plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bo to nie każda wioska jest godna to gościć.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
To wtrącę się do męskiej rozmowy ;). Ilość, to nie jakość. Szybki przepływ informacji i lajkowanie publikacji, to dzisiaj domena Facebooka.
Fora, takie jak, to zostały dla elit.

 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Dobrze, że jeszcze komuś się chce te fora utrzymywać...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
My użytkownicy osobiście utrzymujemy to forum.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
opiszon napisał/a:
Ja zauważam że po prostu wiele forów specjalistycznych powoli umiera albo przynajmniej mocno się zmniejsza na nich ruch przez to że w siłę w międzyczasie urósł facebook i inne media.

Mogę Ci powiedzieć co się dzieje na obu polskich forach Suzuki. Nic się nie dzieje, bo już umarły. Niedawno stuknęło 10 lat... nawet nie było warto pojechać na stypę :-(
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
mdfan napisał/a:
Źle podziałała likwidacja giełdy

mdfan napisał/a:
Nowe obiektywy są drogie, a przy odsprzedaży idą czasem za mniej niż 50% ceny. Ostatnio na jednym z portali aukcyjnych gościu miał problem aby sprzedać DA15 za 1100 zł.

mdfan napisał/a:
Kupiłem tu mnóstwo dobrego sprzętu w fajnych cenach. Teraz z tym znacznie gorzej.

Za tanio jest?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mdfan napisał/a:
Ostatnio na jednym z portali aukcyjnych gościu miał problem aby sprzedać DA15 za 1100 zł.

Było za tanio, chcący kupić nie wierzyli, że może być sprawny.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
mdfan napisał/a:
Dwa lata temu miałem okazję być w Singapurze, pochodziłem po sklepach fotograficznych i tam Pentax jest tylko na zamówienie. Jak się zapytałem dlaczego, to padła prosta odpowiedź - bo się nie sprzedaje.
Kiedy kupowałem k-10d prawie równo 10 lat temu też usłyszałem, że mam kosztowne hobby i musiałem czekać godzinę zanim mi aparat ściągną do sklepu.
Jasne, świat się zmienia i coraz bardziej do gry wchodzą smartfony, ale Singapur jest specyficzny tak jak Japonia, tylko co innego w obu miejscach jest "normalne".
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprzedaż luster Pentaxa zwyżkuje od 2014 roku. Z tym, że w lata nieparzyste spada. W roku 2018 będzie jakieś 7,4 %. Taki wniosek można wysnuć z tego co widnieje w tej tabeli. :mrgreen:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Canon od lat na pierwszym miejscu prawie we wszystkich kategoriach! Jak to zjawisko wytłumaczyć?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
kerad napisał/a:
Canon od lat na pierwszym miejscu prawie we wszystkich kategoriach! Jak to zjawisko wytłumaczyć?

Może przez obecność na rynku od dekad, szeroki wybór sprzętu w każdej kategorii cenowej i segmencie rynku (no, może poza bezlusterkowcami), bardzo bogaty wybór obiektywów każdego typu (na dodatek podobne instrumenty w tańszych/droższych wersjach), dobre wsparcie posprzedażowe, sprawny serwis, skuteczny marketing...

Ogólnie to zgaduję, bo z Canona to miałem cyfrowego kompakta jakąś dekadę temu, ale strzały mogą być prawdopodobne ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach