kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
GrzehooFR, fenomenalne zdjęcia! A co to ten ceglany, włochaty robalek? Jakiś pająk, pajęczak?
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
mm! zdjęcia pierwsza klasa! Rozpoznałem jednego skurczybyka! Ten czerwony to przędziorek! Tak! Szkodnik taki!

Już niedługo ja będę robił makro!
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kurcze, a u mnie modele jakieś takie mało cierpliwe i się szybko nudzą pozowaniem:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
armar, dla mnie moglbyc nawet rozowy w kwiatki :-P Ale co na to Zorzyk i regulamin? ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dan :shock: :lol: :-B
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
matb bo pszczółki o tej porze to tylko przy wodopoju w ciepłym słoneczku :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
plwk, i co sie smiejesz? :-P Popatrz na kolory linkow - tylko kwiatkow brakuje :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie chodziło mi o kolor linka tylko zupełnie inne skojarzenie :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witusch, bo to liścień jest. A nawet dwa. Czyli roślina dwuliścienna :mrgreen:
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007

robaki mnie nie lubią ani jednego nie było :evil:

[ Dodano: 2008-04-03, 18:04 ]
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Apropos tematu makro spójrzcie jaki fajny użyteczny gadżet
ciekawe czy wyjdzie trochę większa wersja pod lustrzanki i ile będzie kosztować w polsce.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
Przede mną schował się nawet skakunek ;-)


Pozostało mi zaglądanie w oczka ropuchom


i wąchanie kwiatków (w tym przypadku modrzewia)


Ale jeszcze je dopadnę, te robaki :evilsmile:
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Anno, czym robiłaś te makro? 70-300? Na ostatnim widzę dwie wielkie plamy na matycy albo już ślepy jestem ;-)
Ale fajne zwłaszcza oko :-P
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007






Racja, nie ucieka :-D .
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
TTomek, dzięki. Pajączek i modrzew to 70-300 z nasadzonym Raynoxem MSN-202, żabie oko: 50/1,4 + pierścienie.

Stachu, fajne masz widelce ;-)
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Ok., to zgodnie z obietnica postaram się podac przepis na bardzo prosty i skuteczny w dzialaniu dyfuzor.
Jako, ze nie lubie tracic czasu na niepotrzebne majsterkowanie postanowiłem prace maksymalnie uprościć. Jako podstawy pod budowe dyfuzora uzylem pudelka po Fervexie:D wyciąłem w nim dziure od spodu, tak żeby zmieściła się tam wbudowana lampa, od wewnątrz ścianki wykleiłem folia aluminiowa. Jako, ze pudelko było za krotkie i kończyło się mniej wiecej w polwie długości obiektywu, dokleiłem do niego 4 paski z tektury, także wyscielone folia. Gorna scianka była nieco dluzsza od bocznych i dolnej, tak aby wylot dyfuzora miał odpowiedni kat. Widac to na zalaczonym zdjęciu. Po nadaniu odpowiedniego kształtu zabralem się za wykończenie sprzętu Wylot dyfuzora przykryłem najzwyklejszym papierem śniadaniowym, a całość obkleiłem czarna tasma izolacyjna. Żeby dyfuzor trzymal się sztywno na body i obiektywie musialem go osadzic nieco mocniej, do tego posłużyły mi 2 gumki recepturki:D.
Wymiary dyfuzora SA dostosowane do zestawu Tamron 75-300 z Raynoxem DCR 250, ale z powodzeniem uzywam go tez w zestawieniu z Tamronem 90 i 2 pierscieniami pośrednimi 31 i 13 mm. Wymiary dyfuzora: wysokość 5,5cm, dlugosc gornej ścianki 31cm, długość scianek bocznych i dolnej to 23,5 cm, szerokość 8,5 cm.
Zalety: bardzo dobrze zmiekcza i rozprasza światło nie powodując przepalen
Wady: kłopotliwy w transporcie, niezbyt duza szerokość i powierzchnia wylotowa doświetlają maly obszar (choc w makro, to nie jest duzy problem)
PS. Na zdjęciach dyfuzor jest już mocno podniszczony, ale to z racji czestego uzywania trudnych warunkach

fot.1


fot. 2

fot. 3


[ Dodano: 2008-04-03, 22:17 ]
I kilka zdjec z wczoraj i przedwczoraj:D (w tym kleszcz:))
23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Łał! GrzehooFR, szacunek 8-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Full wypas.
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
GrzehooFR, z rozdziawioną gębą oglądam i oczom nie wierze!! ekstra !
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
GrzehooFR napisał/a:
z powodzeniem uzywam go tez w zestawieniu z Tamponem


z tym aparatem.... no... Tampaxem? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach