Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ciężkie, ciężkie, ryż podrożał
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Mertz napisał/a:
sugerowana na butelkach cena Tyskiego skoczyła z 1,99 PLN na 2,37 PLN.
Oj jo joj
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Mertz napisał/a:
cena Tyskiego skoczyła z 1,99 PLN na 2,37 PLN. Prawie 20%!!!

Ojeeej, czyli to prawda :-( Parę miesięcy temu słyszałam zapowiedzi podwyżki cen piwa, ale zdążyłam już o tym zapomnieć...
Ech, dobrze, że wirtualne :-B nic nie kosztuje ;-)
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Iza napisał/a:
Ech, dobrze, że wirtualne :-B nic nie kosztuje ;-)


to smacznego życzę :-]
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mertz napisał/a:
sugerowana na butelkach cena Tyskiego skoczyła z 1,99 PLN na 2,37 PLN. Prawie 20%!!!
to nie jest inflacja, tylko wzrost krancowej sklonnosci do popytu ;-) Im wiekszy bedzie wzrost plac i PKB, tym bardziej beda drozec produkty typu piwo, kawa w kawiarni, ciastka, batony, itp. We Wrzeszczu, zwykla mala latte kosztuje juz nawet 8,50 w niektorych miejscach. Ciagle sie zastanawiam - jak to jest mozliwe, ze cenach tego typu produktow przegonilismy juz niektore kraje starej unii, a nawet na relatywnie dobrze platnych stanowiska, caly czasy zarabiamy przynajmniej 2 razy mniej niz tam, nie mowiac juz o tych slabiej platnych.

dz.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Mertz napisał/a:
cena Tyskiego skoczyła z 1,99 PLN na 2,37 PLN. Prawie 20%
Pentagram napisał/a:
ciężkie, ryż podrożał
To Tyskie już robią z ryżu? :shock: No tak, żółty człowiek u bram. Nie da się tego powstrzymać.
dzerry napisał/a:
Ciagle sie zastanawiam - jak to jest mozliwe, ze cenach tego typu produktow przegonilismy juz niektore kraje starej unii, a nawet na relatywnie dobrze platnych stanowiska, caly czasy zarabiamy przynajmniej 2 razy mniej niz tam, nie mowiac juz o tych slabiej platnych.
Proste - Niemiec, czy Fracuz nie zapłaci, a Polak - "zastaw się, a postaw się".
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Mertz napisał/a:
sugerowana na butelkach cena Tyskiego skoczyła z 1,99 PLN na 2,37 PLN.
:shock: :shock: :shock:

Mertz, coś nas łączy. Mamy to samo ulubione szkło. I mamy to samo ulubione piwo.

Zawsze pozostaje Lech... Tyskie Książęce... Peroni ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Tyskie ponad wszystkie.
To mówiłam ja, Tyszanka :-D
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
przynajmniej nikt nie powie że Tyskie jest niszowym piwem ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A ja jeszcze raz powtorze. Nie rozumiem jak Tyskie, Lech, Zywiec, moze byc ulubionym piwem. No kurna nie rozumiem. Przeciez to nawet nie wiadomo, czy to sa naprawde piwa :-(

Polecam uwadze: http://browar.biz/akcje.p...8e3572ec44b461c

dz.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
ck dunkel, jest zabawa ;-)
*puf*

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Nie rozumiem jak Tyskie, Lech, Zywiec, moze byc ulubionym piwem. No kurna nie rozumiem.


Ditto.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dzerry napisał/a:
A ja jeszcze raz powtorze. Nie rozumiem jak Tyskie, Lech, Zywiec, moze byc ulubionym piwem. No kurna nie rozumiem. Przeciez to nawet nie wiadomo, czy to sa naprawde piwa

Z dostępnych w każdym kiosku, Żywiec Porter od biedy może.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
perl napisał/a:
Tyskie Książęce


Jak sie uda namierzyć :(

dzerry napisał/a:
Nie rozumiem jak Tyskie, Lech, Zywiec, moze byc ulubionym piwem.


Może. Jak 1,5 roku temu zaryzykowałem jakieś niepasteryzowane pszeniczne, renomowane podobno - myślałem że mi flaki z bólu przez noc wywróci. I jakoś mi się (przynajmniej na razie) odechciało doświadczeń.

(Niech ktoś mi powie - dlaczego dostałem dzisiaj info na maila o odpowiedziach na ten temat tylko na samym poczatku, potem już nic - sam wszedłem sobie i sprawdziłem co się tu dzieje. I tak jest z każdym tematem.)
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
dzerry, dzięki za ten link, jakbym ja zapodał coś podobnego to byłoby trollenie :evilsmile: . Ciechana piłem/jam czasami zarówno zwykłe jak i miodowe, koźlaka równie gorąco polecam. Moim skromnym zdaniem większość piw z tej listy nie da się porównać z wyrobami piwopodobnymi typu Tyskie/Żywiec. Żeby nie wyjść na mąciciela prosty przykład z życia wzięty: Wolfsburg, knajpa Brauhaus. Mają własny wyrób niepasteryzowany/niefiltrowany w dwóch odmianach: jasne i ciemne. Nie pamiętam ile tego wypiłem (dunkel), zagryzając sznyclami, kapustą gotowaną i innymi niemieckimi przysmakami. Rano człowiek wstaje i jest gotowy do działania, zero bólu głowy, pomijając sam alkohol po prostu nie ma kaca(dla mnie to był zauważalny szok). Natomiast wystarczą 2-3 żywce i następny dzień nie da się wstać bez tabletek przeciwbólowych... Polecam sprawdzić. :-D
:-B :-B :-B
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Po lekturze wyników plebiscytu na pewno tylko przytaknę-Ciechan to zacny browar ,niepasteryzowane oczywiście najlepiej,nie wszędzie niestety bywa ,ale w moim przypadku jest po drodze z pracy :-D ,browar Konstancin też nieźle warzy,np.takie piwko Mocny warszawiak w małych pękatych butelkach,... a Tyskie ....spoko ,chyba jednak ilościowo -najwięcej spozyłem.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Oprócz reklamowania światu CK dunkel, mogę napisać czego nie pić. Wyrósł sobie taki spory 'sklep' w centrum nie tak dawno, długą mają półkę z piwami. Od czasu do czasu wrzucę do koszyka jakieś bardziej egzotyczne, tak, żeby zobaczyć co to to to. Raz było to przyjemne, acz lemoniadowate desperados, raz już nawet nie pamiętam co. A raz trafiłem na wymysł, co się Hemp Valley Beer zwie. Piwo z liściem konopi, czy coś w ten deseń. Wyglądało to mniej więcej tak:


33cl i miałem spory problem, żeby to wypić (no bo jak tu spojrzeć w lustro, po wylaniu piwa?).
*puf*

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
j+, nie wiedziałeś, jak smakuje zioło?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
:-D :-D

musze sie postarać, żeby jednak zaznaczyć swoją obecność na PPD. :-D
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Polecam uwadze: http://browar.biz/akcje.p...8e3572ec44b461c

:-D Wyglada na to, ze mam mainstreamowy gust, bo wiele piw z tego rankingu nalezy do moich ulubionych :-D Zywe, Kozlak z kija... Grudziąckie Niepasteryzowane za 2,39zl.. MNIANMNIAMMNIAM!

A ten Zywiec, to jakas podroba Zywego, czy jak? :roll:

A powaznie - zycie jest zbyt krotkie, zeby pic marne piwo!...



BTW - ktos widzial w Wawie piwa z Browaru Ciechan i Kiper?!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach