schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Sigma 100-300/4 + konwerter x1.4
Pytanie do posiadaczy konwerterów (głównie EX x1.4 Sigmy) czy po podpięciu pod Sigmę 100-300/4 ogniskowa w exifie jest prawidłowa czyli 300mm x 1.4 = 420mm czy pozostaje 300mm jak bez konwertera. Sprawa jest o tyle istotna, że przy użyciu stabilizacji body dostaje złe dane co do ogniskowej i może to wpływać na ostrość zdjęć.

Pytanie drugie do znawców zaklejania styków, który z nich trzeba by zakleić żeby body nie dostawało info o ogniskowej i można było wybrać manualnie przy włączaniu?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Re: Sigma 100-300/4 + konwerter x1.4
schwefel napisał/a:
Pytanie do posiadaczy konwerterów (głównie EX x1.4 Sigmy) czy po podpięciu pod Sigmę 100-300/4 ogniskowa w exifie jest prawidłowa czyli 300mm x 1.4 = 420mm czy pozostaje 300mm jak bez konwertera.
Jak miałem okazję przetestować ten obiektyw z bagnetem Minolty i TC 1.4 (oba w wersji EX DG) to przeliczało ogniskową i przysłonę.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Dzięki za info.

No nie wierzę, że nikt więcej nie miał do czynienia z tym zestawem :roll:
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
Body nie widzi TC i masz w EXIF-ie sam obiektyw, niestety.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Jak mam to rozumieć?
Że Sony widzi a Pentax nie, czy że mam walnięty TC bo u Ciebie body widzi TC ?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
schwefel napisał/a:
ak mam to rozumieć?
Że Sony widzi a Pentax nie, czy że mam walnięty TC ...
Nie masz walniętego.
K10D nie widzi TC, za to widzi 100-300 jako Sigmę APO 70-200/2.8 EX. ;-)
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
W K5 jest SIGMA APO 70-200mm F2.8 EX or SIGMA EX APO 100-300mm F4 IF ale to nie ma znaczenia, liczy się ogniskowa (tu akurat przelicznik).
K10D na firmware 1.31 widzi prawidłowo czyli SIGMA EX APO 100-300mm F4 IF.

No nic w takim razie pozostaje mi tylko wyłączyć stabilizację przy pracy z TC bo kompletnie psuje zdjęcia i lepsze wychodzą z ręki. :roll: W ogóle ta stabilizacja coraz mniej mi się podoba odkąd mam OS w Sigmie 17-70. Mam nadzieję, że następca 100-300 będzie miał OS pod nasz bagnet.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
schwefel napisał/a:
K10D na firmware 1.31 widzi prawidłowo czyli SIGMA EX APO 100-300mm F4 IF.
No to zgodnie z zasadami Pentaksa wszystko sie zgadza bo pisali, że 1.31 poprawia współpracę z niektórymi kartami SDHC. ;-) W moim K10D stoi 1.30.

A może ktoś próbował "żenić" szkła S z telekonwerterami innych firm, np. Tamronem-F 1.4X Pz-AF MC4?
Jak to działa?

Może on nie jest "przezroczysty"?
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
dickkett napisał/a:
A może ktoś próbował "żenić" szkła S z telekonwerterami innych firm, np. Tamronem-F 1.4X Pz-AF MC4?
Jak to działa?Może on nie jest "przezroczysty"?

- uzywalem 70-200/2.8 ex apo (bez dg/macro) wersja srubowkret (nie hsm) z takim tamronem i:
- sigma bez konwertera jest bardzo szybka (szybsza niz FA*) z konwerterem niestety af robi sie powolny (nawet w dobrych warunkach oswietleniowych). jesli juz chcialem uzywac takiego ukladu, finalnie przelaczalem sie na tryb manualny.
-optycznie gitara (subiektywnie lepiej niz tc sigmy 1.4x)
-moj TC jest przezroczysty dla puszki (aparat widzi goly obiektyw)
pozdrawiam
kp

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach