dejot  Dołączył: 29 Cze 2008
a jak wygląda sprawa w przypadku filmów IR?? przewoził ktoś już może ??
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
raczej w porzadku, tak jak z innymi, ale to tylko opinie
http://www.largeformatpho...read.php?t=6940
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dziś znalazłem takie coś. Może się komuś przyda:
http://www.kodak.com/glob...b/tib5201.shtml
 

ulv  Dołączył: 05 Cze 2008
Bagaż główny na większych lotniskach idzie teraz na tomograf spiralny stąd ewentualne sinusoidalne pasy, półkola lub elipsy na kliszach. Podręczny powinien być bezpieczny do 3200 ISO (podobno). Ja w tym roku miałem pół plecaka filmów, trochę 135, ale większość 120 o czułościach od 100 (Provia i Ektar), 400 (Tri-X) po 800 (ProZ), które zaliczyły 6 skanów na bramkach i wszystkie wyszły czysto.

Pozdrawiam
Ulv
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Ja podróżowałem z Dusseldorfu ostatnio z bagażem w postaci 20 czy więcej rolek tri-xa 400 naświetlonego na 1600. Poprosiłem o ręczne badanie i... nie było problemu :)

Planuję eksperymentalnie wziąć rolkę tmaxa 3200ki do Londynu w sobotę i puścić ją przez lotniskowy skaner bez marudzenia, żeby zobaczyć, czy się zafafla. Oczywiście po wcześniejszym naświetleniu. A może w ogóle pchnę ją na 6400 od razu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
do Londynu


Ktore lotnisko? Dzerry twierdzi ze na Luton zawsze mu zadymialo, i to 400tki ...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Ktore lotnisko? Dzerry twierdzi ze na Luton zawsze mu zadymialo, i to 400tki ...


Gatwick. Luton nic mi nie zadymiało, leciałem ostatnio do Polski stamtąd i tam wracałem z 1600kami, zero zadymienia...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No to daj znac jak sie okaze co i jak.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
słuchajcie zawsze można poprosić o sprawdzenie "manualne" negatywów itp wtedy nie idą na prześwietlenie, mamy do tego prawo i w zasadzie kolesie każdorazowo muszą się zgodzić! w Niemczech troche marudzili ale poszło, w USA to rutyna! Warto o tym pamiętać!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Lipa napisał/a:
w zasadzie kolesie każdorazowo muszą się zgodzić!


Jaaaasne. Sprobuj we Francji, albo zeby daleko nie szukac, w Polsce. Mi sie nie udalo pare razy, potem dalem sobie spokoj.

Zeby bylo smiejszniej w Burkinie Faso nauczony doswiadczeniem puscilem po prostu przez bramke, ale kazali mi rozpakowac i pokazac co to - kiedy wyszlo na jaw ze to filmy, byli zdziwieni ze nie prosilem o kontrole reczna... :shock:
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Jeszcze mi sie ani w UK ani gdziekolwiek indziej nie zdarzylo, zeby ktos sie zgodzil na reczne macanie. Konczy sie zawsze tekstem, ze do ISO 1600 nic sie zlego nie dzieje.

Choc to brzmi jak paradoks to w USA istnieje jakis przepis na ktory mozna sie powolac i nie ma dyskusji, musza sie zgodzic.

Wiele razy wozilem z soba filmy do ISO400 i faktycznie nic sie z nimi nie dzialo, nawet przy wielokrotnym skanowaniu (m.in. do Maroko przez Gatwick - 4 przeswietlenia). Ale tez jestem ciekaw jak ISO1600 sobie poradzi.. Czekam na wyniki:)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Sprobuj we Francji, albo zeby daleko nie szukac, w Polsce. Mi sie nie udalo pare razy, potem dalem sobie spokoj.

no tak Francuzi! zupełnie o nich zapmniałem ;-)
alkos lataj przez Katowice i nie poddawaj się tak szybko a będzie dobrze!
radekone napisał/a:
Choc to brzmi jak paradoks to w USA istnieje jakis przepis na ktory mozna sie powolac i nie ma dyskusji, musza sie zgodzic.

no właśnie! jest tu jakiś ekspert od lotnictwa cywilnego? może tu w Europie też mamy na co się powołać?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Lipa napisał/a:
alkos lataj przez Katowice


Juz mi Krakow zupelnie nie po drodze, ale czasem przylece - ale Katowice? :-P
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
ale Katowice

no cóż! przekonanych nie przekonasz :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
radekone napisał/a:


Wiele razy wozilem z soba filmy do ISO400 i faktycznie nic sie z nimi nie dzialo, nawet przy wielokrotnym skanowaniu (m.in. do Maroko przez Gatwick - 4 przeswietlenia). Ale tez jestem ciekaw jak ISO1600 sobie poradzi.. Czekam na wyniki:)


o, to dobrze, bo za chwilę lecę do Maroko tylko przez Luton,też 4 prześwietlenia ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
A widzieliście coś takiego?
Hama Film-Safe X
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=810563635

[edit]
OK, było na poprzedniej stronie - w lipcu pisane.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Provia 100, sześciokrotnie prześwietlana w bagażu podręcznym:

Chyba jest OK.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Co te chmury takie magentowe? ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
radekone napisał/a:
Co te chmury takie magentowe? ;-)

A to chyba prezent od skanerzysty w labie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
Provia 100, sześciokrotnie prześwietlana


szpajchel napisał/a:
Chyba jest OK


szpajchel napisał/a:
chyba prezent od skanerzysty


Hmmm... :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach