Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
A ja właśnie dokonałem odkrycia, które sprawił mi wielką przyjemność. Pochwalę się więc. Otóż do tej pory nie miałem szczęścia do sklepów z piwem, jakoś żaden nie był mi po drodze. Pech.

Na dniach odkryłem sklep idealnie na drodze do pracy i to do tego... 24/7 :mrgreen: znaczy się spokojnie można wpaść jadąc do pracy o 7:00 i wymienić butelki na "sprawne".

Tak przy okazji kupiłem i skosztowałem Bojan Black IPA, smaczny nawet bardzo, choć z tego co znalazłem to początkowe warki nie budziły zachwytu znawców. Polecam skosztować.
 

Ghost Rider  Dołączył: 13 Lis 2012
Faktycznie, dobre piwo, podobnie jaki inne z tego browaru, godne polecenia - Toporek.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
CZarna IPA z Bojanowa wydaje się być interesująca, ale to dlatego, że po prostu w ogóle Black IPA mają specyficzny i oryginalny smak. Szczególnie dla tych, co piją głównie i przede wszystkim lagery. Ale porównując do innych piw tego rodzaju wypada co najwyżej tak sobie.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Black z Bojanowa.
Co warka to inne piwo i inny styl.
Raz mocno palony american stout, raz black american Pale ale, raz coś pomiędzy.

Toporek tez ma wahania.

Piwa całkiem udane, ale nie za 4,99zł
W promocji 2 za7zł góra 8zł jest całkiem godne do polecenia.


Coffee stout z kormorana też jest całkiem dobry. Co prawda jedno wymiary, ale jak ktoś lubi czarną kawę i piwo, to powinno smakować.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
W Lidlu jest w tej chwili "limitowana" seria Argusa. Sprawdziłem wszystkie i z reką na sercu potwierdzam - znam te piwa na pamięć - to wszystko jest Amber w bardzo dobrych cenach 2,49-2,99. Jasny to Złote Lwy, Rubinowy to Koźlak, Bursztynowy to Żywe, a Porter to Imperial. Warto zapełnić piwniczkę.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Razem z Bojanem kupiłem Ciechan Grand Prix American India Pale Ale, dziś piję to piwko po raz kolejny, a w lodówie leżą następne. O tym piwie - jeśli chodzi o wady - to jest jedna, prawie 7zł za butelkę. Tak poza tym rewelacja. Polecam, smakuje mi jak żadne inne.

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ciechan Grand Prix American India Pale Ale z tym piwem wiąże się nie mała afera po tym jak browar chciał usunąć dane piwowara autora receptury z etykiety...
Poczytajcie na stronie browaru Ciechan na fejsie...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
To już nie można tak po prostu piwa wypić? Dla smaku, dla relaksu.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Żaba, Gdzie kupowałeś?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
dzerry napisał/a:
W Lidlu jest w tej chwili "limitowana" seria Argusa. Sprawdziłem wszystkie i z reką na sercu potwierdzam - znam te piwa na pamięć - to wszystko jest Amber w bardzo dobrych cenach 2,49-2,99. Jasny to Złote Lwy, Rubinowy to Koźlak, Bursztynowy to Żywe, a Porter to Imperial. Warto zapełnić piwniczkę.


Argus porter to jednak inne piwo niż Amberowski GIP

Różnice są spore i zarazem niewielkie :]

Argus jest bardziej płytki, uboższy w aromat oraz smak. Taki rozwodniony GIP

Przynajmniej tak mi wyszło jak piłem równoległe Argusa z datą do 12.2014 i GIP z datą 11.2014

Kożlak argusowy też jakiś takiś płaski, ale amberowskiego rogacza dawno nie piłem, więc bazuję tylko na pamięci.

Argus porter już ponownie zakupiony i pójdzie w lochy. Zobaczymy jak mu czas pomoże.


W lidlu od 23.06 tydzień angielski. Sprawdźcie sobie ceny i marki jakie mają być.

ja biorę z każdego po 1-2sztuki :]
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Motyl na wrocławskiej jest taki jeden cudny sklep (gdzieś w połowie ulicy)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
To ja tak dla przerywnika kilka zdjęć wrzucę. Udało mi się przez przypadek (przez fejsbuka konkretnie) znaleźć hobbystyczną (!) pracę dodatkową w podedynburskim mikrobrowarze Stewart przy butelkowaniu :-D Miejsce świetne, fajni ludzie, luzik, przyjemna atmosfera. Oprócz dniówki dostałem cały plecak świeżutkich browarów, rozlewanych prosto z tanka oczywiście, tam to normalne ponoć. A piwo Stewart robi pierwsza klasa, choć browar powstał w 2004 roku. Oto kilka fotek:


Browar Stewart, Loanhead pod Edynburgiem

Hollyrood, doskonały Pale Ale, swieży taki, że opisać się nie da





Butelkowanie :-)

Centrum Sterowania



Na przerwie

Radical Road oraz Cascadian East - polecam również jakby ktoś przez przypadek

Tutaj zamiast fajrantu mają "beer o'clock", czyli kufel w przybrowarnym sklepiku.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
HEJT! :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
radekone, bardzo mnie frapuje co to jest "hobbystyczna praca". Szczególnie zaś, w jaki sposób "hobbystyczność" pracy daje swój wyraz przy butelkowaniu.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
matb, już wyjaśniam. Na codzień pracuję w biurze jako pan kadrowy i z tego żyję. Jeśli raz na jakiś czas pójdę sobie w weekend do pracy w browarze na kilka godzin, to jest to dla mnie hobby i rozrywka a nie praca. Poszedłem tam dla piwa a nie dla pieniędzy :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
radekone, jasne :-B (niekoniecznie lager)
Ja bym chętnie poszedł pokrzątać się po jakiejś interesującej destylarni ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Hejt
hejt
hejt !!!!!!!!!!!!!!


http://blog.kopyra.com/in...ng-w-edynburgu/



Tomasz Kopyra tez tam był, ale nie butelkował :]
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
dlugas1982 napisał/a:
Tomasz Kopyra tez tam był, ale nie butelkował :]


Mientczak.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Tomasz Kopyra - lubię blog tego gościa ale ilość eeee na centymetr eeeeee kwadratowy eeeeee wypowiedzi eeeeeeeeee momentami bardzo mnie eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee drażni eeeeeeeeeee mówiąc delikatnie eeeeeeeeee :evil:
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Często byłem o Kopyra w Obornikach, ale ta kufloteka zalicza mocny zjazd w kwestii obsługi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach