MichalR
[Usunięty]
Andrzejb - dziekuje! Ponizej kolejne strzaly z tej samej sesji.











pozdrawiam,
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
I znów świetnie,niektóre kadry wg.mnie odrobinę za ciasno.Kurcze jestem pod wrażeniem jak ten Twój sprzęt separuje otoczenie modeli.Pochwal się czym robisz foty(myślę o obiektywie i czy sam czy z raynoxem).
 
MichalR
[Usunięty]
hehe, ponownie dzieki! kadry troche ciasne, fakt, ale to jest mankament sprzetu ktorym robie, jeden jedyny jaki zauwazylem;) pewnie Cie zaskocze, ale nie mam Raynoxa. moj zestaw jest ograniczony do minimum - kadyszka+M50/1.7+pseudo makro pierscien zrobiony z konwertera x2 Soligor, z ktorego wyjalem szklo. za separacje, ostrosc i nasycenie odpowiada rewelacyjna M'ka, jak trafie z ostroscia to nie ma .... we wsi, jak to mawiali klasycy, szklo wymiata wszystko w promieniu 10ciu kilometrow.:)

pozdrawiam,
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
MichalR, To może i ja coś dam. To moje pierwsze nietechniczne fotki na forum. Ale kupiłem nową Sigmę i jestem nią urzeczony, stąd moja chęć podzielenia się radością. JEŻELI ŻYCZLIWIE COŚ MI PODPOWIECIE , TO Z POKORĄ SIĘ PODDAM OCENIE. http://ccorn.fotosik.pl/albumy/667185.html
 
MichalR
[Usunięty]
Corn, zeby nie bylo, ja nie jestem tu zadna wyrocznia, robie foty i ucze sie tak jak wszyscy:) Powiem wiecej, czuje sie cieniasem w tym temacie, te sesje z motylami to moje w zasadzie pierwsze podejscie do tego typu makr. Imho podstawa to cos dedykowanego do tego typu zdjec - jasny obiektyw makro ze skala odwzorowania 1:1, komplet pierscieni badz cos pokroju Raynoxa. Tylko wtedy osiagnie sie wystarczajaca jakosc, odpowiedni szczegol, ostrosc, nasycenie, separacje pierwszego planu itp.

pozdrawiam,
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
julian.s,
Mamy te same motyle na rozkładzie.
Patrz dalej...

[ Dodano: 2009-07-29, 21:56 ]
MichalR, Część już mam
"jasny obiektyw makro ze skala odwzorowania 1:1,"
Mimo, że w tym siedzę już długo to też się wciąż uczę , na to nie ma mądrych. I jak mówią Anglicy "durakom pamriosz".
A ciasnym kadrowaniem się nie przejmuj. Capa mówił, że jak czegoś nie widać na zdjęciu, to znaczy,że byłeś za daleko.(chyba tak to było???)
 
MichalR
[Usunięty]
Corn, a gdzie prezentujesz techniczne fotki, skoro te sa nietechniczne?;) Ciasnym kadrowaniem sie nie przejmuje, czasem po prostu przy okreslonych warunkach sprzetowych nie da sie inaczej, ale za to jaki szczegol:)

pozdrawiam
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
MichalR, Mówiąc o technicznych miałem na myśli np. moje porady w sprawie lampy pierścieniowej wg mojego pomysłu, blendy zrobionej z niczego w kawiarni, czy otworu mocującego Pentacona i Zenita do Pentaxa.Znaleźć je możesz na Fotosiku w jednym z albumów publicznych CCORNa. Na razie badam grunt czy mogę wogóle z wami zawodowcami startować, do fotografii, w tym porównaniu.
Mam kilka jeszcze pomysłów z którymi się dzielę z "kolorowymi" ale poza forum np. o bibliotece foto. Mam dosyć dużo literatury i to w językach uznanych za obrzydliwe np. niemieckim czy rosyjskim. Chętnie bym pokorespondował z kimś kto się para obrzeżami fotografii np. stereo, stąd może i moje zainteresowanie macro. Chyba dosyć jak na początkującego bo jeszcze mi "kolorowi" bana dadzą za te paredziesiąt bitów za wiele. pa Corn.
 
MichalR
[Usunięty]
zawodowcami powiadasz - to zasluguje na mega ROTFL'a:) ja sie za zawodowca bynajmniej nie uwazam:) i zaloze sie ze wiedza czysto merytoryczna gorujesz nade mna o kilka dlugosci.

pozdrawiam
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
To i owo czytałem w języku niemieckim i rosyjskim. Nie czułem jakoś obrzydzenia. :shock:
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
oba z 50/1,8@8 + 2 pierścienie pośrednie (bez najwęższego) na m42


[ Dodano: 2009-07-31, 00:09 ]
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
I cos ode mnie:) Z dzisiejszego porannego pleneru:)
1.
2.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
to i ja nieśmiało wrzucę motylka (DA35/2,8@10):
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Ten pasikonik w bryczesach spowodował u mnie nagły przypływ dobrego humoru :lol:
 
MichalR
[Usunięty]
to jak zaczely sie robale, to ja mam takie dwa:





pozdrawiam
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
tak jak poprzednio - 2 pierścienie + 50/1,8@8
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
To może coś pospolitszego - Rusałka osetnik










 
pmr  Dołączył: 06 Kwi 2009
to i moje pierwsze 3 grosze wrzucę.. ;) k20d + t 70-200
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Równie pospolita - Rusałka pawik











 

nikola2711  Dołączyła: 18 Gru 2007
pmr, seele, - kłaniam się Waszej kolorystyce!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach