ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
Też się do nich przymierzałem, ale ostatecznie padło na szczurki 440 (idą), jak nie podejdą to te senki są kolejne na liście.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
ziemo napisał/a:
szczurki 440

Te są otwarte, wolę zamknięte Senki.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Z zamkniętych to pięknie grają Denony AH D2000. Mają bardzo ładną barwę i świetnie reprodukują przestrzeń sceny. Robiłem odsłuchy i miałem bardzo pozytywne wrażenia. na dodatek łatwo je napędzić. I są (a przynajmniej niedawno jeszcze były) w promocyjnych cenach, jakoś 30% mniej niż normalnie - w salonach Denona. Zastanawiam się, czy ich nie kupić jako drugiej pary ;-) Albo Bayerdynamic DT880. Ale to kiedyś, w przyszłości ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Za takie pieniądze słuchawek nie kupię :-P
S 380 można dostać za niecałe 400 zł, na moje uszy wystarczą ;-)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Ja bym z chęcią sprawdził HD598, HD600 i HD650 z jakimś przyzwoitym wzmacniaczem do domu, a na zewnątrz HD25-1 z błękitnymi welurowymi padami :-)
 

ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
Zdano napisał/a:
ziemo napisał/a:
szczurki 440

Te są otwarte, wolę zamknięte Senki.


Pewnie z czymś mylisz, są zdecydowanie zamknięte.
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
a więc kilka słów na temat hd 380. na początku słuchania dużo zastanawiałem się nad ich brzmieniem : czy scena jest przybliżona czy oddalona, jaka jest średnica, jak nisko schodzi bas, jaka jest dynamika sopranów, itp. skończyło się na tym, że włączałem płytę i z przyjemnością słuchałem muzyki - i to jest chyba miarą dobrego sprzętu.
ale wracając do brzmienia - to bardzo muzykalne słuchawki, średnica szczegółowa, dosyc jasna, bas dobrze kontrolowany, schodzi bardzo nisko, góry faktyczne jest jakby mniej ale za to nie jest krzykliwie i przy dłuższym słuchaniu nie męczą syczące talerze i inne wyższe rejestry.
słuchałem różnej muzyki, i chyba pierwszy raz odczułem, co tak naprawdę realizator miał na myśli. nie ma przebacz - jeśli nagranie było skopane, to napewno to usłyszysz. do tego jeszcze te szczególy, o których nie miałem pojęcia, jak mlaśnięcia wokalisty, odkładanie pałeczek na werbel, czy burczący piecyk - ale akurat to chyba słychac na każdych lepszych słuchawkach, nie wiem, nie mam porównania.
ja jestem zadowolony, bo nie analizuję brzmienia tych słuchawek, tylko słucham muzyki ! być może z czasem odkryję ich mankamenty, ale teraz czuję się jak po przesiadce z mojego starego forda do audi. nie wiem, czy jakies inne nie sprawiły by mi jeszcze więcej radości, takie szury 440 też z chęcią bym posłuchał..
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
ziemo napisał/a:
są zdecydowanie zamknięte

Faktycznie, pomyliłem. W linku, który otworzyłem model się zgadza ale producent już nie.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
matb napisał/a:
Kurde, nie wiem za co się płaci te 1400 na alledrogo, skoro konstrukcja prosta niemal jak budowa cepa a koszt części (takich lepszych) z obudową powinien w 250 zł się zmieścić.


Masz może schemat bebechów tego wzmacniacza? W sieci jest tyle różnych DIY, że nie wiadomo co warto składać. A kusi mnie zabawa w elektronika ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
matth, tu są: http://audiohobby.pl/topic/1/5069/1 w różnych wersjach.
Oryginał nie ma zabezpieczenia na wyjściu. To trochę ryzykowne, bo wiadomo, pójdzie chwilę prąd stały i po słuchawkach. Z drugiej strony dodatkowy kondensator w torze zapewne wpływa na jakość dźwięku. No, ale jak się podpina słuchawki za 1000+ PLN to może warto? Tym bardziej, jak się samemu składa, bo można poeksperymentować i dobrać sobie odpowiedni.

[ Dodano: 2011-01-16, 17:59 ]
http://www.hobbielektroni...atoerosito.html
- to chyba schemat oryginału.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
odświeżę powracając jednak do słuchawek z troszkę innej półki

Poszukuję możliwie tanich, zamkniętych, dokanałowych słuchawek do zdarcia, jak przeżyją jeden rok, częste zginanie kabla, okręcanie, będzie super (zgięty wtyk by bardzo pomógł). Jeszcze jakby jakoś grały (nie liczę na nic szczególnego).

Problem taki że na sennheisery tutaj polecane CX300 (chyba) troszkę mnie nie stać, było by idealnie w okolicach ~50zł.

Chodzi po prostu o słuchawki do mp3, która nie jest najwyższych lotów, do wykorzystania w codziennej podróży do szkoły (słuchanie ludzi w busach to czasem tragedia... ;-) )

Pomożecie?
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
ep-630??? Najniższa cena 57,99zł. Trochę na nich słuchałem, jak dla mnie dość niemiły bas. Do autobusu pasują - nieźle tłumią. O wtyczce nic nie powiem - nie pamiętam.
 

radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
Ostatnio też poszukiwałem dokanałowych słuchawek pod mp3 i wziąłem najtańsze które mogłem odebrać osobiście, padło na coś takiego
http://www.ceneo.pl/9261468
Philipsy SHE 3582/10
posiadają 2 lata gwarancji więc powinny rok wytrzymać, grają dobrze nawet bardzo dobrze jak dla mnie, lecz trudno mi się do nich przyzwyczaić i wypadają mi z uszu, raczej zamierzam je wymienić na jakieś pchełki.

A poza tym przejrzyj ten wątek:
http://forum.mp3store.pl/...wki-dokanalowe/
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
darkduch, w takiej cenie tylko i wyłącznie Soundmagic PL10. Nie mają konkurencji w sumie tak do 100-120zł. Są dwie wersje - stara i nowa. Nowa jest lepsza. W empikach je mają za 39,99zł.
EP-630 to jedne z gorszych słuchawek jakie miałem okazje odsłuchiwać.
Powiedz jeszcze do czego chcesz to podpiąć.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
reastdignity, wyglądają całkiem ok, ale wątek na tym forum to troszkę od innych cen się zaczyna głównie :-P

radek229, a jak z ich wykonaniem? Jakoś mi ta przezroczysta (chyba) obudowa porządnie nie wygląda.

YellowLabel, To by było to, tyle że w empiku na stronie nie mają już żadnych ( a tak bym zaoszczędził na dostawie przysyłając do sklepu). Podpiąć do i-box eclipse :-/
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
nie wiem jak PL10 ale ja spokojnie moge polecic PL11 :D :D i tez potwierdzam ze sa duuuzo lepsze od ep630
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
przejrzałem ofertę Soundmagic i tak, w sklepie mp3store (czy jakoś tak) w opisach część ma wtyk kątowy, a na zdjęciu prosty, jak z tym jest?

I kolejne pytanie, część z nich ma w zestawie zausznik, działa to? Opłaca się dopłacić do modelu z tym + większą ilością gumek? (dodatkowe piankowe, czasem się gubią, a tak bym miał zapas przynajmniej 2x w jednym rozmiarze)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
darkduch, na stronie empików ich nie ma - są na sklepach. W Łodzi praktycznie w każdym są. Z tymi wtykami w SM jest różnie. Chińczyki dają raz taki, raz taki :P
PL30 - bo pewnie o tych piszesz. To takie PL10 z gorszym basem. Nie warto dopłacać, bo wcale nie są lepsze.
PL11 też są super - ale dlatego właśnie pytam do czego chcesz to podpiąć. Bo te słuchawki są już mocno basowe i połączenie z taką Sansą Clip/Fuze nie każdemu może odpowiadać.
No ale jak rozmawiamy o jakimś Iboxie, to chyba nie ma znaczenia co do niego podepniesz :-P
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
YellowLabel, tyle że mieszkam w mieście w którym w empikach trudno dostać cokolwiek... Choć w sumie jest jeden lepiej wyposażony, ale po drugiej stronie miasta...

Myślałem akurat o pl21, ale cenowo za dużo doliczając przesyłkę, mhmm zamówię chyba pl10 wyjdzie ~50zł z przesyłką :->
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
darkduch, PL21 nie błyszczą niczym szczególnym z tego co wiem.
Myślałem też, o tym, że mogę wpaść do jakiegoś empiku i Ci kupić PL10 no i podesłać. Ale dużo taniej to to nie wyjdzie chyba :-P

Dziś doszedł do mnie nowy odtwarzacz. Samsung Q3. Za taką cenę za jaką go nabyłem to po prostu miazga! Sansa fuze się chowa i zabiera swoje manele.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach