dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos, gdla mnie tez.. choc RAW 1:1 i te inne bajery, to po prostu uklon do uzytkownikow, gdyz na forum ricoha narzekali w zasadzie na brak tych bajerow, co odziwo producent uwzgednil..
no przycisk zmiany chocby RAW/JPG czy cos tego typu na puszce, to nawet k100d nie ma, a tu ma byc..
My Settings dodatkowe tez fajnie, bo one sa bezposrednio na pokretle, to jak stworzenie 3 calkowicie konfigurowalnych pod siebie programow o danym priorytecie, rodzaju zapisu i parametrach...

dla mnie te 3 sa bardzo istotne, dla nich warto sie przekonac co to za aparat. Reszta to niech se beda bajery.. wazne ze dla uzytkowania w roznych sytuacjach moga sie przydac (jak blysk na 2 kurtyne).
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ho ho.. z tym buforem to faktycznie największy krok naprzód...
Zdaje się w GX100 nie dało się w ogóle zrobić zdjęcia dopóki poprzednie było zapisywane.


Chcę go.. chociaż nie potrzebuję i mnie nie stać o-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Mam pytania do uzytkownikow Ricoha GX100:
1. czy da sie kompletnie wylaczyc wszelkie dzwieki z glosniczka?
2. jak glosne jest zrobienie zdjecia (spust + przyslona) w porownaniu do wysuwania obiektywu podczas wlaczania? Jak ktos moze nagrac te oba dzwieki na stalej odleglosci od mikrofonu (nawety komputerowego) to bede wdzieczny.

Dawajcie znac mozliwie szybko, dzieki!!
 
phantom_pl  Dołączył: 28 Mar 2008
Niestety, właśnie zacząłem urlop, aparat został na 2 tygodnie w pracy i nie jestem w stanie pomóc
Jedyne co mogę poradzić, to zajrzeć do instrukcji, tam powinno coś być na ten temat.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Okazało się, że jakoś przesadnie głośny na szczęście aparat nie jest.
Gdyby ktoś zastanawiał się czy wygodnie kadrować lewym okiem, to wystarczy spojrzeć:
 
colnet  Dołączył: 04 Lip 2008
No tak to ten aparat o którym mi mówiłeś, a ja do końca nie wiedziałem nawet jak on wygląda ;-)
Ogólnie jesteś zadowolony z tego aparatu?
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Szkoda że wizjer nad aparatem nie jest optyczny... ;)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
colnet, bardzo

PrzemoWu, pracuję nad tym ;-) chociaz ten elektroniczny jest kapitalny.. tylko 1 wada, ze prad bierze :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A on sie wsuwa w zwykly hotshoe? Bo moznaby dokupic takie cos:

(to male)




Cytat
VF 28/35 Brightline MINI-FINDER black or chrome, super compact The Voigt 28/35 Viewfinder is proving very popular on the Ricoh GR and Sigma DP1 PICS More PICS
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos, jaka cena i kiedy mi przeslesz? :-D

wsuwa sie w zwykly hotshoe
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ten "dekielek" LC-1 jest świetny o-)
Wygląda to jakby się obcy wykluwał. A co ciekawe w Ricohu R7 wysuwający się obiektyw wydaje dźwięki jak mały obcy o-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
alkos, jaka cena


A ze 150$

Zamow sobie z cameraquest.com :-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos, dla mnie za drogo.. choc wlasnie ogladam zdjecia wizjerka do ogniskowych: 28mm, 35mm, 50mm, 85mm, 135mm. hmm, cena okolo 220zł.. ale to jeszcze nie do konca to
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
taki rewolwerowy? duzy troche i malo widac ;-) Ale pomysl nad wypruciem wizjerka z jednorazowki... z F30 sprawowal sie niezle ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dagio, a o wizjerze 35mm do zorki zapomniales? :-P
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan, zapomnialem na razie o wizjerach.. ten elektroniczny NIE JEST ZLY!
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
dagio może mi umknęło, ale jeśli nie pisałeś, to napisz proszę jak w tym ricohu jest z szybkością, np. ile czasu upływa od włączenia aparatu do zrobienia zdjęcia? Czy to w ogóle jest problem - bo w moim canoniku A700 jest, tzn. jeśli dzieje się coś nagłego to ta chwila, która mija od naciśnięcia "on", do załadowania oprogramowania i pracy AF (nie mówiąc o zoomie) jest jednak zdecydowanie zbyt długa, choć niby długa nie jest (wg dpreview 1,5 sek., ale na moje oko chyba dłużej). A czas "od zdjęcia do zdjęcia" (ok. 4 s.) w ogóle w tym canoniku bywa kłopotliwy.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
1. wydaje mi sie ze najszybciej aparat wlacza sie, kiedy w danym ustawieniu mamy 24mm na start (opcje My zapamietuja ogniskowa.. to troche przeklenstwo..)
2. mam ustawione RAW 3:2, ostrzenie spot, tryb Av... i uwaga

Naciskam wlacznik i juz trzymam spust.. aparat sie wlacza wysuwa i robi zdjecie (majac ciagle wcisniety spust..) czas: NIECAŁE 3s..

jak na lustro duzo, jak na kompakt chyba nie..

z szybkoscia dzialania pisalem juz o tym ze, mozna wlaczyc Snap focusa, ale ryzykujemy rozmyte cos w odleglosci do metra.. dlatego warto wlaczyc zwykly AF.. i tu kolejna dogodnosc. Normalne wcisniecie spustu do polowy ustawia AF, szybkosc zalezy od swiatla.. jednakze calkowite wcisniecie spustu, z pominnieciem polowicznego odpala zdjecie moementalnie po wstepnym ustawieniu ostrosci.. kilka zdjec udalo mi sie dzis zrobic tym sposobem bardzo szybko. Na ulicy spisuje sie kapitalnie.

------------------------------------------------------------------------------------

Jesli ktos szuka tanio GX100 w bardzo ladnym zestawie, to jest oferta za 350 dolarów.. mysle, ze trzeba by sie zalogowac i indywidualnie dogadac co i jak, oferta nie moja, ale jest tutaj:
http://ricohforum.com/viewtopic.php?f=7&t=1668

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach