MichalR
[Usunięty]
to ja dorzuce jeszcze cus takiego:



pozdrawiam
 
pmr  Dołączył: 06 Kwi 2009
może mało "macro", ale.. ;)
 

kosiarz  Dołączył: 14 Sie 2008
a tez dam cos od siebie - slabo ale cos zawsze:P k10 +tamron 70-300, bez lampy. sloneczko troche bylo ostre tak to bylo by moze cos wiecej:P

1.nie ma jak sie ukryc:P



2.

 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Niespodziewane poranne spotkanie - a w kieszeni tylko "małpka" Fuji.
Z rodziny paziowatych - Eastern Tiger Swallowtail



 
MichalR
[Usunięty]
to ja znow motylkowo pojade, z ostatniego lykendu:







pozdrawiam
 
kutek  Dołączył: 18 Lip 2009
Jakoś w mojej okolicy nie spotkałem nigdy takiego motyla, a bardzo ładnie się prezentuje.
Szczególnie ostatnie mi się podoba.
 
MichalR
[Usunięty]
to pospolity gatunek w naszym kraju;)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
MichalR, ładnie złapana ostrość i dobra kompozycja, ale brakuje nieco światła na motylkach - szczególnie na pierwszym zdjęciu widać że za mocno świeciło i motyl skrył się w cieniu. Bierz w plener białką kartkę papieru (a najlepiej kartonik A5 lub A4 z jednej strony biały a z drugiej oklejony folią aluminiową - przed naklejeniem dobrze ją wymnij tudzież zwiń w kulkę i rozwiń) i popróbuj odbijać światło na modela. Ciężko manewrować jedną ręką aparatem, ale często można kartkę o coś oprzeć a najlepiej brać statyw i przypinać sobie do niego taką blendę klipsem do papieru lub bielizny :-P Poniżej zdjęcie ze światłem odbitym właśnie (specjalnie wybrałem wersję z kawałkiem nieba żeby było widać jak wyrównała się ekspozycja)




Kartonik był ustawiony po lewej stronie, słońce padało zza modela, nieco z prawej.

[ Dodano: 2009-08-04, 17:04 ]
kutek, to modraszki, szukaj niebieskich lub pomarańczowych skrzydełek na łące ;-) Są to niesamowite śpiochy (albo po prostu mam taki podgatunek na łące :-P ) - najlepiej wybrać się ok. 16:30 na łąkę, poszukać jakiś modraszków i robić zdjęcia jednemu dopóki nie pójdzie spać (zwykle ok. 18-18:30 w porze letniej). Zaznaczasz sobie miejsce gdzie zasnął jakimś wysokim badylem (ja używam trzcin wyciętych z pobliskiego bagna) i następnego dnia ok. 4:30 masz pięknego modraszka nie reagującego na nic dopóki go nie trącisz palcem w skrzydła ;-)
 

kosiarz  Dołączył: 14 Sie 2008
kilka z dzis:











 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
kosiarz, z ostatniej serii tylko 3 i 4 - ładne tło i dobrze wybrany temat ;-) Pozostałe są nieco zabałaganione, a 1 nie leży mi z powodu nienaturalnego tła. Szukaj fotogenicznych robaków na odizolowanych od tła badylach (tudzież noś ze sobą zestaw teł i/lub nożyczki do zabawy w ogrodnika). No i potwierdzam z ciężkim sercem tezę że im wcześniej się wstanie (o ile się wcześniej wytropiło miejsce zasypiania robaków) tym łatwiej zrobić dobre makro-zdjęcie ;-)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007


Kwiaty dziurawca i ...




Kwiaty dziurawca i ... #2




Kwiaty dziurawca i ... #3
 
kutek  Dołączył: 18 Lip 2009
Bruinen Wyszukiwanie motyli nie stanowi dla mnie większego problemu, ale takiego (mimo jego powszechności) jeszcze nie trafiłem.
Dzięki za wskazówki dotyczące zrobienia blendy :mrgreen:
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
To i ja dorzuce cos swojego:)
1.
2.
3.
 
kutek  Dołączył: 18 Lip 2009
Jak zwykle szkoda gadać ;-)
A tak przy okazji, czego używasz w dyfuzorze papieru technicznego czy zwykłego papieru śniadaniowego??
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Tym razem papier do pieczenia:D 3 warstwy:)
 
MichalR
[Usunięty]
no to macie jeszcze:)





pozdrawiam,
 

condrados  Dołączył: 05 Cze 2009
:shock: GrzehooFR składam wniosek o założenie Ci blokady , powinieneś mieć zakaz wrzucania fotek....... ;-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Z wczorajszego ranka, ta sama rodzinka co poprzednie zdjęcie (paziowate). Tamron 75 - 300/4-5.6 LD

klik na miniaturę

 
MichalR
[Usunięty]
Bruinen, dzieki za porady:) Ja jednak preferuje swiatlo zastane, przy moim sprzecie gdzie odleglosc od obiektu wynosi jakies 5cm nie bardzo widze mozliwosc zabawy ze statywem i blendami. A czy na modelach jest za malo swiatla to imho kwestia dyskusyjna. Moim skromnym zdaniem laika w tej materii jest bardziej niz ok, ale moze mam po prostu male wymagania;)

Ponizej kilka makr liliowych, bynajmniej nie studyjnych;)









pozdrawiam
 
pmr  Dołączył: 06 Kwi 2009
MichalR, świetnie dobrana GO - bardzo ładne te kwiotki. :))

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach