.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Oka, mam Trixa w FX-1 Lite, 11min@20°C.

Po kliku wieksze:






Ziarno - jak dla mnie ekstra, tonalnosc - troche szaro-szare, ale takie tez byly warunki (popoludnie i wieczor pochmurnego dnia) naswietlania dwoch rolek, ktore juz zeskanowalem. Skanuje sie banalnie. Nastepnym razem dam 12 min.

Jeszcze dzis postaram sie wrzucic cos z rolki naswietlanej przy sloncu.

[ Dodano: 2008-10-20, 22:00 ]
Skanuje rolke ze slonecznej pogody - jednak lekko niedowolana jest...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
tonalnosc - troche szaro-szare


ciągnij curvsy :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach