radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
matb napisał/a:
Bardzo ładnie potrafią zagrać.
a do tego się pięknie prezentują, na foto sesje w sam raz :-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Sony MDR-EX40LP - miał ktoś kiedyś z tym do czynienia ? w kategorii pchełki do 100 zł które grają dobrze choć nie wybitnie ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Moje Porta Pro się połamały, a gdzieś kwit na dożywotnią gwarancję zgubiłem :-( W związku z tym postanowiłem poeksperymentować z czymś nowszym i innym. Z tanich słuchawek do sprzętu przenośnego podobno niegłupio gra Superlux HD 681. Ktoś na odniesienia do innych sprzętów? Ewentualnie coś innego wysokoskutecznego o niskim oporze, żeby grało bez dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego?
Na wykresie http://graphs.headphone.c...]=3311&scale=30 te HD 681 wyglądają całkiem, całkiem - ale jak to gra w praktyce?

 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Ja ostatnio kupiłem Noontec ZORO HD. Baaardzo dobrze brzmiące słuchawki.

Przykładowa recenzja:

http://www.audiofanatyk.p...oontec-zoro-hd/
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Gunner, obawiam się, że nie ten segment cenowy. Mam już słuchawki dobre i dość drogie, teraz słucham przyzwoitych ale tanich ;-)
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Po tym jak przerwałem przewód w Sennheiserach CX 175 (nie żałuję, marnie grały), a w Phillipsach SH 6000 urwałem wtyczkę (też szału nie było),
postanowiłem kupić moje pierwsze słuchawki bluetooth..
Padło na Sony MW600, przyznam szczerze, że grają lepiej niż się spodziewałem,
a i bluetooth spisuje się bez zarzutu.
Dobry stosunek ceny do możliwości,
jeśli ktoś nie lubi się rzucać w oczy mogę śmiało polecić..
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
matb, posiadam 681 Evo i jestem z nich bardzo zadowolony, ale ja tam nie mam audiofilskiego zboczenia ;-) .Za cenę 130 zł nic lepszego nie dostanę.A na zewnątrz mam doki meelectronics m9 i pchełki Cresyna (bardzo polecam budżetowe Axe IV i trochę droższe 500E)
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Jak z tańszych pchełek to ja polecę Soundmagic, mam od 2/3 lat stary model PL10 (?) graja całkiem przyzwoicie, biegam w nich (nawet w deszczu), siedzę na siłowni i nadal działają bez problemu. Teraz można dostać jakieś nowsze/lepsze modele z pilotami.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Miałem soundmagic te pl10, bardzo fajnie, niestety utopiłem jedną :-( a grały bardzo długo
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
No to jak mówimy o ciekawych pchełkach to Brainwavz Delta (Soundmagic'ki mogą się schować, jeśli były dla kogoś dobre, to Brainwavz są super), M1 (trochę niewygodna konstrukcja do wyciągania z ucha, ale wzmocniony kabel i bajeczne brzmienie) lub M5.
Dobre Soundmagic'ki zaczynają się od numeracji 30. No i te pianki Comply... Po ich zastosowaniu do silikonów ciężko jest wrócić.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Soosa, Brainwavz Delta to nie pchełki to słuchawki dokanałowe :-)
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
przypadkiem nadzialem sie na jakis swiezy test sluchawek w okolicach 100zl wiec podrzucam, moze sie przyda ;]

http://pclab.pl/art55837.html
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
matb napisał/a:
Ewentualnie coś innego wysokoskutecznego o niskim oporze, żeby grało bez dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego?

Nie wiem w co chcesz je wtykać, ale jeśli w dziurkę z laptopa/PC to niskopimpedancyje i "wysokoskuteczne" modele to nienajlepsze rozwiązanie, wszystkie śmieci z zasilania, dysków itp. będą dobrze słyszane..
BTW. Wbrew powszechnej opinii, urządzenia przenośne niekoniecznie wymagają niskoimpedancyjnych słuchawek, byle iCokolwiek jest w stanie dostarczyć 1Vsk sygnału.
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cytat
Brainwavz Delta to nie pchełki to słuchawki dokanałowe

Absolutnie masz rację, myślałem o jednym pisałem o drugim. Miałobyć dokanałówki a nie pchełki.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
spirit, a jaki jest sens słuchania muzyki z komputera?
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Jeśli się wie co i jak, to taki sam jak ze słuchania z urządzeń przenośnych, czasami nawet większy. ;-)
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Czy ktoś korzysta ze słuchawek AKG K403? Cenę mają atrakcyjną, funkcjonalnie mi odpowiadają ale w najbliższym Media Markt jedna jedyna sztuka jest podpięta na stałe a ze względu na awarię urządzenia grającego nie ma możliwości ich odsłuchania. Szukam czegoś wytrzymałego, składanego, do telefonu a docelowo do grajka typu Sansa Clip. AKG K518 mi się podobały (dobrze izolują od otoczenia) i nawet fajnie grały ale ze względu na ich dużą moc dopuszczalną telefon nie był w stanie wygenerować większego poziomu głośności. Cena też ciut niższa by mogła być. Koss Porta Pro pod względem głośności ok ale też raczej powyżej limitu cenowego.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hej - odkopuję wątek :-)

Szukam słuchawek, założenia:
- budżet ok. 100pln z przesyłką [no szału nie ma ;-) ale mogą one ulec destrukcji z powodu zwierząt, więc nie ma co inwestować w droższe].
- jakość dźwięku nie jest priorytetem, ale żeby uszy mi nie odpadły
- przewodowe [!]
- bez mikrofonu
- nauszne, ale takie, które w miarę możliwości dobrze tłumią odgłosy z zewnątrz [wiem, że za tą cenę raczej nie kupię nic z ANC, ale pewnie są takie które są cichsze i głośniejsze].

Mam wykłady na komputrze, które są dla mnie dość ciężkie czasem do zrozumienia - muszę się wtedy maksymalnie skupić i odciąć od świata zewnętrznego.

Polecicie coś?
Albo na co zwracać uwagę przy takich założeniach?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
W zbliżonym budżecie używam Superlux HD 681EVO i jestem zadowolony.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Nauszne, czy wokółuszne?

Wokółuszne Superluxy - owszem, ale raczej HD669 lub ew. HD660. Izolacja będzie lepsza.
A jeśli już chodzi o HD681, to zdecydowanie polecam którąś z odmian pierwszej generacji, bo EVO się do nich nie umywa. 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach