snufkin  Dołączył: 05 Mar 2008
k100 D super czaro białe?
Witam!

Czy jest jakakolwiek możliwość zrobienia w aparacie k100 D super zdjecia czarno bialego od razu, bez konwertowania i wchodzenia do menu?
dziwi mnie brak takiej waznej opcji pod ręką w tym aparacie.
moze wyszedl jakis patch uruchamiający taką funkcję?

pozdrawiam!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znasz jakiś, obecnie produkowany, posiadający tą funkcję?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Na (nie)szczęście nie. Tylko z menu filtrów przy przeglądaniu zdjęć i tylko dla JPG.
 
marcinbro  Dołączył: 07 Paź 2007
Re: k100 D super czaro białe?
snufkin napisał/a:
Witam!

Czy jest jakakolwiek możliwość zrobienia w aparacie k100 D super zdjecia czarno bialego od razu, bez konwertowania i wchodzenia do menu?
dziwi mnie brak takiej waznej opcji pod ręką w tym aparacie.
moze wyszedl jakis patch uruchamiający taką funkcję?

pozdrawiam!


waznej opcji powiadasz ... :]
 

Sirhan  Dołączył: 06 Mar 2008
Należało by jeszcze ustalic czy chodzi o zrobienie super zdjecia czarnobialego aparatem k100d czy moze zwyklego zdjecia czarnobialego aparatem k100d super (sorry nie moglem sie powstrzymac :evilsmile: )
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
plwk napisał/a:
Znasz jakiś, obecnie produkowany, posiadający tą funkcję?

Chyba Sony Alfa 100. Ale chyba.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Faktycznie nie mam tego, brak takiej funkcji to dyskfalifikacja sprzętu.
- czas zmienić system :mrgreen:

Sirhan
- zmień animowanego avatara na normalnego bo i tak cię zaraz ktoś upomni/
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Osobny przycisk do konwertowania JPGów w BW? Widzę niszę w rynku!
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Plwk, możliwość ustawienia zakresu kolorystycznego dla JPG przed wykonaniem zdjęcia dla (tryby: B&W, sepia) ma na 100% Kodak dx6490 :mrgreen: ;-)

Ale już chyba nie kwalifikuje się do obecnie produkowanych ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
thrackan, no i to chyba nie lustrzanka. Bo kompakty wszystkie to mają.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Lipalipski, a kto napisał, że musi być lustrzanka?

(Wiem, wiem, lustro było w domyśle. Żart to był tylko taki ;-) )
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli chodzi o kompakty to mój C-4000Z już to potrafił ;-)
 
snufkin  Dołączył: 05 Mar 2008
dzieki za zainteresowanie tematem. cóż. gdyby ktos trafił w necie jak taka funkcje odpalić to bede wdzieczny za znak. przypuszczam, ze to kwestja upgradeu firmware`u.

ps. chodzi oczywiscie o aparat "Pentax K100 D Super"

pozdrawiam!
 

max shreck  Dołączył: 23 Wrz 2007
Taka opcja istnieje w lustrzankach Canona, które mają symulację różnego rodzaju filmów. Nowe pentaxy też to mają, w filmiku z youtube szef marketingu pentaxa zachwala opcję BW jako "jego ulubioną". W funkcji tej pewnie chodzi o to, że kontrasty itd są już odpowiednio ustawione pod czerń i biel, bo jak wiadomo przeciętny konsument nie bardzo chce się bawić programami do korekcji zdjęc. Trzeba odróżnić "zwykłego" posiadacza lustrzanki, który kupuje ją dla szpanu i i tak pstryka funkcją auto a "zboczeńca" z forum pentaxa, który nawet słoik od ogórków kiszonych podłączy do puszki aby sprawdzić jej uniwersalność. :evilsmile: Pozdrawiam wszystkich w poniedziałkowy dzień z pracy :mrgreen:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Całkiem zapomniałem ze nawet w stareńkim Canonie 350D w menu Parameters można ustawić sobie B/W przed zrobieniem zdjęcia.

Tylko że moim zdaniem szkoda powierzać obróbkę zdjęcia korpusowi, gdy to samo możemy zrobić 2 kliknięciami w byle programie do katalogowania nawet dla kilkudziesięciu fotek jednocześnie, a nawet więcej - sami możemy się pobawić jak ta B/W ma wyglądać w programie graficznym.

Do B/W można prze konwertować właściwie w każdym momencie. Natomiast w drugą stronę, jeżeli jednak stwierdzilibyśmy że mogło by to lepiej wyglądać w kolorze - nie ma takiej możliwości. Chyba że RAWem.
 
snufkin  Dołączył: 05 Mar 2008
WuWu84 napisał/a:
Tylko że moim zdaniem szkoda powierzać obróbkę zdjęcia korpusowi, gdy to samo możemy zrobić 2 kliknięciami w byle programie do katalogowania...


jasne. zgadza się. tylko, że to troche strata czasu, bo jesli potrzebuje zdjecia BW to majac taka funkcje w aparacie moge pstryknac tych fot kilokaset i wybrac najlepsza. jak wiadomo inaczej sie oswietla foto BW a inaczej kolorowa.

z drugiej strony gdy nagle nadarza sie okazja na mega fajne zdjecie, a ty masz wybrana opcje czarno biala, to tracisz te kozacka okazje na kolor, bo zanim zmienisz tryb okazji moze juz nie byc. i tym sie pocieszam :evilsmile:

pozdrawiam!
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
snufkin napisał/a:
jasne. zgadza się. tylko, że to troche strata czasu, bo jesli potrzebuje zdjecia BW to majac taka funkcje w aparacie moge pstryknac tych fot kilokaset i wybrac najlepsza. jak wiadomo inaczej sie oswietla foto BW a inaczej kolorowa.

Osobiście nie ufam aż tak LCD aparatu przy takiej analizie zdjęcia - nawet z histogramem. :-P

To już kwestia doświadczenia...

snufkin napisał/a:
z drugiej strony gdy nagle nadarza sie okazja na mega fajne zdjecie, a ty masz wybrana opcje czarno biala, to tracisz te kozacka okazje na kolor, bo zanim zmienisz tryb okazji moze juz nie byc. i tym sie pocieszam :evilsmile:

Dokładnie, a tak spokój i :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach