wielebny  Dołączył: 31 Sie 2006
Pentax 55-200 SMC
Witam.
Mam zamiar kupić K100D (i jednocześnie przyłączyć się do tego zacnego grona) , zastanawiam się tylko czy jest sens kupować zestaw ze szkłem 55-200 SMC czy bez, różnica wynosi około 700 zł, czy ten obiektyw wart jest swojej ceny???
Czyli pytanie to można przetłumaczyć na : czy w kwocie 700 zeta, można nabyć zoom ( 200mm jest na moje potrzeby wystarczające) , który oferował by lepsze parametry niż wyżej wymieniony..?
Strasznie mało w sieci jest na temat tego obiektywu...tak się zastanawiam, czy może jest to "przerobiony" SMC 50-200 na potrzeby K100D ??

P.S Przepraszam , że piszę troszkę "bez składu" , ale od dwóch dni wiem, żę kupuję K100D i ciśnienie mi skacze :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj, wielebny

Zaprawdę powiadam Ci, uszy me nie słyszały o tworze zwącym się SMC 55-200. W głowie mej rodzą się podejrzenia o pomyłce jakowejś, 50 w 55, niczym wodę w wino przemieniającej.

Nadmieniam również, że biorąc pod uwagę zawartość sakiewki Twojej, SMC 50-200 najrozsądniejszym wyborem być się wydaje. Pamiętaj jedynie o tym, że szkło to stworzono na małej klatki potrzeby - w fotografii tradycyjnej bezużytecznym się stanie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj, Wielebny,

W uzupełnieniu tego, co powiedział mój zacny przedpiszca, chciałbym Cię uwrażliwić na fakt, że "mała klatka" oznacza rozmiar matrycy, "tradycyjne fotografia" to tzw. mały obrazek.... Związek miedzy nimi jest taki, że obiektywy do małego obrazka pasują również do małej klatki, w odwrotną stronę to nie działa :-D

Ale skoro chesz posiąść w swe władanie tak zacny korpus, jak KaSeta, to ten problem nie Ciebie jednak dotyczy ;-) Myślę, że DA 50-200 (jeśli o nim byłeś łaskaw wcześniej napomknąć) warty jest 700 zł. A skąd Ci wyszła, o Wielebny, taka cena tegoż?

 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
wielebny napisał/a:
czy jest sens kupować zestaw ze szkłem 55-200 SMC czy bez, różnica wynosi około 700 zł

jesli jest to DA 50-200 to jest to niezla cena zwlaszcza na kraine nad wisla
wielebny napisał/a:
czy w kwocie 700 zeta, można nabyć zoom..., który oferował by lepsze parametry niż wyżej wymieniony..?

nie, jesli bierzesz pod uwage sklepy, czarny rynek jest zas niezglebiony...
ps. upewnij sie ze to nie jest aby sigma 55-200, widze ze w niektorych sklepach dolaczaja do pentaxowych dslr sigmy dc (akurat te 'najszczesliwsze'), wtedy sobie odpusc
pozdrawiam
kp
ps2.
wielebny napisał/a:
od dwóch dni wiem, żę kupuję K100D i ciśnienie mi skacze

kup w koncu, to przejdzie (to cisnienie)
 
wielebny  Dołączył: 31 Sie 2006
Dzięki Wam Mości Panowie i niech Wam Bozia w dzieciach wynagrodzi :-)

zorzyk napisał/a:
Witaj, Wielebny,
Ale skoro chesz posiąść w swe władanie tak zacny korpus, jak KaSeta, to ten problem nie Ciebie jednak dotyczy ;-) Myślę, że DA 50-200 (jeśli o nim byłeś łaskaw wcześniej napomknąć) warty jest 700 zł. A skąd Ci wyszła, o Wielebny, taka cena tegoż?


Cena jest różnicą cen double kit'a (3450zł) i "zwykłego" kit'a (2750zł).
Pozdrawiam.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
to na szybko kalkulując 2400 za K100D + 400 za DA 18-55 + 700 .... == brać !
 
hejkumkejkum  Dołączył: 31 Maj 2006
Hola, hola mości Panowie, fakt - 700zł to patrząc na polskie realia dobra cena za nowe szkło ale... ja bym raczej zapolował na jakiegoś używanego pentaxa F/FA 80-200 lub 80-300, a jeszcze lepiej na 70-210 :roll: Taki F 80-200 jest do dostania za jakieś 250-300zł więc jakby nie patrzeć za 1/2 (1/3) ceny DA 50-200.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
50-200 ma szklo ED i nowe kosztuje ok 1k. 700 to dobra cena za nowe, dobrej jakosci szklo. I nie ma sie co oszukiwac, ze 80-200 czy 80-320 bedzie lepszy, bo raczej nie bedzie. Dodadkowo, DA zaczyna sie juz od 50mm co tez jest zaleta, bo nie zostajemy z dziura za kitem. Poza tym jest lekkie i ladne ;-) Od razu z oslona itd.
Jesli juz tak do tego podchodzic (za nie warto), to lepiej kupic z podwojnym kicie i ewentualnie, jesli bedzie taka koniecznosc/potrzeba, sprzedac za cene zakupu, a kto wie czy za 800 nie znalazlby sie kupiec.
Ja upolowalem F70-210, ale idealny to on nie jest (w koncu ma na pewno ponad 10-15lat!). Na plus, ze kryje pelna klatke, ale nie kazdy ma analoga gdzies w szafie. Brac double kita!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach