costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Albumy fotograficzne - rekomendacje
W empiku pojawił się album Brassai-Paris wydawnistwa TASCHEN z naklejką super cena (z okazji 25-cio lecia). Nie wiem czy to dużo, czy mało, ja wydałem 49.90zł.
192 strony, format większy od A4.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jakbym mógł, tobym sobie poszedł i kupił z miejsca. Dzieki anyway :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
:-)

U mnie w Pimpku tez byla dostawa! :-D W czwartek bylem na kawie (czekajac na wywolanie C41) i do ogladania wzialem wlasnie ten album. Oprocz ciekawych zdjec, podobaly mi sie sentencje Brassaiego na temat fotografowania. Na cene nie zwrocilem uwagi, ale za 49 zl, to bardzo ciekawa propozycja :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja juz mam ;-) Przy okazji znalazlem inny bardzo dobry album "Nowa Huta 802 procent normy" -> http://www.swiatobrazu.pl...cent_normy.html Zdjecia dwoch fotografow - kilka naprawde niesamowitych perelek. Niestety kosztuje wiecej niz Brasai, ale jak tylko bede mial wolne fundusze, na pewno zakupie.

A propos naszego podworka, na allegro pojawil sie wlasnie w wiekszych ilosciach album 1/250" Bogdana Dziworskiego ze slowem wstepnym Bressona. Cena 28 zl. Mysle, ze warto.

dz.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry napisał/a:
A propos naszego podworka, na allegro pojawil sie wlasnie w wiekszych ilosciach album 1/250" Bogdana Dziworskiego ze slowem wstepnym Bressona. Cena 28 zl. Mysle, ze warto.


Mam ten album. Znam czlowieka. Lubie te zdjecia, szczegolnie zdjecia dzieci. Aczkolwiek nie ma tam jakis perelek... W sumie to takie pstrykanie realiow z przed nastu lat.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
A propos naszego podworka, na allegro pojawil sie wlasnie w wiekszych ilosciach album 1/250" Bogdana Dziworskiego ze slowem wstepnym Bressona. Cena 28 zl. Mysle, ze warto.


Abstrah.ujac od wartosci fotograficznej zdjec (imho srednio), opracowanie techniczne wola o pomste do nieba. Kazde zdjecie wyblakle, jedno mniej, drugie bardziej, zle sie po prostu oglada.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Ja juz mam ;-) Przy okazji znalazlem inny bardzo dobry album "Nowa Huta 802 procent normy" -> http://www.swiatobrazu.pl...cent_normy.html Zdjecia dwoch fotografow - kilka naprawde niesamowitych perelek.


Był taki wątek, gdzie były książki zebrane, ale ja się odniosę do albumu "Nowa Huta" - mając świadomość offtopowania w wątku o Brassai.

Spodobało mi się, jak go złożono - fotografie są wydrukowane na pełnych stronach, na spad, bez żadnych ramek, podpisów, etc. Natomiast na ostatnich stronach znajduje się coś w stylu stykówki, z opisami. Bardzo czyste i fajne.

Też polecam.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zmienilem tytul tematu, bo mysle, ze taki temat stricte o albumach sie przyda.

Ale do rzeczy. W maju wychodzi reedycja "The Americans" Franka. W Amazonie mozna zrobic pre-booking za 26 dolarow. Naprawde, polecam uwadze - starsze wydania chodza na ebayu nawet po kilkaset dolarow, a nie wiadomo, kiedy bedzie nastepne.

http://www.amazon.com/Rob.../dp/386521584X/

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry, będziesz zamawiał? Robimy jakieś grupowe zamówienie/paczkę? Jeśli tak, to ja się piszę na 1szt. "The Americans" Frank'a. :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tref napisał/a:
dzerry, będziesz zamawiał?
na razie nie mam kasy, poczekam do konca miesiaca. Jakby co, to trzeba zamawiac z amazon.co.uk albi de.

dz,
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jak grupowe, to ja też chcę :-)

I może coś jeszcze...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
hmmm, ja biore.

polecam lekture: http://2point8.whileseate...-the-americans/

Tak przy okazji:

“I’ve always been a photographer less interested in the academic and formal side of photography than for the feelingful side. I always opt for feeling. I think my pictures have in them–at the risk of sentimentality, which I try to avoid…nonetheless, I think people are suspicious of feeling and beauty. They’ve become sort of no-no’s in the modern, contemporary art world, and so if you make pictures that evoke some form of beauty, people are suspicious…and you see a lot of flat-footed, boring fucking photography out in the world today, that passes as conceptual or high-valued, art-world photography. I look at most of that stuff and I think, ‘these guys are boring, they have nothing to say, they’re walking around formulaicly making bands of modern life…industrial things or supermarkets….’ I don’t give a shit if it’s Gurksy or…any of the others who are playing that game. Most of that stuff bores the shit out of me.”

( ;-) Joel Meyerowitz , http://2point8.whileseate...tz-for-the-win/ )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Tak przy okazji:
genialne, nie ;-)

dz.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
na album reflektuje.. co do slow... nic nie napisze
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dagio napisał/a:
co do slow... nic nie napisze


dlaczego? :-)

[ Dodano: 2008-04-15, 21:24 ]
tak przy okazji: czym on robi? H-blad?



(no, pomijajac ten 8x10 ;-) )

 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos, kwestia zwyczajnie zlego nastroju.. ja jak zwykle widze milion roznych aspektow chocby gotowania wody na herbate, totez nie napisze ze sie zgadzam ani nie, bo ja po prostu dostosowuje punkt widzenia do sytuacji.. mam nadzieje, ze uzasadnienie wystarczy
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dagio napisał/a:
alkos, kwestia zwyczajnie zlego nastroju..


spoko, jutro powiedz co myslisz :-)
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja też chcę:)!
Po 5 maja mogę zorganizować grupowe zamówienie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
tak przy okazji: czym on robi? H-blad?
No jak to czym? :-P Od jakiegos czasu wiekszosc robi na LF, ale streety robi lajka.
http://www.youtube.com/watch?v=5dipTqJfiE4

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
No jak to czym? :-P Od jakiegos czasu wiekszosc robi na LF, ale streety robi lajka.


NIeeee, to na malym zdjeciu :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach