Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PPL - ale sierota ze mnie
Dopiero dzisiaj :evil: :evil: zauważyłem, że PPL potrafi obrabiać pliki wsadowo :shock: - przypadkiem zaznaczyłem kilka, i otworzył wszystkie - a później myślałem, że i tak będę musiał siedzieć przy kompie i ręcznie zapisywać jeden po drugim, a on mi je ładnie jeden po drugim pokonwertował. Jeszcze duuużo mu brakuje (choćby możliwości pracy podczas zapisu), ale od momentu wprowadzenia wersji 3 zapunktował po raz kolejny. W sumie to jako zwolennik RSP muszę przyznać jednak, że jeśli mam ludzi w kadrach (skóra) to zwykle konweruję softem Pentaksowskim. Ale to dopiero od wersji 3, gdzie w końcu te jpgi wyglądają jak należy (SilkyPix rulez).

Sylwiusz, dwa pytanka (Ty tutaj jesteś najbliżej ptaszków, które od jakiegoś czasu ostro ćwierkają :-> ):
1. Wiesz kiedy będzie premiera Lightrooma Alfa? A może planują jeszcze jakieś upgrade'y do bety?
2. Czy soft dołączony do Kadyszki będzie czytał skompresowane DNG? Chyba powinien, co? ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
PPL potrafi obrabiać pliki wsadowo - przypadkiem zaznaczyłem kilka, i otworzył wszystkie - a później myślałem, że i tak będę musiał siedzieć przy kompie i ręcznie zapisywać jeden po drugim, a on mi je ładnie jeden po drugim pokonwertował.


Wszystko ładnie, ale chyba konwertuje z ustawieniami z pierwszego zapisywanego pliku :-/ .
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Cytat
Wszystko ładnie, ale chyba konwertuje z ustawieniami z pierwszego zapisywanego pliku :-/


Według mnie też tak niestety jest, co czyni ten sposób obróbki raczej nieużytecznym :-(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ooo, to rzeczywiście bez sensu. Ja wczoraj wszystko przewalałem bez żadnych korekcji, to i nie zwróciłem na to uwagi.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
W poprzedniej wersji też to było. Szkoda, ze tego nie poprawili.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach