pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
tak czytam ten temat i sam nie wiem już....wybieram się za jakiś czas poza kraj i zastanawiam się...

chcę wziąć ze sobą kilka filmów , ktorych i tak pewnie wszystkich nie zużyję ale lepiej by zostało niż zbrakło, na pewno nie dam do bagażu nadanego bo boję się nie tyle prześwietleń co temperatur (mam jakies w glowie przeswiadczenie, że tam w bagazu jest jakies - 20 st :) , wiec zamierzam mieć ze sobą i albo sobie naładuję do kieszeni... co może spowodować piszczenie bo jednak kasetka jest metalowa a znowu dawać razem z torbą i aparatem boje się tych prześwietleń....

z tego co czytam to najlepsza opcja, dać w pordręcznym do przeskanowania i modlić się moze nic nie bedzie ale... pewnosci nie ma:| bo pytać by przeszło obok bramki to znając życie sie nie zgodzą
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
pawel_swinarski napisał/a:
bo pytać by przeszło obok bramki to znając życie sie nie zgodzą
Zawsze możesz spróbować. Panowie w Brukseli się nie zgodzili, ale też nic złego z kliszami się nie stało.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
pawel_swinarski napisał/a:
dać w pordręcznym do przeskanowania i modlić się moze nic nie bedzie ale.
Nie panikuj, nie pakuj w nic metalowego, włóż w siatkę foliową i w podręczny, nic filmom nie będzie. Te do 400asa spoko.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
ja miałem filmy w podręcznym bagażu i nic się z nimi nie stało, nie można tylko dawać filmów do głównego bagażu
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
filmy produkowane są za granicą, więc też jakoś muszą dotrzeć do Polski.... :) wiec pewnie przechodzą różne kontrole po drodze
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
pawel_swinarski napisał/a:
filmy produkowane są za granicą, więc też jakoś muszą dotrzeć do Polski.... :) wiec pewnie przechodzą różne kontrole po drodze


wyrywkowo sprawdza się jakiś ułamek promila całego CARGO jakie jest transportowane droga morską. 99% towarów, a już na pewno nie filmy nie są w żaden sposób kontrolowane czy prześwietlane.

A prawie wszystko przewozi się statkami, samoloty mają za małą ładowność. (potem tiry)
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
nie zaprzeczam :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
pawel_swinarski napisał/a:
bo pytać by przeszło obok bramki to znając życie sie nie zgodzą


Pytałem. Zapewniali, że nic się nie stanie. Superia 800 jest zadymiona, Sensia 200 OK.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
choroba, mam jednego trixa zadymionego i nie wiem skąd to zadymienie, teraz mnie oświeciło, że podróżował z 15 braciszkami w głównym bagażu.. mam nadzieję, że jednak to nie od tego i że nie trafił szlag wszystkich.. :-|
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Kosmo napisał/a:
teraz mnie oświeciło, że podróżował z 15 braciszkami w głównym bagażu..


NIE W GŁÓWNYM BAGAŻU :!: :!: :shock: :shock:
filmy zawsze bierzcie do podręcznego bagażu
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
fotostopowicz, no, ale to 400, a zawsze tak wożę do 400 i nie było dotychczas problemu; zresztą możliwe że to żadne naświetlanie, nie wiem, to tylko 1 rolka, inne rolki TX (chyba też z tej partii) są OK

ps. dodam, że bagaż cały miałem prześwietlany na granicy ukraińskiej na przejściu drogowym, więc możliwe że tam dostał swoje w aparacie na wierzchu - nie wiem
reszta filmów nie ma problemu - Neopan 400/120, HP5/120, Pan 400/135 - wszystko w głównym lata i jest ok.

zobaczymy czy to jest problemem, dziś naświetlę kolejnego Trix z tej partii
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Kosmo napisał/a:
mam jednego trixa zadymionego i nie wiem skąd to zadymienie, teraz mnie oświeciło, że podróżował z 15 braciszkami w głównym bagażu..
Niestety, na 99% zapomnij. Było już o tym na forum. 100stóp trixa poszło się ... zadymiać albo paskować, bo lecialo w głównym bgażu. Filmy zawsze w podręcznym, a wszystko będzie ok.
Kosmo napisał/a:
ps. dodam, że bagaż cały miałem prześwietlany na granicy ukraińskiej na przejściu drogowym,
Tego nie przerabiałem, z checią się czegoś dowiem.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Kosmo napisał/a:
dodam, że bagaż cały miałem prześwietlany na granicy ukraińskiej na przejściu drogowym

Którym? Będę omijał szerokim łukiem.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
tref napisał/a:
Niestety, na 99% zapomnij. Było już o tym na forum. 100stóp trixa poszło się ... zadymiać albo paskować, bo lecialo w głównym bgażu.

tref, ale tak wożę filmy już 1 rok i nic, a z tej serii to Pan 400 są ok, no i na 4 Trix tylko 1 zadymiony, więc co - zadymia tylko wybrane?

[ Dodano: 2009-07-14, 23:32 ]
technik219 napisał/a:
Którym? Będę omijał szerokim łukiem.

Rawa Ruska - tak widnieje w paszporcie.
 
woxy  Dołączył: 23 Lut 2009
A ja pamiętam jak dziś, że przechodząc przez bramkę wykrywacza na lotnisku sprawdzająca osoba pytała czy mamy jakieś klisze, wtedy się je tej osobie przekazywało i klisze wędrowały obok bramki. Aha, no i było to wszystko potem w podręcznym.
Jak wywołałem fotki (klisza iso800) zrozumiałem po co ludzie tak dawali klisze. Moje miały różowe (a może zielone, hmm nie pamiętam teraz) zafarby na odbitkach jakby prześwietlenia kliszy.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
woxy napisał/a:
A ja pamiętam jak dziś, że przechodząc przez bramkę wykrywacza na lotnisku sprawdzająca osoba pytała czy mamy jakieś klisze, wtedy się je tej osobie przekazywało i klisze wędrowały obok bramki. Aha, no i było to wszystko potem w podręcznym.


wiesz kiedy to było ? przed wrzesniem 2001 :-)

Teraz nie ma zmiłuj, ale są nalepki safe for films (ale nie na wszystkich lotniskach, w strefach bardziej wojennych niszczą klisze)
 
woxy  Dołączył: 23 Lut 2009
guerilla napisał/a:
woxy napisał/a:
A ja pamiętam jak dziś, że przechodząc przez bramkę wykrywacza na lotnisku sprawdzająca osoba pytała czy mamy jakieś klisze, wtedy się je tej osobie przekazywało i klisze wędrowały obok bramki. Aha, no i było to wszystko potem w podręcznym.


wiesz kiedy to było ? przed wrzesniem 2001 :-)

Teraz nie ma zmiłuj, ale są nalepki safe for films (ale nie na wszystkich lotniskach, w strefach bardziej wojennych niszczą klisze)


No tak, ja latałem w 2000r. Nawet nie wiedziałem że teraz tak to wygląda.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
HAMA Film-Safe X



dostępny na allegro:
http://www.allegro.pl/ite...super_stan.html
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.W napisał/a:
HAMA Film-Safe X

Zobaczą "gęste" pudełko i mu dowalą...
Wkrótce sobie polatam, więc filmy bez papierowych pudełek wrzucę do przezroczystego worka i grzecznie na taśmę. Tak samo trafi K10D i netbook. Nie wiem, czy upcham jeszcze jakiegoś analoga do podręcznego bagażu - gdyby się mieli przyczepić( :?: ), to wezmę go choćby na szyję.
Piękne czasy, gdy woziło się duży scyzoryk w podręcznym, albo termos z nieherbatą się skończyły. O innych rzeczach nie wspomnę, bo by mnie zamknęli :evilsmile:
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Co racja to prawda, olowiane pudelka przewaznie powoduja odwrotna reakcje od zamierzonej, po prostu zwiekszaja dawke promieniowania zeby dowiedziec sie co w srodku. A prosba o reczne przeszukanie/ sprawdzenie filmow w europie zalezy od typa jeden powie ze nie ma problemu inny 'wykluczone' w stanach maja to uregulowane i prosba o przeszukanie jest zawsze spelniana.
Ogolna zasada nigdy do bagazu ktory idzie pod poklad, dawki sa duzo wyzsze, i o ile sie da unikac wielokrotnego przeswietlenia/ efekt jest kumulatywny/ wiec nawet niskie,'bezpieczne' dawki przy paru przesiadkach moga stac sie widoczne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach