rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
ułamane złącze USB w K100d
Witam, pojęcia nie mam jak to się stało, ale nadłamałem złącze usb w "kasetce". Z naprawą złącza powinienem sobie poradzić, mam odpowiedni sprzęt, ale jak rozebrać aparat, aby się do niego dostać? czy ktoś ma może jakieś rady , próbował albo ma linki do instrukcji serwisowych itp? Dziękuję za wszelką pomoc.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
jak mimo wszystko bedziesz rozbierał , to porób zdjecia czymś całej operacji dla potomnych. :-B :-B
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
a zdjęcia przydadzą się nie tylko dla potomnych, ale także jak się pogubisz podczas składania :)
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
rbucz, kurczaki, gdzieś kiedyś na naszym forum (tak mnie się zdaje) ktoś pokazywał rozkręconą kasetkę.. ale to dawno było. Nie mogę znaleźć, ale poszukaj po forum.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
mkdexter, jak mnie pamiec nie myli to był nikon albo coś kołot tego
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
rbucz, w tym samym dziale znalazłem :-) http://manufactura.home.p...opic.php?t=7916 to wątek sskorpion'a można go zawsze zapytać, bo już go rozkręcał.
Grizley, póki co, widzę, że to nadal Pentax ;-)
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
ahm tego nie widziałem , :-B
ktoś tesz tu podawał krok po kroku jak rozebrac cyfr. n. albo c.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Dzięki za linki. Jak napotkam problemy, pomęczę Sskorkiona. Miałem już ten problem co on, ale poradziłem sobie bez takiej "demolki". Problem miałem ze zdjęciem tylnej ścianki, ale jak już mi się to uda, to mam pomysł na parę ciekawych przeróbek :-) Napiszę i obfotografuję, jak mi się to ...
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
rbucz napisał/a:
Problem miałem ze zdjęciem tylnej ścianki, ale jak już mi się to uda, to mam pomysł na parę ciekawych przeróbek

Założysz naciąg i zamontujesz kliszę? ;-)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
mkdexter napisał/a:

Założysz naciąg i zamontujesz kliszę? ;-)

Jest to jakaś myśl :) a tak serio to bardzo mi brakuje w kasetce jednej tyllko rzeczy: przełącznika rodzaju pomiaru światła w postaci przełącznika. Mam pomysł, jak to wyciągnąć z menu na przełączniki, tylko do tej pory nie miałem motywacji żeby wybebeszyć aparat. Teraz mam... tylko cholerny brak czasu...
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
rbucz, masz na myśli sterowanie samą elektroniką omijając soft, czy jakąś komunikację z softem za pomocą przycisków?
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
chcę sterować guzikami z dodatkowego procesorka zamontowanego w aparacie. Dobranie się do softu kasetki byłoby raczej trudne... choć zapewne wykonalne. Aparat po przeróbce będzie wyglądał identycznie ale pod nieużywanymi kombinacjami guzików będzie można zaszyć dodatkowe funkcje - np przełączenie trybu pomiaru światła. Jak wyjdzie to wszystko opiszę.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
rbucz, czekam z niecierpliwością, może to będzie początek usprawniania kasetki. Powodzenia
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
rbucz, bez dobrania sie do softu nie ma szans
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
są, są. Pożyjemy, zobaczymy :-) Nie święci garnki lepią...
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
rbucz napisał/a:
są, są. Pożyjemy, zobaczymy :-) Nie święci garnki lepią...


I jak, udało ci się rozebrać aparat?
Pamiętasz jeszcze jak to robić, niby wszystkie wkręty wykręcone, a nie chce zejść.
Może coś pod kółkiem?

PS. wiem że archeologia, ale nic ciekawego nie potrafię znaleźć w necie.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
dybon, problem dodatkowych guzików rozwiązałem kupując K10 :) Ale K100 rozebrałem i naprawiłem. Mam nawet trochę zdjęć, miałem dorobić opis.. ale brak czasu.. Skoro jednak pytasz, postaram się to zebrać do kupy i wrzucić na forum. Może jutro.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jeszcze nie testowałem, ale udało mi się znaleźć serwisówkę do k100d i ds.
Na stronie Pentax Hack są też do innych modeli, i wiele innych ciekawych rzeczy.

[ Dodano: 2009-09-13, 22:45 ]
rbucz napisał/a:
dybon, problem dodatkowych guzików rozwiązałem kupując K10 :) Ale K100 rozebrałem i naprawiłem. Mam nawet trochę zdjęć, miałem dorobić opis.. ale brak czasu.. Skoro jednak pytasz, postaram się to zebrać do kupy i wrzucić na forum. Może jutro.


Ja mam po małym upadku problem "Card locked".
Mam nadzieję że da się to naprawić, jak piszą w linku , ale nie mogłem sobie poradzić z rozbiórką, jutro drugie podejście.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
No dobrze. Swoje wrażenia z rozkręcania K100d zebrałem tutaj:
instrukcja
Jeśli kolorowi uznają ją za użyteczną, proszę o jej przeniesienie w stosowne miejsce, aby mogła się przydać innym. Powodzenia.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Piękna instrukcja!!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach