Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Analog + szklo bez "A"
Czesc, postanowilem zapytac was co o tym sadzicie.

Oto co mnie zastanawia :

Mam podpiete szklo bez pozycji A, gdy mam ustawiona zalozmy f2 to szklo jest maksymalnie rozwarte, gdy pierscieniem przeslon zmniejsze z f2 na f4, to obiektyw nie przymyka przeslony ale swiatlomierz bierze poprawke na ten pierscien, gdyz faktycznie automatycznie wowczas wydluza czas dwukrotnie. Jednak tego czego nie rozumiem to to, ze jak wcisne podglad ostrosci swiatlomierz jeszcze dodatkowo wydluza czas. A przeciez GO przymyka przeslone do ustawionej czyli f4. Dlaczego ten czas po przymknieciu się jeszcze wydluza i czy to normalne?

Aparat z1p i dzieje sie tak z kadym szklem w pozycji NIE "A".

Prostrze tlumaczenie. Gdy ustawiam przeslone pierscieniem, przeslona nie przymyka sie w obiektywie. Obiektyw caly czas jest na maksa rozwarty, jednak wyglada na to ze swiatlomierz dostaje informacje o zmianie przyslony, gdyz reaguje zmiana doboru czasu poprawnie. Jednak gdy wcisne GO a mam wlaczony pomiar czasu, to dzieje sie cos dziwnego. Obiektyw przymyka przyslone do ustawionego poziomu, a swiatlomierz oprocz wczesniej wprowadzonej poprawki jeszcze dodatkowo naklada poprawke. Troche tego nie rozumiem, w koncu wczesniej ustalil jakie maja byc parametry dla danej przyslony a po przymknieciu ustala je jakby podwojnie....

Czy ktos to moze wytlumaczyc?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bylo to swego czasu poruszane ii jest to calkowicie i w 100% normalne. Nie nalezy zwracac uwagi na to co pokazuje swiatlomierz po wcisnieciu GO - jest to spowodowane tym, ze w obiektywie i body jest taki mechaniczny wichajster a procz tego obiektyw komunikuje sie z body elektronicznie (wbudowany w ob. mikroprocesor).

W skrocie: światłomierz mierzy światło na pełnej dziurze, ale wie jaka przeslona ustawiona jest w danej chwili na obiektywie ii do niej dobiera wartosc czasu. Jesli przymkniesz GO to element mierzacy swiatlo zarejestruje mniej swiatla, bo ale ustawiona przeslona na obiektywie nie zmienia sie dlatego body wydluzy czas.

Nie wiem czy zrozumiale to opisalem, ale tak to na moj chlopski rozum wyglada.

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Swiatlomierz przeciez dziala non stop i jak wlaczysz podglad glebi ostrosci, to nagle switlomierz widzi mniej swiatla - skad on ma wiedziec, ze ty wlaczasz podglad glebi, ty mu po prostu zaciemniasz swiat - w ogole na to uwagi nie zwracaj.

A propos duuuuuzej glebi ostrosci ;-)

W gabinecie rentgenologicznym dwóch techników ogląda wykonane przed chwilą zdjęcie klatki piersiowej nałogowego palacza.

- Ty, Kazik, co to za małe szkieleciki w szeregu na całym lewym płucu tego gościa?

Kazik przygląda się dłuższą chwilę, podnosi się, otwiera drzwi i wystawia głowę na zewnątrz. Potem podchodzi do konsolety sterującej aparatem.

- Trochę za dużą moc nastawiliśmy. To dzieci z przedszkola, przyszły na szczepienie do gabinetu obok i czekają na korytarzu.


dzerry
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
LOL :)

dzieki za info, ciesze sie ze to nic takiego a zart przedni :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
[OT] całkowicie nie na temat [OT] wihajster pochodzi od niemieckiego wie heißt er [OT]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach