szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
szpajchel napisał/a:
Provia 100, sześciokrotnie prześwietlana


szpajchel napisał/a:
Chyba jest OK


szpajchel napisał/a:
chyba prezent od skanerzysty


Hmmm... :-P

Ano. Zobaczyłem skany i odkryłem nowy gatunek drzewa w Polsce. Z lekko fioletową korą... Zerknąłem na slajdy (druga rolka, której nie włoczyłem po świecie) i niestety, kora jest szara jak zwykle w tym przypadku ;-) . Tak samo wygladają białe tynki na transatlantycznej rolce, na slajdzie lekko szare, na skanach lekko fioletowawe.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Superia 800 prześwietlona w Gdańsku i w Luton w zeszłym roku:




 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
ech...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
Superia 800 prześwietlona w Gdańsku i w Luton w zeszłym roku:


Główny/ręczny? Swieza/przedatowana? Moje z Afryki wyszly moze nie idealnie, ale calkiem ok.

800 jest ciemniejsza niz zwykle... ale nie az tak. Te pasy na skanie masz na 100% ze skanera i gestego negatywu.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Te pasy na górze i na dole? Te nierównomierne z pofalowanymi brzegami? No nie wiem...
Film nieprzeterminowany w bagażu podręcznym.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
Te nierównomierne z pofalowanymi brzegami?


To wyglada jak problem z wolaniem/plukaniem. Nie wierze zeby sie skaner tak rownolegle do oski filmu ustawil...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Nie wierze zeby sie skaner tak rownolegle do oski filmu ustawil...
No to tez wydaje mi sie niemozliwe, ale jesli aparat lezal na plecach, rownolegle do tasmociagu?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Malo prawdopodobne, zeby AKURAT lekko z gory i lekko z dołu; mi to wyglada na jakis zaciek. Poza tym skąd to pofalowanie? Te maszyny maja duzo wieksza szybkosc probkowania, zeby takie falbanki wyszly.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A może coś zasłaniało środkową część filmu?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
To naprawde wyglada jak zaciek.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
To naprawde wyglada jak zaciek.


przywiozłem taki sam suwenir z Izraela niestety, na neopanie 400 (ale był prześwietlany wiele razy więcej i wiele razy mocniej niż na normalnych lotniskach)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
guerilla napisał/a:

przywiozłem taki sam suwenir z Izraela niestety, na neopanie 400 (ale był prześwietlany wiele razy więcej i wiele razy mocniej niż na normalnych lotniskach)

O tak, tam to dopiero sprawdzają bagaż na lotniskach.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Lipa napisał/a:
kolesie każdorazowo muszą się zgodzić!

Wczoraj pytałem znajomego strażnika granicznego, który pracował na Okęciu. Mają obowiązek tylko powyżej 1600.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ekajana napisał/a:
Mają obowiązek tylko powyżej 1600.
To trzeba mowic, ze filmy sa naswietlane na 3200 ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
dzerry, obawiam się, że mogą nie zrozumieć o co chodzi..
A że żyjemy w Rzeczypospolitej Polskiej Urzędniczej, to model pracy jest przeważnie "jak-znaleźć-powód-że-czegoś-nie-mogę-zrobić" niż "jak-pomóc-człowiekowi".
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
W brytfannie tez nie chca slyszec o recznym macaniu filmow, choc za kazdym razem probuje. Ostatnio pan mi grzecznie wytlumaczyl, ze duzo 'profesjonalnych fotografow' przewozi i filmy i nic sie nie dzieje z nimi. Mialem przy sobie troche kolorowych 800ek do tego lekko przeterminowanych i faktycznie fyszly najzupelniej ok (woze do Polski jak akurat jade bo taniej i lepiej).
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
radekone napisał/a:
W brytfannie tez nie chca slyszec o recznym macaniu filmow, choc za kazdym razem probuje. Ostatnio pan mi grzecznie wytlumaczyl, ze duzo 'profesjonalnych fotografow' przewozi i filmy i nic sie nie dzieje z nimi.


Pisałem już po wielokroć, że w czasie podróży po Ewropie moim filmom < 1600 nic się nie stało, mimo wielokrotnego prześwietlania. Jedna czy dwie rolki 3200 też przeszły ok, tak przez Anglików, Szkotów jak i Polaków. Ni ma co dramatyzować :)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
wojtekk napisał/a:
Pisałem już po wielokroć, że w czasie podróży po Ewropie moim filmom < 1600 nic się nie stało, mimo wielokrotnego prześwietlania. Jedna czy dwie rolki 3200 też przeszły ok, tak przez Anglików, Szkotów jak i Polaków. Ni ma co dramatyzować :)


W takim razie daruje sobie pytanie ich o to nastepnym razem bo tez odnosze takie wrazenie.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
wojtekk napisał/a:
Jedna czy dwie rolki 3200 też przeszły ok, tak przez Anglików, Szkotów jak i Polaków. Ni ma co dramatyzować :)

A mi dziwne plamy wyszły (na 400!) po kontroli przez prześwietlarkę na granicy ukraińskiej.. (nie lotnisko, podróż autobusem).
Zapraszam do testów na wschód.. :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk, ty masz takie doswiadczenia, ja mam inne. To jest loteria. Niektore maszyny przeswietlaja, inne nie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach