plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pytałem w sklepie o współpracę z DL-em i mi odpisali, że nie współpracuje.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Możliwe, nie neguję.
Ale ja już dawno temu się wyleczyłem z pytania w sklepach o cokolwiek "merytorycznego".
 
hejkumkejkum  Dołączył: 31 Maj 2006
Dabrow napisał/a:

Jedno doradzę - warto sprawdzać w używkach stan klapki komory bateryjnej - np. w mojej wyłamał się jeden ząbek przez co klapka się nie domyka idealnie na gładko z korpusem lampy tylko trochę odstaje - nie przeszkadza to bo styk jest ale godzi w moje poczucie estetyki (-;


To chyba istna plaga w tych lampach. Ostatnio kupiłem używaną 360FGZ z tym samym "felerem". Moje testy "wstrząsowe" wykazały jednak, że brak ząbka nie powoduje samoczynnego otwierania się klapki. Mam nadzieję, że z czasem kolejne się nie wyłamią i nie trzeba będzie stosować taśmy samoprzylepnej ;)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeszcze apropos tego Tumaksa. Znalazłem bliźniaczą lampę na ebayu, producent to "Digital Concepts".

Link do aukcji

Z pobieżnego porównania zdjęć tej lampy i Tumaksa, wygląda na to, że są produkowane w tym samym garażu. ;-)
 

JiM2000  Dołączył: 03 Maj 2006
moze Ktos ma namiary na polskiego importera Tumaxow, albo na producenta (wlasciciela garazu ;)... zapytamy...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
hejkumkejkum napisał/a:
To chyba istna plaga w tych lampach. Ostatnio kupiłem używaną 360FGZ z tym samym "felerem". Moje testy "wstrząsowe" wykazały jednak, że brak ząbka nie powoduje samoczynnego otwierania się klapki. Mam nadzieję, że z czasem kolejne się nie wyłamią i nie trzeba będzie stosować taśmy samoprzylepnej ;)

To normalka - taka wada konstrukcyjna. Na szczescie u mnie (a wlasciwie u mojej 1/2 ;-) 360 dziala z tym jednym wylamanym zabkiem od paru lat bez problemu - po wlozeniu baterii klapka trzyma sie jak ta lala ;-) W 540-tce zrobili te zabki nieco porzadniej, wyglada na to, ze nic sie nie powinno wylamac z czasem.

[ Dodano: 2006-08-29, 20:44 ]
tomecki napisał/a:
Sigma EF-500DG SUPER, EF-500DG ST (tu prawdopodobnie z kasetką nie działa)

Obie dzialaja po darmowym upgradzie w serwisie Sigmy:
http://www.sigma-photo.co..._for_pentax.htm
Ale na wszelki wypadek radzilbym zadzwonic wczesniej do autoryzowanego serwisu Sigmy (chyba u Rendaszki w Gdyni) i upewnic sie, czy beda tak mili ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
JiM2000 napisał/a:
moze Ktos ma namiary na polskiego importera Tumaxow, albo na producenta (wlasciciela garazu ;)... zapytamy...

urząd skarbowy? służba celna? policja? goździkowa? kto to wie ;-)
 
wasyl  Dołączył: 06 Gru 2006
A ma ktoś doświadczenia z lampą Metz 54 MZ-4i? Ślicznie wygląda i w Foto -Technice (pamiętacie taką firmę?) fajną cenę mają ;-) Może ona ma coś wspólnego z P-TTL em?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Ale na wszelki wypadek radzilbym zadzwonic wczesniej do autoryzowanego serwisu Sigmy (chyba u Rendaszki w Gdyni) i upewnic się, czy beda tak mili ;-)
Wysyłałem do nich pare liścików- bez odpowiedzi. Po drugiej rozmowie dzisiaj dowiedziałem się, ze nic na razie nie wiadomo. Niby upgrade jest, ale wysyłają do Japonii. Nie mają na razie pojęcia czy jest darmowy, czy nie. Nie wiedzą nawet czy można upgradować za pieniążki. Nie otrzymali na razie żadnych informacji od K-Consult, a podobno już trochę czekają. Jedyne co się dowiedziałem w trakcie pierwszej rozmowy, że za 1-1,5 miesiąca sprowadzą/dostaną oprzyrzadowanie do tej "operacji". Więc na razie nic nie wiadomo. Niestety, Polska to nie USA.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Tumax 386AFZ

pisalem do tumaxa, importer na PL nie ma pojecia o niczym...
Odpowiedzi od tajwanu sie nie doczekalem.

Ale ze wszelkich znakow na niebie i ziemii wynika ze ten tumax jest TTL only. Natomiast w ta sama obudowe inni producenci pakuja zapewne inne flaki (pewnie roznica jednej plytki drukowanej i tyle). Na bank soligory maja ta sama obudowe, tez te dziwadla digital costam, a takze cullmann albo sunpak - juz nie pamietam dokladnie.
Ale P-ttl na bank jest soligor.
No i jest jeszcze Promaster - maja lampy z wymiennymi modulami i sa tez moduly p-ttl, ale nie mam pojecia jak to wyjdzie z zakupem tego do polski z usa - moza Jarek cos podpowie. www.promaster.com

A no i zostaja jeszcze wszelkiej marki tyrystorowki z wlasna automatyka. Polecam goraco Vivitara 3700 i 4600 z kostkami dedykowanymi do Pentaxa. Dziala to piknie, tylko nie ma paru dupereli, ale naswietla b. ladnie i ruchoma w pelni glowica, a i moc zacna.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
wasyl napisał/a:
A ma ktoś doświadczenia z lampą Metz 54 MZ-4i? Ślicznie wygląda i w Foto -Technice (pamiętacie taką firmę?) fajną cenę mają ;-) Może ona ma coś wspólnego z P-TTL em?
Bardzo fajna lampa, miałem ją nawet. Tylko moja była bez tej literki i. Ale to raczej oznaczenie dla N i C. W związku, że mam Kasetkę, to pozbyłem się jej. Duża moc, dwa palniki, bardzo dobra własna automatyka. Niestety nie posiada P-TTL. Oczywiście TTL-a ma.

[ Dodano: 18-12-06, 22:35 ]
mily napisał/a:
pisalem do tumaxa, importer na PL nie ma pojecia o niczym...
Ech...udali się nam dystrybutorzy. To samo z Sigmą. ZERO informacji.
 
wasyl  Dołączył: 06 Gru 2006
Bo Tumaxa znalazłem na www.fotozakupy.pl :-o
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ale tam jest napisane jak byk "Dedykowana, lampa błyskowa do aparatów analogowych i cyfrowych, pracująca w systemie TTL" Czyli do K100D nie pasuje.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie Soligora zmienili opisy przy lampach do Pentaksa i teraz jest wyraźnie zaznaczone, że nie obsługują p-TTL.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to jeszcze lepiej - faktycznie teraz dziady dopiero w soliogrze napisaly ze jednak nie p-ttl, a tyle juz po forach obieglo informacji ze ma toto...
Czyli jedyna znana mi lampa p-ttl poza sigma i pentaxem jest promaster - moze ktos chce zostac importerem do polski?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mily napisał/a:
Czyli jedyna znana mi lampa p-ttl poza sigma
Na razie chyba tylko najnowszą sigmą, stare nie działają z K100D i K10D.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mily napisał/a:
Czyli jedyna znana mi lampa p-ttl poza sigma i pentaxem jest promaster

Wszystkie modele mają dedykacje do p-TTL Pentaksa, czy tylko wybrane modele?
Chodzi mi o Promastera.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Chodzi mi o Promastera.
Zobacz tutaj: Promaster

[ Dodano: 19-12-06, 16:59 ]
Ale jakoś nie moge znaleźć info o PTTL-u
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Sprawdziłem na stronie Promastera i nie przyznają się, że współpracuje z nowymi Pentaksami.
Coś mi się wydaje, że można więcej stracić na tych oszczędnościach niż zyskać. AF 540 FGZ w USA kosztuje ok. 1150,00 PLN. Ja w każdym razie nie ryzykowałem i kupiłem orginał. Przynajmniej mam pewność, że będzie działać. Problem tylko z obsługą, angielskiego nie znam i nie mam pojęcia jak to ustrojstwo ustawiać, a jest czym naciskać i kręcić.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
hmm, albo cos sie na stronie promastera pokisilo, albo jaja podobne jak w soligorze. Link ktory kiedys wklejalem do w/w modulu nie fafa:
http://www.promaster.com/...sh&product=5432

ale na ich stronie jest taki mily pan: flash expert i on odpowiada na glupie pytania :D odpowiada bo sprawdzalem, ale w innym temacie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach