Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 062
Zasady zabawy są tu:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc062.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 13.04.2008, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc062_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc062_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc062_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc062_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc062.html

1. Briho
Edycja w ACR. Skoncentrowałem się przede wszystkim na wydobyciu nieba, co przy tej akurat fotce było praktycznie niewykonalne. Trochę zabawy suwakami shadows/highlights i poziomami dało taki efekt. Kolory celowo "zimne", wydaje mi się, że tak to mogło wyglądać w rzeczywistości.


2. Cotti
Miało być intensywnie, nieco agresywnie. Niebo ciut bym jeszcze poprawiła, ale to wymagałoby już interwencji punktowej ;-)


3. Danin


4. Davidxxx


5. Misztu
Diehardowo tylko PPL: Sensivity -1, Contrast +1, Fine tune w kierunku blue (chyba +2) i wyginanie krzywej. Generalnie szybka zabawa w trakcie przerwy na papierosa ;)


6. Serioza
Trudne zdjęcie. Nie jestem pewien, czy winieta na jest pogwałceniem regulaminu, jeżeli tak, to trudno - innej metody nie znalazłem na te przepalenia :)


7. Sharik
zdaję sobie sprawę że autorowi zdjęcia z pewnością o to nie chodziło ale ja widzę to tylko w ten sposób, EV -3; GAMMA 0,60; kanały kolorów (zielony chyba na maxa)


8. Zaq81
Proces Wywoływanie wykonany w CS3
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Ciekawa wersja Sharika przypominająca podczerwień, ale czy tu aby nie było interwencji jakichś niedozwolonych narzędzi? Gałązki poginęły ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Równolegle Briho i Sharik za dwa różne podejścia i uzyskany efekt.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
1. Briho - bezapelacyjnie
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
No tak, bardzo ciężkie to zdjęcie i trzeba przyznać, że mocno "skopane" już na starcie. Danin też uzyskał dobry efekt i ta wersja mi się podoba.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Próbowałem wydrzeć" przez nakładanie warstw troche z niebieskości nieba, ale bez edycji kompozycji było to niemożliwe. Gdybym podkręcił troche zieleń i zwiększył kontrast byłoby lepsze.

Fajnie by było częsciej robić RAW Challenge, ale i tak jest dobra zabawa. :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Danin napisał/a:
Próbowałem wydrzeć" przez nakładanie warstw
A czytałeś regulamin?
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Danin napisał/a:
Próbowałem wydrzeć" przez nakładanie warstw
A czytałeś regulamin?


Czytałem, czytałem i się do niego zastosowałem :) Tu jest kwintesencja całej wypowiedzi : "ale bez edycji kompozycji było to niemożliwe. "
:mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Danin napisał/a:
Czytałem, czytałem i się do niego zastosowałem :)
No to dobrze. Teraz jeszcze codziennie przed snem powtarzaj sobie po kilkaset razy, jakie wymiary powinien mieć mały plik, i będzie super :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nic z tego nie rozumiem. :-/
Proszę jasno i konkretnie: danin, używanie warstw, gumki itp. jest niedozwolone w RC. Jak usunąłeś wobec tego gałęzie na swoim zdjeciu?
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
No bez przesady! Zdjęcie zostało wywołane w LR. Znam granice edycji z większości konkursów fotograficznych.

Jeśli mi nie wierzycie :-/ mogę powtóżyć wywołanie RAWa, o ile zostały w LR jeszcze stare ustawienia.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Danin napisał/a:
Jeśli mi nie wierzycie
spokojnie, to tylko zabawa.

Żorż, jakie gałęzie? Ja tam widzę, że tam trochę poznikały w dużym kontraście, to wszystko.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No i o to mi chodziło :mrgreen:

[ Dodano: 2008-04-14, 20:22 ]
Teraz zrozumiałem ;-)
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Jeśli jednak znajdą się niedowiarki odsyłam poniżej. ;)


Jarek Dabrowski napisał/a:
No to dobrze. Teraz jeszcze codziennie przed snem powtarzaj sobie po kilkaset razy, jakie wymiary powinien mieć mały plik, i będzie super :)


Już zapamiętałem że rozmiar obrazka pomniejszonego musy wynosić 700 pikseli :roll: , ale rozmiar (waga pliku) wynosi maksymalnie 500 kB a moje miniaturki zawsze maja po około 700 i tak jakoś nadgorliwie podchodziłem do tej sprawy :P Teraz nie będę żałował Ci miejsca na serwerze Jarek :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Danin napisał/a:
Teraz nie będę żałował Ci miejsca na serwerze
A to nie tak, że to ja Tobie nie będe żałował? Nevermind.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:oops: :oops: :oops: Sorry danin, za moje niecne podejrzenia! :oops: :oops: :oops:
Gałezie to poznikały u Sharika :roll:



Czy jest Sharik na sali? :evilsmile:
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Danin napisał/a:
Teraz nie będę żałował Ci miejsca na serwerze
A to nie tak, że to ja Tobie nie będe żałował? Nevermind.


Aj no żartowałem..
Jeśli mamy być tacy poprawni to zaczne kompresować miniaturki żeby nie przekroczały 500KB.

PS. Wysłałem właśnie parszywego RAWA :evilsmile: , takiego wszycy lubią. 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Danin napisał/a:
o zaczne kompresować miniaturki żeby nie przekroczały 500KB.
Podpowiem, że akurat LR robi kobylaszcze pliki. Małe robi np. Imagemagick, IrfanView.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
ano poznikały... w Gimpie tylko wykonane , przy obniżeniu ekspozycji -3 i lekkiemu odwróceniu tonów poprzez gięcie krzywej i Gammie do 0,60 - nic nie wyostrzane ani nie odszumiane, żadnych warstw - nawet nie wiem dobrze jak to się robi (jak robiłem bw portret żony z korowymi oczami to mi pół dnia zajęło) a ta fotka z RC to niereformowalna jakaś - pół dnia w pracy się męczyłem żeby uzyskać efekt chociaż zadowalający - to uderzyłem w zamianę na zimowy krajobraz przez konwersję mixerem kanałów (zielony na maxa) bo w kolorze ta żółć wyglądała ohydnie i zalewała wszystko...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach