Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Color napisał/a:
To ja też dodam swoje pisiąt groszy - polecam Miłosławia (jak dla mnie to bardzo, bardzo Pilzner i np. Niefiltrowane, choć inne również - oferta jest dość szeroka). Jak dotąd to jedyne dla mnie dobre piwo, za normalne pieniądze (~3,5 zł), które można kupić w normalnych sklepach.
Ostatnio wypróbowałem zgrabny pięciopak Miłosławia: Pilzner, Marcowe, Niefiltrowane, Blonde Ale i Witbier - ten ostatni uznałem za największy hit całego zestawu, aromatyczny i orzeźwiający, nawet w mroźny styczniowy wieczór.

Color napisał/a:
Z dużym utęsknieniem czekam na zimowe ferie, które (jak zdrowie i finanse pozwalają) spędzam za południową granicą, gdzie właściciel pensjonatu ma w swoim barze Svijany z kija. Już nie pamiętam którego, ale nie udało mi się wypić niedobrego piwa z tego browaru :-D
Ja za Svijanami nie przepadam, bo mam wrażenie, że jest różnie z jakością. Raz tylko trafiłem na smaczną partię, więc unikam. Gdzie konkretnie będziesz bawił w Czechach?

Color  Dołączył: 09.03.2015
Kytutr napisał/a:
Gdzie konkretnie będziesz bawił w Czechach?

Pec pod Sněžkou :mrgreen:
Byłem tam już chyba jakieś 5 czy 6 razy. Blisko i bardzo klimatycznie. Żona będzie tam chyba po raz dwudziesty ;-)

ZbyszekB  Dołączył: 27.09.2010
To i ja dodam swoje 3 grosze napiwku. :-P
Ostatnio raczę się głównie piwem marki Wetliner które jest robione przez browar Sulimar dla sieci Piotr i Paweł. Receptury powstały przy współpracy z piwowarem domowym Andrzejem Rozmysłowiczem z Przystanku Cisna.
Jest kilka wersji Wetlinera, a mi najbardziej podeszło to klasyczne które nazywa się Solina. Ale dla smakoszy ciemnych czy pszenicznych piw też się coś znajdzie np Czarna, Mgły Sanu czy Bukowe Berdo.

lazar  Dołączył: 23.06.2010
Dobrze było czekać rok na degustację:

unbreakable  Dołączył: 16.10.2012
Zawsze wierny: Naturalnie Leżajsk :)

unbreakable, eeee... kiedyś byłem wiernym klientem Żywca. Bardzo długo uważałem, że to jedno z najlepszych piw w Polsce. I wg mnie naprawdę tak było przez kupę lat. No, ewentualnie Okocim.
Ale to były czasy kiedy tak dobrego piwa nie można było kupić w sklepie ot, tak. Od ok. 10 lat Żywiec to piwopodobny napój. Nie mówię o seriach typu Saison, marcowe itp. tylko o klasyczną "tańczącą parę". Jak można z tak dobrego trunku zrobić symbol dziadowskiego płynu...

[edit]No dobra, teraz zauważyłem, żeś z Leżajska.

Wg. mnie przy odpowiednich warunkach każde piwo jest dobre i chwilowo można się nim zachwycić, za drugim razem już inaczej smakuje a wręcz nie smakuje jak za pierwszym razem.

Color ;-) Okocimia nie tykam bo mnie po nim głowa boli, w Poznaniu też macie browar. W Leżajsku dobre piwo się skończyło w momencie oddania kadzi do muzeum teraz to masz przelewanie z zbiornika do zbiornika, ale to jak wszędzie. A produkcja różni się kolorem etykiet na linii.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Co mamy w Poznaniu?
Browar?
:roll:

Lech Browary Wielkopolski
ul. Szwajcarska 11
61-285 Poznań

Masz na myśli fabrykę piwa.
Browar to ja mam w mojej rodzinnej Witnicy.

Żebyś chociaż jako przykład dał browar restauracyjny Brovaria...

Mamy w okolicy browary - Grodzisk Wielkopolski, Miłosław, Czarnków, Bojanowo ale w Poznaniu żadnego nie ma :-P

fotonyf  Dołączył: 24.04.2006
Napoje piwopodobne, fabryki piwa zamiast browarów....
Koniec świata.
Ale, że nie pora umierać, może metodą Adama Słodowego - zrób to sam.....
Chociaż poręczniej brać szeroką gamę dobrych gotowców zza południowej granicy.....
Taaak, poręczniej....

W Czechach sytuacja jest bardzo podobna jak w Polsce - chcesz napić się dobrego piwa, omijaj najbardziej znane marki. Z dużych browarów mogę polecić jedynie "piwo z Leninem".

Swojego czasu w Pecu w barze miał gość jakiegoś Gambrinusa z kija. Nie dało się tego pić, ani schłodzonego, ani cieplejszego. Na szczęście po sezonie zimowym jak zobaczył, że zejścia piwa nie ma, poszedł po rozum do głowy i wstawił nalewak Svijany. Od kilku lat już nie eksperymentuje :-)
Drzewiej bardzo mi smakował Urquel, ale to były czasy kiedy robione było w Czechach, a nie w poznańskim browarze.

Jeszcze raz.
W poznańskim czym?
:evilsmile:

W poznańskim zakładzie przetwórstwa jęczmienia. I to jest wariant optymistyczny.

lazar  Dołączył: 23.06.2010
Kytutr napisał/a:
W poznańskim zakładzie przetwórstwa jęczmienia. I to jest wariant optymistyczny.

Przykra prawda, że to wariant optymistyczny. Niestety, mnogość używanych przez te fabryki surowców niesłodowanych, które mają przyspieszyć produkcję, obniżyć koszty i wygenerować większe zyski przeraża.
Browar to miejsce gdzie wkłada się serce w swoją pracę. Analogicznie jak u Pentaxa nadal produkującego w garażu ;-)
Cieszy tak szybki i na wysokim poziomie rozwój piwowarstwa rzemieślniczego w naszym kraju.

PS. W nadchodzącym tygodniu Nepomucen wypuszcza do sklepów swojego RIS-a - wiadomość bezpośrednio z browaru.

dlugas1982  Dołączył: 07.11.2008
Skoro gaworzycie o Poznaniu i piwie, to ja dodam tylko jedno.
Wczoraj spożyłem piwo Buba Fest z SzałuPiw
Odleżakowane rok od premiery.
Dobre, poziom chyba światowy, choć kurdupli nie piłem za wiele.

Fotę można oglądnąć tutaj (póki co tylko taką fotografię butelkową uprawiam, w dodatku telefonem)
https://www.instagram.com...ken-by=stok_tom

tref  Dołączył: 05.09.2006
Jesteśmy z tamtej strony Wisły, z naprzeciwka.
Mamy swój fason i swój własny szyk.
Gdy nam na wódkę brak, lubimy popić piwka.
W tem nie dorówna nam warszawski żaden łyk

Rzuć bracie blage i choć na Prage
Weź grube lage, melonik tyż
Zobaczysz Prage, dziewczynki nagie!
Każda na wage, ma to co wisz.
Byle łamage i Babe Jage
U nasz się bierze pod żeberko i za kark.

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
Wozić piwo w beczkach? A może by tak zbudować piwociąg?!

Proszszsz... http://www.dw.com/en/germ...cken/a-38962724

:mrgreen:

kerad  Dołączył: 02.08.2006
Dzisiaj maszyna losująca wskazała na Staropramen i się zrobiło wesoło :mrgreen: A za chwilę wypływamy z synem na Piratów z Karaibów i Zemścimy się na Salazarze - mam nadzieję, że wytrzymam do końca :-B

Skocz do: