Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
matb, dziękuję za polecenie Koss'ów Porta Pro, świetne lekkie
i bardzo wygodne słuchawki, właśnie dzisiaj mi kurier dowiózł,
z Sennheiser'ami HD900 nawet nie porównuję (brejdak ma) nie ma co porównywać ale od np. zamkniętych AKG k44 które są w podobnej cenie, wydają się lepsze, a już porównując wygodę i lekkość to wygrywają w przedbiegach.

Rzeczywiście mają dobry, silny i selektywny bass, aż trudno uwierzyć że to nie jest konstrukcja zamknięta czy douszna, ale normalne słuchawki nauszne z gąbką.

[ Dodano: 2011-06-29, 22:06 ]
No i ta stylistyka 8-)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Eldred napisał/a:
Sennheiser'ami HD900
A cóż to za model?
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
hej ludziska, do ipoda nano które słuchawy będą lepsze: Soundmagic PL10 czy raczej PL 11 ?
czy może coś innego w podobnej cenie ?
 

Bucik  Dołączył: 02 Lis 2009
Do swojego ipod'a toucha długo szukałem dobrych słuchawek, aż w końcu skusiłem się na soundmagic-ki pl10. Cena była zachęcająca i opinia na niemieckich stronach była świetna. No i wyszło na to, że się przejechałem.

Przy pierwszym modelu kabelek przy samej słuchawce latał jak szalony aż w końcu wypadł. Wymienili mi na gwarancji. Następne miały dziwną wadę, przekazywany dźwięk był płytki - miało się wrażenie jakby jack był niedociśnięty.

W końcu za namową znajomego skusiłem się na markę KOSS. Miały być Porta Pro, ale ze względu na ich brak, wybrałem te:

http://allegro.pl/koss-pa...1788442997.html

--- tutaj widzę, że są dodatkowe gąbki w zestawie. Wychodzi na to, że poszerzyli zestaw ;)

Dokanałowe wygodne i naprawdę świetnie się trzymają. Dają bardzo przyjemny bass, w dodatku potrafią bardzo sporo wyciągnąć - nawet z komórki. Jedyne do czego można się przyczepić to brak dodatkowych gumek. Oczywiście gumki pasują do każdego ucha. Trzeba je trochę pomiętosić :oops:
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
czaszka, do ipoda raczej PL11.
Te kossy pathfinder nie oferują nic ciekawego jak dla mnie.

Spójrz jeszcze na Panasonic HJE-120 (w tej cenie po prostu miód), bądź HJE-170 (poprawiono kilka słabych punktów tańszego modelu). Na prawdę warte uwagi słuchawki.
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
YellowLabel, wielkie dzięki :-B
idę zobaczyć co mają w hali przemysłowej :mrgreen:
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Ja używałem PL11 z iphonem (chyb dużo od nano się nie różni jeśli chodzi o ''granie'') i moge spokojnie polecić.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Gunner, zależy które nano.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
pawel_fan napisał/a:
Eldred napisał/a:
Sennheiser'ami HD900
A cóż to za model?

mój błąd, chodziło o HD 600 :oops:
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
W sumie fakt. Pamiętam, że stary shuffle wyglądający jak zapalniczka bez ekranika itd... grał lepiej niż jego nowsze modele. W każdym razie co by nie gadać w tej cenie PL11 to dobry sprzęcior ;]
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
kilka dni używam PL 11 i jednak chyba nie za bardzo odpowiada mi ich charakterystyka - jak dla mnie to mają za mało góry a za dużo basu. do tej pory miałem senki mx300 i strasznie polubiłem te analityczne i szczegółowe górne pasmo. fakt, może było trochę za mało basu, ale jednak bardziej mi odpowiadały. szkoda, że już nigdzie nie można ich dostać..
 

ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
Też miałem taki problem z dokami, zazwyczaj przewalony bas, żeby była "moc" i kiepska średnica/góra, dodatkowo wszystko mega niewygodne. Rozwiązaniem okazały się dopiero Phonak Audeo. Wygoda ideał a z tym miałem największy problem, brzmienie też rewelacja, no może do basu można by się przyczepić bo jest go na styk, ale słuchawki są podatne na podbicie na eq bez jakiś słyszalnych efektów ubocznych. Niestety cena trochę z innej półki, ale to przyzwoity sprzęt i nie padną po roku jak większość sprzętu wtykanego do ucha.
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
ziemo napisał/a:
Rozwiązaniem okazały się dopiero Phonak Audeo

Kolejny maniak który wsadza ponad 0,5K PLN do ucha :-P
Ps. Z czym grają te phonaki?

ziemo napisał/a:
Niestety cena trochę z innej półki, ale to przyzwoity sprzęt i nie padną po roku jak większość sprzętu wtykanego do ucha.

Ja zawsze twierdziłem że tylko bogatych stać na kupowanie tanich rzeczy. Kiedyś, jadąc na rowerze zahaczyłem sznurkiem od westone3 o jakiś krzak, potrafiło mi wyciągnąć grajka z pół-zapiętej kieszeni, wykrzywić wtyk w grajku a słuchawki całe i zdrowe :roll: . Doki za kilkadziesiąt zł na bank rozerwało by na kilka części...
 

ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
philip100 napisał/a:

Kolejny maniak który wsadza ponad 0,5K PLN do ucha :-P
Ps. Z czym grają te phonaki?


W moim przypadku mniej niż połowa z tego, grają z cowona E2 i samsunga P3, z jednym i drugim dobrze.
 

radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
Hej chłopaki wiem, że jest tu co najmniej 2 użytkowników AKG K-701 zauważyliście w swoich słuchawkach z czasem grają gorzej? tu cytuje "gdyż z czasem zmieniają się parametry membran" i link do tej dyskusji http://www.audiostereo.pl...brac_65617.html
Bo mam okazję kupić w dobrej cenie.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
radek229, z czasem grają tylko lepiej ;-) No, ale moje mają dopiero rok i nie są jakoś szczególnie intensywnie eksploatowane.
Tylko jeśli chcesz K701 to pamiętaj, że one potrzebują naprawdę dobrego wzmacniacza, co daje prądu by je napędzić i pokazać pzaur. Dziurka w typowym ampie to za mało :-P
 

radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
Czyli 1000 na wzmak? albo polować okazję lub się bawić w DIY?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
radek229, czy 1000 to nie wiem, da się taniej. Takie coś może: http://www.alicemagicbox....lovelycube.html albo inne, alternatywne klony (Matrix M-Stage). U mnie gra własnej roboty ulepszona wersja Heed'a CanAmp'a. Nie pamiętam ile kosztował, ale ma taką trochę oldskulową drewnianą obudowę ;-)
 

radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
Najlepiej było by posłuchać różnych kombinacji, tylko skąd brać wzmacniacze. Na mp3store piszą, że do tych słuchawek nie wynaleziono dobrego napędu, a idealny wzmak to Leben CS-300 sprawdziłem na ebayu cena, lekko ponad 7 tys.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Tak, i pewnie piszą to tacy, co słuchają mptrójek na komputerze?
Jak już się bawić na całego to i tak trzeba zacząć od źródła. U mnie grają albo z V-DACem, albo z preampem gramofonowym DIY. Cudu nie ma, ale to nie jest hi-end i trzeba się z tym pogodzić. Te AKG też nie są hajendowe, ale zagrać potrafią jak się je prądem napędzi i wygrzeje. Bardzo ładnie potrafią zagrać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach