wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Pewnie racja :/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Fakt faktem. zgadzam sie z toba, ze dramatyzowac nie ma co za bardzo. Podroz ma byc przyjemna, a nie obarczona stresem z uzeraniem sie Bogu ducha winnymi pracownikami lotniska. Szansa na przeswietlenie filmu w bagazu podrecznym jest faktycznie znikoma.

Trzeba tylko trąbic wszem i wobec, zeby nie wsadzac filmow do bagazu glownego, bo tam na 90% dostaniemy szlaczki.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
wiecie co? kiedyś wrzuciłem całą rolke polypana do nadanego (frankfurt-alicante). Dopiero dziś do mnie dotarło, ale na kliszy nic nie zauważyłem niepokojącego ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kosmo napisał/a:
A mi dziwne plamy wyszły (na 400!) po kontroli przez prześwietlarkę na granicy ukraińskiej..


Plamy? To pewnie nie przeswietlarka, tylko ten spirytus co sasiad wiozl ;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
alkos napisał/a:
Plamy? To pewnie nie przeswietlarka, tylko ten spirytus co sasiad wiozl ;-)
No no, trzeba uważać, bo po takim spirytusie to można nie tylko na kliszach plamy widzieć :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Iza napisał/a:
po takim spirytusie to można nie tylko na kliszach plamy widzieć

Albo przestać widzieć
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Wrocilem ostatnio z nowym materialem badawczym..
Sterta filmow (ISO50-400) przeswietlona piec razy na trzech roznych lotniskach i dodatkowo dwa razy na syryjskich dworcach pkp i pks :) w przeswietlarniach niewiadomej jakosci. Na lotnisku w Stambule wrzucaja wszystko do takich wielkich takze na bagaz rejestrowany wiec sie obawialem, tym bardziej ze na grzeczne pytanie czy filmy mozna bokiem obsluga sie zgodzila ale przemily pan milicjant znal tylko dwa slowa po angielsku na ten temat (ze jak mam problem to mam sie wynosic). Heh, zabawne bylo to, ze przy wejsciu na zapyzialy pks gdzie trzeba bylo przeswietlic wszystkie torby za biurkiem siedzialo czterech znudzonych zolnierzy. Jeden przysypial, dwoch bawilo sie telefonami, czwarty tez w jakistam sposob zabijal czas. Przy przejsciu przez bramke wszystkim 'pikalo' ale nikt nie zwracal na to uwagi :-)

W kazdym razie filmy sa absolutnie spoko i chyba sobie w przyszlosci w ogole daruje zawracanie glowy o nieprzeswietlanie, tym bardziej ze jest to i tak malo skuteczne.
 

kufel  Dołączył: 02 Mar 2010
Też miałem niektóre klisze prześwietlane 6 razy (400 i 1600).
Nigdy nie zauważyłem zmian, więc się nie przejmuje :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A mi Pan na Okęciu powiedział, że maszyna nie robi krzywdy filmom, o ile nie są Ilfordem. Nie miałem ilfordów, więc nie dopytywałem. Filmów jeszcze nie wywołałem, więc nie wiem czy ze slajdami i negatywami coś się stało.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ciekawe info, bo moim Ilfordom też nic się nie działo.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
jorge.martinez napisał/a:
A mi Pan na Okęciu powiedział, że maszyna nie robi krzywdy filmom, o ile nie są Ilfordem.

BeZeDura. Leciałem w maju z kilkoma rolkami HP4 i FP5 w podręcznym i nic im nie było. Jeszcze mam do wywołania provie i velvie, które ze mną były, ale jakoś o nie się nie boję.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Mi też Pan na lotnisku mówił, że nic nie będzie, a było. Na Superii 800.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Może ktoś ma jakieś aktualne porady? Planuję wziąć(wszystko 120) 2xFuji Acros, 1xVevie 100(tak mało by w razie prześwietlenia nie cierpieć). Jakieś porady prócz tego by brać w podręcznym(czy w ogóle w kiszeń spodni by było mniej w bagażu podręcznym)?
Nic się nie stanie. Możesz wspomnieć gościom, że masz filmy. Ale powiedzą Ci pewnie, że nic się nie stanie i każdą świecić. Nie martw się.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
kilka klisz na zapas

Lepiej mieć zapas niż go nie mieć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach