pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Muszę Cię zmartwić - te pierwsze były o niebo lepsze. Po tej aberracji (fioletowych obwódkach) zgaduję że użyłaś jakiejś niedrogiej soczewki macro (sam taką mam). Za mała głębia ostrości i "sprane" kolory też nie pomagają.
 
violet196  Dołączyła: 21 Wrz 2011
Masz racje ale czekam jeszcze na raynox 250 i zobaczymy wtedy. Te zdjęcia były na próbę.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
violet196, jak widzę masz bardzo fajne szkiełko: Pentax D-FA 100/2.8 macro to po co Ci jeszcze Raynox tak z ciekawości pytam? :roll:

 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Ogrodowy kwiatuszek.

 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Ładnie jest. Dobrze mu w ciemnym... temu kwiatku. ;-)
 
violet196  Dołączyła: 21 Wrz 2011
ADestroyer no właśnie niby tak ale .... nie. Te trzy ostatnie zdjęcia są właśnie z tego szkła i wyszła lipa. Fajnie nim wychodzą kwiaty ale z daleka a nie z bliska. Moje pajączki są małych rozmiarów i robienie zdjęć takich jak GrzehooFR nierealne. Wczoraj i przedwczoraj robiłam nim zdjęcia pajączków i ciągle ten sam efekt tzn niezadowalający. To już Pentax - DA L 55-300 mm ED daje ładniejsze zdjęcia czy mój Helios. Tak więc pomyślałam o Rynox i zobaczę jaki będzie efekt.
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
violet, te ostatnie sa robione 100 2.8 macro? az mi sie nie chce wierzyc, to szklo daje 1:1 a u Ciebie ledwo widac modeli ;)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Cóż to nie wina obiektywu. Szkło jest zaprawdę przednie. Niestety sam sprzęt nie zrobi zdjęcia taka jest brutalna prawda. :roll:
Do Pajurów i w ogóle do większych skal to raczej stosowana jest odwrotka lub pierścienie, ale to wyższa szkoła jazdy. Proponuję na początku skupić się na modelach o większych gabarytach i poćwiczyć. Tutaj nasz forumowy Kolega zrobił mały Tutorial Macro. Proponuje się zapoznać bo warto. ;-)
A tego Raynox'a sobie daruj i lepiej już zainwestuj w pierścienie pośrednie. :roll:
 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
ostatnio jakas malizne robilem 100-tka F 2.8 Macro i wyszla calkiem fajna skala, ale fakt, do malych pajeczakow lepsza odwrotka jak sie chce cos zobaczyc na zdjeciu procz kropki ;)
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Tamron 90 / D FA 100 + Raynox to zestaw, który się świetnie sprawdza w praktyce. Jakość zdjęć jest dobra a skalę można płynnie regulować. Dla jednego powiększenie 1:1 będzie aż nadto a dla innego za mało, zależy co się fotografuje. Ja rzadko schodzę poniżej 1:1, często dokładam jeszcze Raynoxa i i tak cropuję.






 
MichalR  Dołączył: 31 Maj 2011
dlatego do takich malenstw lepsza wydaje sie odwrotka, w zaleznosci od tego co sie chce uzyskac, 28mm, 35 albo i 50.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Piórolotek pięciopiór.





www.odziwo.pl

Sławek
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Arcyciekawe stworzenie. Ale dlaczego pięciopiór jak ma 4 pióra? Czy to mieszka w Polsce? I czy to rzeczywiście są pióra czy tylko tak wyglądają?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Czasem takie siedzą u mnie na drzwiach klatki do bloku.
 
violet196  Dołączyła: 21 Wrz 2011
Myślę, że lepiej niż ostatnio. Zdjęcia z mojego ogrodu.

złota mucha...? ;p



zwykła mucha



Pajączek





a i kwiatki

1. kwiatki selera



2. skalniak

 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
violet196, załóż swój wątek w fotoprezentacjach i numeruj zdjęcia (wtedy będziesz mogła liczyć na konkretne komentarze i uwagi). ;-)
A fotki... też myślę, że troszkę lepsze. Ćwiczenia i praktyka czyni mistrza. ;-)
 
Wisnia  Dołączył: 10 Lip 2012
Witam,
fajne okazy na stronie, poniżej kilka prób makro wykonane podczas spaceru..
Pajączek

Bzyczek
 
violet196  Dołączyła: 21 Wrz 2011
Wisnia też fajne te twoje potworki. Gratki!
 
Wisnia  Dołączył: 10 Lip 2012
violet196
Dziękuję za opinię.
Kolejne standardowe próby, obiektyw stosowany to SMC-Pentax -M50 f4 Macro.
 

beetlejuice  Dołączył: 25 Maj 2013
Hmm...

;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach