piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
No to przede mną dokładna lektura "service manual" :-P .
Ał, ouć - dużo tych różnych fikuśnych sprężynek, blaszek, śrubeczek, trybików, dynksików -ojojoj :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
No to przede mną dokładna lektura "service manual" :-P .


Szczerze? Nie polecam.

Duzo do zepsucia po drodze, w tym cala elektronika. Od srodka jej nie zapaskudzil - sprobuj czyscic izopropanolem (cz.d.a.!!!)....
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Trochę się tych schematów budowy przestraszyłem - więc na razie odpuszczam - zobaczę co da się zrobić bez rozkręcania.
PS. Co znaczy
Cytat
(cz.d.a.!!!)....
bo późno już i kumaty mało jestem ;-) ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
bo późno już i kumaty mało jestem


czystosc do analiz.

czytaj najdrozszy i najlepszy :-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
dzienks
...i dobranoc :-D
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
BTW - ja wlasnie testuje matowke z klinem od LXa w Z1p... :mrgreen: Na oko slajd wyszedl git - musze go jeszcze poskanowac... Ostrzy sie swietnie... a z AF mozna zauwazyc jaki wolny jest czlowiek i jego reka - klin blyskawicznie "rusza sie" krecony motorkiem korpusu... :lol:

Pzdr
Spinner
 
andrzejm  Dołączył: 02 Mar 2007
alkos napisał/a:
- sprobuj czyscic izopropanolem (cz.d.a.!!!)...


Czy możesz podać kilka nazw handlowych - przeszukałem cale Tesco za tym Windows Cleanerem i niestety żadnego środka do szkła ze składem: izopropanol nie znalazłem?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
andrzejm napisał/a:
niestety żadnego środka do szkła ze składem: izopropanol nie znalazłem
to po prostu ma byc izopropanol (alkohol izopropylowy) cz.d.a.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Najprędzej izopropanol można kupić w dobrych sklepach z częściami elektronicznymi. W normalnych sklepach z AGD nie spotkasz czegoś takiego.
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
Powiedzcie mi po co myć matówkę że tak głupio zapytam :?:
 
andrzejm  Dołączył: 02 Mar 2007
Dada napisał/a:
Najprędzej izopropanol można kupić w dobrych sklepach z częściami elektronicznymi. W normalnych sklepach z AGD nie spotkasz czegoś takiego.


dzieki za konkret

czy ktoś mógłby jeszcze coś poradzić w sprawie odblokowania ramki przytrzymujacej matówkę w MZ-5n, byłbym bardzo wdzieczny cyt:

kovic napisał/a:
2 malymi nozyczkami podwazasz blaszke w srodkowej czesci ktora blokuje ramke - naginajac ja w strone materialu amortyzujacegu lustro - natomiast penseta odchylasz ramke :)


Witam
Czy ktoś z Was robił to z analogiem MZ np 5n? Nie chciałbym oszkodzic sprzetu wiec będę bardzo wdzieczny za poradę
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tak. Technika wymiany jest taka sama, oczywiście trzeba to robić delikatnie i uważać, aby ostre narzędzie nie poharatało matówki. Nagięcie i odchylenie musi być dość zdecydowane, ale ostrożne. Ja wymieniłem sobie matówkę w MZ5N w ten sposób i to na taką z klinem. A propos klina, to matówkę nabyłem legalnie w słynnym serwisie p. Rendaszki za ok.120 zł o ile pamiętam. We wszystkich MZ - ach matówka jest wymienna w ten sam sposób, bo stara z MZ5N powędrowała w miejsce uszkodzonej do MZ10, a z MZ 10 do MZ 30 i w ten sposób miałem wędrujące matówki. :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Istreed napisał/a:
Powiedzcie mi po co myć matówkę że tak głupio zapytam :?:


Na przyklad po to, ze podczas gdy ty zmieniasz matowke, przybiega twoj 2,5 letni syn z parowka rece i kotem pod pacha i ruchem blyskawicy wyciaga tlusta od parowki reke, siega po matowke, i pyta:"tatus, cio to?'. Ty w ostaniej chwili ratujesz matowke przed obtluszczeniem, jednak z drugiej strony atakuje kot, ktoremu udaje sie dotyknac matowki mokrym nosem, a syn w tym samym czasie pakuje parowke do lustrzanki obtluszczajac lustro i dol pryzmatu, mowiac "Julius bobo zjecia". Ty nerwowo spogladajac to na kota, to na syna, nie wiedzac co zrobic, lokciem zahaczasz o zdjety z lustrzanki obiektyw, ktory spada na ziemie i cala swoja masa i ciezarem gatunkowym serii K pieknie wgniata gwint do filtra. Obiektyw po zajsciu wyglada jak ponizej. Matowka uapskudzona, lustro zatluszczone, a ty po raz kolejny sie zastanawiasz, czy zycie rodzinne jest kompatybilny z twoim zyciem wewnetrznym ;-) .
pozdrawiam

dz.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dzerry, co powiesz o tym 55/1.8? Mam mieć za parę dni i nie wiem, czego się spodziewać. Opinie krążą, że bardzo przyzwoite szkło.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dzerry, co powiesz o tym 55/1.8?


Bardzo przyjemne szklo. Moze to zludzenie, ale te 5 mm wiecej, robi z niego taka prawie portretowke. Nie fotografowalem nim papieru milimetrowego, ale generalnie bylem bardzo zadowolony. Tutaj sa dwa zdjecia tego od parowki ;-) Obiektyw na pelnej dziurze. Niestety, jak widac, moj uklad optyczny ma FF i BF rownoczesnie, a w dodatku nie wiem skad sciagnac update softu ;-)

dz.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Istreed, żeby nie była brudna? WIesz, z brudu biorą się zarazki, z zarazków choroby, a od choroby to się aparat może popsuć ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Nie fotografowalem nim papieru milimetrowego,
Jakiś niedzisiejszy jesteś...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
akiś niedzisiejszy jesteś...


Nie, jestem ofiara marketingu - nie sprawdzam, wierze na slowo ;-)

dz.
 

Istreed  Dołączył: 04 Lut 2007
No tak tak nie wziąłem pod uwagę sytuacji opisanej przez dzerrego bo zwykle zanieczyszczeniami sa pyłki i takie tam paprochy które wystarczy sprężonym powietrzem przedmuchać i wszystko gra, :D Swoja droga myślałem ze to wgniecenie większe jest :-P Bo opisywałeś je masakrycznie. I był bym ostrożny przy plastikowych matówkach gdyż strasznie łatwo się rysują :-|
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Dzerry, co powiesz o tym 55/1.8?


Bardzo przyjemne szklo. Moze to zludzenie, ale te 5 mm wiecej, robi z niego taka prawie portretowke.


Tez mialem takie zludzenie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach