pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Czego brakuje wśród kompaktów Pentaxa
Ostatnio, zastanawiając się nad problemami z "pełną klatką" i osprzętem do mojej lustrzanki(APS-C oczywiście), stwierdziłem, że zupełnie niczego mi nie brak. Szeroki kąt za przystępną cenę łatwo dostępny, niestety tylko od producentów niezależnych. Lampy też są. Już nawet Metz zauważył, że Pentax nadal produkuje aparaty :mrgreen: , różne inne gadżety też są dostępne. Ale...
Ale o co często pytają się ludzie, jak już nacieszą się swoją lustrzanką?
Pytają się - jaki kompakt kupić.
I tu pies pogrzebany. Canon, Nikon, Olympus, czy Sony mają kompakty z sankami na lampę systemową (Fuji chyba nadal stosuje stopkę tylko z centralnym stykiem). A Pentax nie ma. A lampa z fotocelą, to nie to samo.

A jakże miły byłby to ukłon do użytkowników swoich lustrzanek, którzy obkupili się sprzętem tej marki !
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Przyznam, że w życiu nie widziałem kogokolwiek używającego kompakta (typu Canon G7) z zewnętrzną lampą.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jednakże sam Canon proponuje do mniejszych swoich kompaktów dodatkową lampę z fotocelą za dość wygórowaną sumę, biorąc pod uwagę możliwość użycia tejże lampy z lustrzanką, czy moc lampy błyskowej (chyba 20 LP, ale to i tak kilka razy więcej niż wbudowana).
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Samp, ja używam Canona G5 z zewnętrzną lampą. Jako że to aparat rodzinno/imprezowy, taki zestaw sprawdza się idealnie. Jako bonus - o efekcie czerwonych oczu można praktycznie zapomnieć.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Re: Czego brakuje wśród kompaktów Pentaxa
pawelek-79 napisał/a:
Canon, Nikon, Olympus, czy Sony mają kompakty z sankami na lampę systemową (Fuji chyba nadal stosuje stopkę tylko z centralnym stykiem). A Pentax nie ma. A lampa z fotocelą, to nie to samo.

A jakże miły byłby to ukłon do użytkowników swoich lustrzanek, którzy obkupili się sprzętem tej marki !


najpierw P musiałby ukłonić się do publiki, produkując kompakt porównywalny np. z serią G canona. Bo nie wyobrażam sobie zewnętrznej lampy na maciupeńkich Optio :-/
A wejście w zaawansowany kompakt to chyba ryzyk-fizyk, musiałby czymś wyróżniać się spośród innych, dostępnych na rynku. Tylko czym?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
cypis napisał/a:
Tylko czym?

Wymienną optyką? ;-)
Kilka naleśników już jest. Ładnie by pasowały :mrgreen:

[ Dodano: 2008-04-08, 16:27 ]
Akurat tak się fajnie złożyło, że ktoś na pl.rec.foto.cyfrowa założył taki temat:
http://groups.google.pl/g...6c4ff0c6a315d52

:mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
o ten nowy nikon http://www.swiatobrazu.pl/ultrazoom_od_nikona.html teoretycznie może być fajny. Szkoda, że nie ma uchylnego ekraniku, ale poza tym zapowiada się całkiem nieźle (o ile obiektyw wyrobi z tak wielkim zakrese3m ogniskowych).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cypis napisał/a:
teoretycznie


:mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
... ale jakby się zdarzył cud (super obiektyw, szybkość działania, ekstra jakość zdjęć itd.), byłoby fajnie, nawet z logo najkona ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cud nie cud, rawa i tak nie bedzie...
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nooo to już mamy jakiś cud - kolejny niby zaawansowany kompakt bez RAWa

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach