dan  Dołączył: 11 Sie 2006
espresso napisał/a:
Powiedz z jakiego szkiełka to pochodzi?

Ach, zapomnialem napisac, ze _niestety_ to nie moje zdjecie. Dalem link bezposredni, bo zdjecie w galerii widoczne jest tylko dla zarejestrowanych userow flikra. Juz poprawiam post!

Autor podal w tagach, ze zrobil to zdjecie Sixem, wiec ja obstawiam, ze szklo to Biometar 80mm :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A widziliscie ile w Stanach kosztuje nowy 4490? $134 :shock: http://www.epson.com/cgi-...e=yes&oid=-8172

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
A widziliscie ile w Stanach kosztuje nowy 4490? $134

Jakis czas temu w promocji byl po 99$ :-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
do tego kto założył topic ten:

przed wakacjami będe mial do sprzedania skaner do 120 i więcej , nawet więcej niż tani - bardzo tani .

umax powerlook II - skanowanie transparentnych do formatu A4, czyli gigantyczny format - 21x29cm :) jakość - do sieci jak znalazł, czyli 600dpi sprzętowe.
ale to będzie anons zanim wyjadę..
a cena?100pln plus przesyłka myślę ok :-P
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
http://allegro.pl/item353...ncja_od_ss.html
opłaca się kupić? Zupełnie się nie znam na skanerach, a mam mocno ograniczony budżet...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Apocalypse napisał/a:
opłaca się kupić?
HP Scanjet 4400c nie skanuje negatywow. szykaj jakiegos z przystawka do negatywow. W tej cenie, to tylko jakis stary skaner, ktory nie wiadomo czy dziala. A nawet jak dziala, to moze byc trudno taki skaner zainstalowac.

dz.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Apocalypse, naprawde szkoda twoich pieniedzy i nerwow na takie wynalazki. Doloz troche i kuo najtanszego Epsona na ktorego Cie stac. Uwierz mi. Sredni format zeskanowany na takim skanerze jak z tej aukcji bedzie wygladal jak z lomo. Poza tym, watpie, zeby ten skaner potrafil zeskanowac sredni format - na 90% tam jest waski pasek na maly obrazek.

dz.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
dzerry - moje ambicje fotograficzne kończą się na małym obrazku... mógłbyś pogrzebać chwilę w allegro i wynaleźć jakieś interesujące linki? Obejrzymy, porównamy z budżetem..
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dokładnie tak jak pisze dzerry. Daj sobie spokój z tym wynalazkiem i doskładaj do najtańszego Epsona obsługującego średni format lub szukaj takiego Epsona z drugiej ręki, może starszy model.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Apocalypse napisał/a:
dzerry - moje ambicje fotograficzne kończą się na małym obrazku...
Tym bardziej. Im mniejszy format, tym lepszy skaner jest potrzebny. Powtorze jeszcze raz - jesli jzu to tylko jakis Epson. Chociaz z tego najtanszego rowniez nie bedziesz zadowolony - straszne mydlo i wypalone swiatla - jesli bedzie skanowal negatywy, i smoliste cienie - jesli bedziesz skanowal slajdy. Zamiast sie uzerac z takimi skanami, juz lepiej robic archiwizacje w labie.

Jesli cos naprawde taniego - to na przyklad Agfa Arcus - niestety tylko 1200 dpi.
http://www.allegro.pl/ite..._1200_nowy.html

A jesli cos drozszego to na przykla Epson V350

Naprawde nie potrafie nic innego poradzic.

dz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak tylko mały obrazek to najtańszy Epson V200 będzie od tego lepszy.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Dziękuję Ci bardzo, może uda mi się tą agfę wyrwać za przyzwoitą cenę.
A jak nie, to będę na epsona odkładać..
Jeszcze raz dziękuję!
Pozdrawiam,
Apoc
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Apocalypse, tylko pamietaj, ze ta Agfa jest na SCSI - bedziesz potrzebowal karte SCSI i odpowiedni kabel. Jesli sie na tym nie znasz, to czeka Cie wyrywanie wlosow przy instalacji tego kloca. Ja od razu mowie, ze sie nie znam.

Epson jest na USB i instalacja jest praktycznie bezobslugowa.

dz.
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Dysponuje też starym makiem.. on tam powinien mieć scsi. wyciagnę z piwnicy i sprawdzę:)
Tym bardziej dziękuję za pomoc
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
1200dpi to troche malo do malego obrazka. W ogole nie zwracalbym sobie glowy ta Agfa tylko od razu kupil V200.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ceneo pokazuje 329 zł za V200
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
Panowie!
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wskazówki..
Gdy zdobyłem tą Yashikę, którą mam w podpisie, to myślałem, ze będę mógł negatywy skanować na zwykłym płaskim skanerze qmpla.. a tu widzę, koszty muszę ponieść, by cała ta zabawa miała jakikolwiek sens..
Załóżmy teraz na chwilę, że udało mi się upatrzeć jakiś używany skaner w innych mediach, np z ogłoszenia w gazecie.
Co powinienem sprawdzić kupując taki skaner? (Poza oczywiście zeskanowaniem jednego negatywu)
Jak sprawdzić "przebieg"?
Jakie są najczęściej występujące mechaniczne uszkodzenia/usterki?
 

abhaya  Dołączył: 19 Sie 2007
Plustek OpticPro ST64+
A co sądzicie o Plustek OpticPro ST64+ cena kusząca bo już od 343zł w sklepie, a na allegro można wyrwać używany za 2 i pół stówy. Planuję zakup właśnie takiego sprzętu do filmów średniego formatu b&w (wiem, że z kolorem są jaja). Czy ktoś zna ten sprzęt?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem czy przypadkiem Dada nie ma Plusteka

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach