argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mazi napisał/a:
proponuje poczytac o roznicach miedzy k20d i k10d
Proponuje także poczekać na opinie użytkowników K20D, bo różnice na papierze to nie wszystko.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
argawen napisał/a:
mazi napisał/a:
proponuje poczytac o roznicach miedzy k20d i k10d
Proponuje także poczekać na opinie użytkowników K20D, bo różnice na papierze to nie wszystko.


nigdzie nie wskazywalem, ze maja to byc testy syntetyczne :)
aczkolwiek cudow nie oczekiwalbym po k20d.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mazi napisał/a:
aczkolwiek cudow nie oczekiwalbym po k20d.
Pewnie, ze nie. Także uważam, ze to nie jest przełomowy korpus, jakim był K10D.
Kupując K10D zapłaciłem raptem pare stówek mniej, niz wynosi dzisiejsza cena K20D.
Dla mnie jest to zwyczajna cena nowości.
Jedni kupują, bo chcą mieć coś nowego, drudzy bo mają kasę, inni zaś potrzebują funkcji, której nie mają w posiadanym korpusie Pentaxa.
Osobiście zastanawiam się nad zakupem, dosyć poważnie. Chyba, ze zmienię lub dodam coś z innego systemu.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
ThomFoto napisał/a:
jeśli system ma byś "rozwojowy" to stawiałbym jednak na d80. i piszę to jako pentaxiarz. dziwne ale prawdziwe bo ...w Nikonie d80 to dopiero początek zabawy. masz przed sobą jeszcze d300 i d3. w Pentaxie k10 to poczatek i zarazem koniec zabawy bo dalej nie ma już nic.

Co to znaczy "koniec zabawy"?

Co jakiś czas trafiam na Twoje wypowiedzi sugerujące zbliżający się "koniec", brak możliwości rozwoju i inne hasła sugerujące jakąś formę nawiedzenia, czy może objawienia...
Napisałem Ci już, że zarówno Nikon, jak i Canon nie oferują profesjonalnego, średnioformatowego sprzętu fotograficznego, a Ty dalej swoje.
Jeśli piszesz o jakimś rozwoju, to napisz jakie pełnoklatkowe (nie DX - czyli w pewnym stopniu rozwojowe) obiektywy polecasz do Nikona D80?
Podaj przy okazji ich cenę i uzasadnienie dlaczego warto tyle dopłacić.
 
felicjan777  Dołączył: 19 Mar 2008
Bardzo dziękuję wszystkim za wypowiedzi ale za nic nie rozjaśniło mi to problemu przed którym stoję. Zgadzam się że te dwa modele różnią się w znacznym stopniu od siebie.Każdy z nich ma niewątpliwie swoje wady jak i zalety. Wciąż się rozwijam i próbuję czegoś nowego w fotografii , potrzebuję więc uniwersalnego i niezłego sprzętu ( za ok 3500 zł z 2 obiektywami.). Jest to poważny wybór bo na jak najdłuższy czas. W niedalekiej przyszłości raczej nie będzie mnie stać na ponowny zakup lub wymianę na coś lepszego. Co do nikona d80 to gdybym miał go brać pod uwagę nie zadawałbym tego pytania o Olympusie i Pentaxie na tym forum. Obydwa modele E510 i k10d miałem w ręce i leżą w dłoni idealnie ( Pentax jest nieco większy i sporo cięższy, co uważam za plus.)
Pozdrawiam
PS Nie bardzo wiem o co chodzi z tym FF
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Nie będę się rozpisywał co i jak ale w skrócie. Mój kolega kupił E-510 w czasie kiedy ja kupowałem swoją kasetkę, wówczas twierdził ,że Olimpus da mu większe możliwości niż system pentaxa, a obecnie sprzedaje sprzęt i zmienia system jedynie słuszny :mrgreen:
Osobiście ja jak bym wybierał raz jeszcze to kupiłym zdecydowanie P dziś pewnie byłoby to k10
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Stałem przed tym samym dylematem i wybrałem k10d z dwoma obiektywami. Na moje potrzeby na razie mi starczy. Mnie przekonało parę drobiazgów, jak stabilizacja w korpusie, górny wyświetlacz, duuużo lepszy wizjer, uszczelniona obudowa i ilość punktów AF. Szczególnie ten ostatni "drobiazg" jest bardzo przydatny, przynajmniej dla mnie. Jeszcze się namyślasz? NIe za długo, bo k10 już się nie produkuje. pozdrówko.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
armar napisał/a:
ThomFoto napisał/a:
jeśli system ma byś "rozwojowy" to stawiałbym jednak na d80. i piszę to jako pentaxiarz. dziwne ale prawdziwe bo ...w Nikonie d80 to dopiero początek zabawy. masz przed sobą jeszcze d300 i d3. w Pentaxie k10 to poczatek i zarazem koniec zabawy bo dalej nie ma już nic.

Co to znaczy "koniec zabawy"?
wypowiedzi sugerujące zbliżający się "koniec", brak możliwości rozwoju i inne hasła sugerujące jakąś formę nawiedzenia, czy może objawienia...
Napisałem Ci już, że zarówno Nikon, jak i Canon nie oferują profesjonalnego, średnioformatowego sprzętu fotograficznego, a Ty dalej swoje.


celowo użyłem słowa 'zabawy' bo mówimy o rymku amatorskim. a czmu koniec.? bo w nikonie możesz przejśc z d80 choćby na d300 co jest naturalną drogą rozwoju i wielu nikonowców tak własnie postępuje. w Pentaxie po k10 nic wyżej już nie ma stad określenie "koniec zabawy".
dziś już nie jest tak że kupujemy puchę i zapominamy o zakupach na kilka lat. posiadacze k10 z pewnością rozważali by już teraz przesiadkę na k1d . czy bedziemy k1d robić lepsze zdjęcia niż k10?. pewnie nie , ale frajda z posiadania nowych zabawek nieoceniona , bo przecież a nie tylko o wyższośc jednego sytemu nad drugim . poprostu lubimy nowe zabawki i tyle.

o srednim formacie nawet nie wspominam.P porzucił swój najciekawszy projekt czyli 645D a i do tego nawet wystrugać matrycy FF samsung jakoś nie potrafi. Połke profi Pentax sam sobie odpuścił wiec jedyne tematy jakie możemy tu poruszać to zastosowania amatorskie.

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
A moze Nikon D40X?
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
no co TY . przecież jest nowy obiekt kultu. Oly 420 w białym pięknym futeraliku :evilsmile:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
ThomFoto napisał/a:
Oly 420 w białym pięknym futeraliku


Ladny, nie powiem :) A d40x to juz oldskul raczej...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
milo napisał/a:
A d40x to juz oldskul raczej...
no i futeralika niet
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
piotr_luk napisał/a:
no i futeralika niet
:-(
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
ThomFoto, dlaczego zakładasz, że każdy będzie czuć potrzebę (i mieć kasę) na wymianę korpusu co 1-2 lata?! Aż tyle daje nowa puszka, szczególnie, gdy startuje się z wysokiego poziomu ~k10d/d80/d30? Bardzo proszę, nie wkładaj każdego użytkownika forum do swojego worka.
Btw, dla mnie "rozwój" w fotografii to umiejętności i efekt końcowy - lepsze fotki, a nie wymiana numerków na obudowie puszki...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
wawer1 napisał/a:
dlaczego zakładasz, że każdy będzie czuć potrzebę (i mieć kasę) na wymianę korpusu co 1-2 lata?


a dlaczego posiadacze np k100 przesiadają sie teraz na k10/k20? czy k100 przestało robic zdjęcia? nie. robi dokładnie takie same jak w dniu zakupu.

i wcale nie zakladam że każdy chce zmieniac. chodzi o to że Ci którzy chcieliby to w P nie bardzo mają na co w odróznieniu od innych systemów. tylko tyle.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
jedni się przesiadają, inni nie, mój ciągle robi świetne zdjęcia, zamiast K20 kupiłem następne szkiełka :mrgreen: , oczywiście pod FF
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
chodzi o to że Ci którzy chcieliby to w P nie bardzo mają na co w odróznieniu od innych systemów
Wiec pozostaje zmienić system. Przecież to nie jest zabronione :shock:
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
nie jest zabronione i wielu niestety to robi co widać po dziale giełda na forum
. Ja tylko tak z czystej dociekliwości rozważam czemu P odpuszcza sobie rynek semi profi a wiec userów którzy ew. byli by w stanie zapłacić za puszkę semi profi i adekwatne szkła . to zarówno dodatkowy zysk jak i co by nie mówić medialna promocja marki. a to przekłada sie na poziom sprzedaży także w segmencie entry level. czy Sony tylko z ekstrawagancji pracuje nad profi FF? bardzo wątpię. spece od marketingu z pewnością dokładnie przeanalizowali sytuacje na rynku i body FF od S spowoduje że o tej firmie jesieną bedzie głośnio.
czy Pentax wraz z Hoya i Samsungiem naprawdę nie są w stanie wyprodukować nic ponad k20 ?
mało tego. na konferencjach otwarcie mówią że interesuje ich tylko rynek amatorski. toż to z marketingowego punktu widzenia istny samobój.
czy może mi ktoś w prostych żołnierskich słowach wyjaśnić taką strategię P?
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
ThomFoto napisał/a:
mało tego. na konferencjach otwarcie mówią że interesuje ich tylko rynek amatorski. toż to z marketingowego punktu widzenia istny samobój.
czy może mi ktoś w prostych żołnierskich słowach wyjaśnić taką strategię P

Chcą się Ciebie pozbyć.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
Ja tylko tak z czystej dociekliwości rozważam czemu P odpuszcza sobie rynek semi profi a wiec userów którzy ew. byli by w stanie zapłacić za puszkę semi profi i adekwatne szkła
Mozliwe, ze za duża konkurencja. Podjeli decyzję, by skupić sie na sprzęcie amatorskim.
ThomFoto napisał/a:
na konferencjach otwarcie mówią że interesuje ich tylko rynek amatorski. toż to z marketingowego punktu widzenia istny samobój.
Masz udziały w Pentaxie ? Najwyraźniej udziałowcy wyrazili na to zgodę.

[ Dodano: 2008-03-21, 12:55 ]
lipalipski napisał/a:
Chcą się Ciebie pozbyć.
:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach