brodafix  Dołączył: 17 Maj 2008
jakość wyśietlanych fotek w Adobe Bridge
problem w tym ,że np. w programie Picasa jakość tych samych fotek jest zadawalająca natomiast we wspomnianym Adobe Bridge jest naprawde marnie ;
w ciemnych partiach zdjęcia jest słabe odwzorowanie szczegółów, pojawiają sie duże piksele .
Nie wiem co jest grane ?
Może to kwestia jakichś ustawień w programie?
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
jakiś przykład? najlepiej ta sama fotka z obu programów
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Problem dotyczy wszystkich plikow, czy tylko rawow?
 

brodafix  Dołączył: 17 Maj 2008
problem dotyczy wszystkich plików

[ Dodano: 2008-12-19, 22:15 ]


[ Dodano: 2008-12-19, 22:16 ]
a to plik z picasy 3


[ Dodano: 2008-12-19, 22:17 ]
ten wyżej otworzony w adobe bridge

[ Dodano: 2008-12-19, 22:27 ]
nawiasem mówiąc adobe bridge bardziej mi sie przydaje bo z niego tylko jeden klik do CS2 i już sobie RAW-y obrabiam .
ale w takiej postaci jak widzę fotkę to nie chce mi sie patrzec :cry:
może to kwestia ustawień programu?
jak otwieram plik w CS2 to już jest git.
bądź tu mądry :-/
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Nie wiem jak inni, ale ja nie widzę załączonych fotek.
A skoro zależy Ci na tym, żeby dwuklik otwierał RAW w PS (ACR), to nie wystarczy odpowiednie skojarzenie rozszerzeń?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
W BR można sobie wybrać jakość podglądu z tego co pamiętam. Ja do podglądu zwykle używam FastStone'a (najbardziej mi pasuje jako domyślna przeglądarka) i pod E mam edycję w PS...
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
brodafix, popraw obrazki, bo nic nie widac
 

brodafix  Dołączył: 17 Maj 2008


[ Dodano: 2008-12-20, 19:53 ]


[ Dodano: 2008-12-20, 19:54 ]


[ Dodano: 2008-12-20, 19:59 ]
mam nadzieję ,że teraz są widoczne
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
brodafix, przeczytaj jak wstawiać zdjęcia na forum http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149
 

brodafix  Dołączył: 17 Maj 2008
no właśnie przed "wstawką" przeczytałem wspomniany wątek. nawet sprawdzam na podglądzie , wszystko wyglada ok . a tu sie okazuje ,że jednak nie?
no to sprawdze jeszcze raz...

[ Dodano: 2008-12-20, 23:28 ]


[ Dodano: 2008-12-20, 23:30 ]

no teraz powinno być oki ;-) mam nadzieję .
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
Jak sie przyjrzec to z bridga (bo jak rozumien to gorne) widac makrobloki czy artefakty czy jak to tam nazwac.

Teraz pytanie: czy to jest duza miniatura z okna "Zawartość" czy "Podgląd"?

Sprawdz jakie masz ustawienia w menu Edycja->Preferencje->Miniaturki
Moze masz wybrane "Szybkie miniaturki" zamiast "miniaturki wysokiej jakosci"

[ Dodano: 2008-12-21, 00:18 ]
Aha, zeby sie odswiezylo moze byc potrzebne wyczyszczenie cachu Narzędzia->Bufor->Wyczysc bufor folderu...

[ Dodano: 2008-12-21, 00:22 ]
UAKTUALNIENIE
Sprawdzilem u siebie, Zaznaczenie opcji: Edycja->Preferencje->Zaawansowane->"Użyj podglądów wysokiej jakości ---- powoduje wyswietlanie artefaktow. Raczej trzeba odznaczyc ta opcje!
 

brodafix  Dołączył: 17 Maj 2008
niestety nie mam w menu Edycja takich opcji jak "Szybkie miniaturki" , "Użyj podglądów wysokiej jakości"
moja wersja programu to 1.0.4.6.
coś mi się wydaje że to po prostu wynika z za dużego powiększenia miniatur. chyba innego wyjścia nie ma :-(
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
nie widzę na tych plikach praktycznie żadnej różnicy
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Przyjrzyj się ścianie wokół lampy.
Na pierwszym zdjęciu spadek jasności przebiega "skokami" - wokół lampy są pierścienie o różnym odcieniu. Na drugim zdjęciu przejście jest płynne.
 

mateo_m  Dołączył: 17 Maj 2007
brodafix napisał/a:
po prostu wynika z za dużego powiększenia miniatur


A twoja wersja nie ma podgladu (Preview)? Bo jesli to sa takie duze miniatury to ja sie w sumie nie dziwie ze to tak wyglada. Miniatury z załozenia maja byc generowane szybko. Poniewaz masz bardzo wczesna wersje Bridga to moze tam nie zostalo to jeszcze dopracowane. Przekop sie przez opcje, moze cos znajdziesz.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
u mnie to w ogóle oba zdjęcia są ciemne, cienie widać dopiero po rozjaśnieniu monitora, a nie wydaje mi się, że mam za ciemno normalnie ustawiony. w pracy na lapku takie coś widzę, że LCD rozjaśnia cienie i wyłazi kompresja, bo jpg właśnie w ciemnych miejscach mocniej kompresuje, bo nie powinno być tego widać
 

brodafix  Dołączył: 17 Maj 2008
tak jak mówie to prawdopodobnie dlatego ,że za bardzo powiększaone miniatury
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
cerfes, skalibruj monitor, bo te artefakty są bardzo wyraźnie widoczne.
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
a właśnie walczyłem z tym ostatnio trochę na podstawie pliku do kalibracji, obrazków do kalibracji w necie (paski z polami jasne-ciemne itp.) oraz koniec końca pod wydruki z labu, z którego korzystam.

zauważyłem tylko, że na LCD takie rzeczy jak wyłażąca kompresja u mnie pojawiają się i znikają wraz ze zmianą pionowego kątu widzenia - jak patrzę z góry, to rozjaśnia ciemne pola, z dołu wszystko ciemne. Sprawdź, czy nie znikną plamy jak spojrzysz na monitor pod innym kątem (zakładam, że LCD masz). Ew. napisz na co kalibrowałeś
http://maciejewski.wordpr.../12/16/zalamka/
http://maciejewski.wordpr...glo-byc-gorzej/
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
No taka jest przypadłość LCD niestety - nawet te dobre mają ograniczony kąt prawidłowego widzenia w pionie. Generalnie kalibrujesz tak, by było dobrze patrząc prostopadle do płaszczyzny monitora.
Mam wszystkie monitory pokalibrowane sprzętowo, więc od dość dawna ten problem mnie nie dotyczy, ale widziałem kiedyś niezły programik do kalibracji "na oko", na zasadzie wyboru cieplej-zimniej, jaśniej-ciemniej itp.... Dawał całkiem dobre wyniki...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach