kale  Dołączył: 02 Lip 2008
ta 2ka chyba ma wieksze wymagania niz 1.4, bo moj slaby komp muli
pozatym po 10 minutach pracy 2ka sie wysypala...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A na czym w ogóle polega proces upgrade'u? Instalujesz triala, płacisz, dostajesz nowy serial i odblokowujesz?
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
A na czym w ogóle polega proces upgrade'u? Instalujesz triala, płacisz, dostajesz nowy serial i odblokowujesz?


a nie chodzi przypadkiem o upgrade z poprzdniej wersjii?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
O to właśnie chodzi. Lightroom nigdy nie miał czegoś takiego jak samo upgrade. Instalowało się po prostu kolejną wersję, podczas procesu instalacyjnego odinstalowana była poprzednia (wyjątkiem oczywiście jest beta 2).

[ Dodano: 2008-07-29, 16:37 ]
A jedynkę rejestrowało się własnie tak, że trial był w pełni funkcjonalny - trzeba go było tylko nakarmić numerem seryjnym.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dotychczas Adobe zalecało instalowanie upgrade obok wersji poprzedniej, aby praca bieżąca nie ucierpiała w okresie poznawania nowego produktu. Myślę, że Wersja LR 1 będzie musiała być na dysky twardym albo instalator będzie wołał CD z jedynką. Po sprawdzeniu legalności upgrade'u instalcja dwójki pójdzie samodzielnie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Po sprawdzeniu legalności upgrade'u instalcja dwójki pójdzie samodzielnie.
Ale przeciez dwójka to jest samodzielny program, trial, można go instalować nie mając jedynki.

Chyba dzisiaj sprawdzę, jak to jest.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Upgrade P CS2 wymagał wcześniejszej wersji PS-a (5.5, 6 lub 7, na dysku twardym lub na płycie CD), stąd wnioskuję, że będzie z Lightroomem będzie podobnie.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Chyba dzisiaj sprawdzę, jak to jest.

Mogę jeszcze coś powiedzieć?
I hate you :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale o co chodzi?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm... no że ja tego sprawdzenia dzisiaj nie zrobię 8-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
IMHO Jarek miał na myśli, że sprawdzi trial ;-) .
 
jurekr  Dołączył: 23 Lut 2008
po zainstalowaniu LR2 trial ;-) widze ze nie zostala odinstalowana 1 ,dziala jedna jak i druga :) pobawilem sie odrobinke i jak narazie przewage ma 2
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
Ja akurat miałem tylko 1 godzinkę na testy przed urlopem :mrgreen: :) i jest na plus odnośnie LR2 Beta bardzo przypadł jak na razie tak na szybko pędzelek, przyzwyczajenia s PS ;-) . Zaraz po zainstalowaniu szybkość mnie powaliła ale jak zapodałem mu kopie roboczą z LR2Beta to zwolnił ale i tak lepiej niż LR2 Beta.
 

nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
A powiedzcie mi czy w finalnej wersji można już konwertować bazę z 1.x na 2 ? :>
 

kale  Dołączył: 02 Lip 2008
konwertowac czy importowac? jesli to 2gie to tak...
przy instalacji zostalem zapytany o ta kwestie
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
nediam napisał/a:
A powiedzcie mi czy w finalnej wersji można już konwertować bazę z 1.x na 2 ? :>
Jo po zainstalowaniu w ustawieniach przestawiłem na katalog w którym mam kopie do LR2 Beta bo domyślnie użył z LR 1.4. A swoją drogą warto te kopie robić bo raz mi się wywaliła baza i straciłem parę godzin pracy przez to że olewałem proponowane backup-y i musiałem użyć jakieś z przed tygodnia :-(
 

Sierek  Dołączył: 02 Lut 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale przeciez dwójka to jest samodzielny program, trial, można go instalować nie mając jedynki.

Chyba dzisiaj sprawdzę, jak to jest.

Sprawdziłem.
Dwójka jest samodzielnym programem. Po podaniu seriala upgradu trzeba podać serial jedynki. Gdy się ma zainstalowaną jedynkę ten serial sam się wypełnia.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
desinger, też tak miałem i dlatego robię teraz backupy codziennie :)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Może trochę głupie pytanie, ale przed wydaniem 6 stówek wolę się upewnić: Czy LR 2.0 kupiony w USA będzie mógł być normalnie aktywowany z terytorium naszego kraju?
Na razie wiem tylko, że przy próbie zakupu przez neto odsyłają do europejskich sklepów.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
LDevil napisał/a:
Czy LR 2.0 kupiony w USA będzie mógł być normalnie aktywowany z terytorium naszego kraju?
Raczej na 100% tak. Ktoś (jakiś australijczyk) nawet pisał na forum dpr, że to działa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach