soylentgreen  Dołączył: 16 Lut 2008
transfery zagraniczne
hej!
kupiłem przedmiot na ukcji ebay, pojechałem do swojego banku (BANK BPH) aby wpłacić pieniążki na konto i okazało się, że za transfer do niemiec musze zapłacić:

BANK BPH - 41 zł
PKO BP - 25 zł
MILLENIUM - 9,50

jeśli jestes posiadaczem karty debetowej, możesz założyć konto PayPal za pomocą którego możesz przelać kasę bezpłatnie, niestety takowej nie posiadam.

jakie są opłaty w innych bankach, czy możecie przy okazji sprawdzić w waszych bankach ?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
soylentgreen napisał/a:
PKO BP - 25 zł

Staniało?
Było 85,00.
Cytat
PayPal za pomocą którego możesz przelać kasę bezpłatnie

Nie całkiem.
 

soylentgreen  Dołączył: 16 Lut 2008
w tej chwili jest 5,4% plus 1,35 PLN z konta osobistego, groszowe opłaty.

[ Dodano: 2008-04-11, 14:05 ]
W Kredyt Banku zapłaciłem 20 zł za transfer od sumy 31 euro. Jeśli zrobię przelew przez internet opłata będzie wynosiła 10zł. A mój bank BPH niech wielki pies trąca. Przenoszę się do innego banku ;)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Wolę PayPala - jest to na prawdę wygodne, bardzo szybkie i raczej bezpieczne (jak dotąd nie miałem problemów). Założenie konta nie zajmuje wiele czasu. Niestety mam wrażenie, że sąsiedzi zza zachodniej granicy są jakoś dziwnie uprzedzeni do tej formy płatności i dwa razy płaciłem przelewami. Pierwszy raz za pomocą mBanku - wycenili opłaty dodatkowe i wszystkie prowizje na około 35zł (Od razu 25.00zł + później ~9.50 za ponadryczałtowe koszty zagranicznych banków obsługujących). Za drugim razem postanowiłem wypróbować BZ WBK - do przelewu dołożyli swoją prowizję 9,50zł + 17,41zł zryczałtowanej prowizji banków zagranicznych i wygląda na to, że już nic więcej nie potrącą od tej płatności więc wyszło taniej niż w mBanku.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jesli chodzi o ebay, PayPal jest bezkonkurencyjny.

1. Po pierwsze, dopoki nie wejdziemy do strefy euro, PayPal kosztuje Cie tyle, ile on sam albo bank utnie sobie na kursie. Mozna wybrac przewalutowanie przez PayPal, albo przez bank. Porownywalem - jakby nie probowac wszyscy sobie ucinaja - ale to tylko koszt mentalny - przeciez kurs to wartosc tak naprawde umowna. A jesli juz ktos tak identyfikuje sie z kursem sprzedazy NBP, ze widzi jak mu pieniadze z portfela wypadaja, to jest to koszt rzedu zlotych, lub nastu zlotych przy wiekszych kwotach.
2. PayPal jest bezpieczny, bo jak sprzedawca cie orznie, to przy platnosci paypalem, jesli sprawa jest ewidentna, mozna odzyskac pieniadze, a PayPal juz sam sciga sobie oszusta.
3. Paypal jest mega wygodny.
4. Ostatnio jest duzo lepiej z PayPalem u Niemcow - coraz wiecej osob go uzywa.
5. Do PayPala mozna podlaczyc zwykla karte debetowa (Visa Electron) wydana przez BZ WBK i Inteligo. Dobrym i bardzo bezpiecznym rozwiazaniem sa tez karty wirtualne mBanku i Multibanku.

dzerry
 

serioza  Dołączył: 10 Mar 2007
W mbanku już nie opłaca się zakładać płatnej wirtualnej karty - do paypala od marca można podłączyć zwykłą visa electron: http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=81
Sprawdziłem z powodzeniem w praktyce.
 
Matti  Dołączył: 07 Kwi 2008
W mBanku przelew kosztuje 0,5% wartości ale nie mniej niż 20zł, do tego 5zł za potwierdzenie (nie wiem czy można z niego zrezygnować) i jeszcze 5zł za komunikat SWIFT czyli w sumie na pewno 25zł, a być może 30. Jak widać, nie najtaniej ale i nie aż tak bardzo drogo.
Potwierdzam opinie poprzedników: PayPal rządzi, płaciłem już za jego pomocą - szybko i tanio.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy w Polsce do PayPala można podpiąć konto bankowe?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Czy w Polsce do PayPala można podpiąć konto bankowe?

Można było, ale ...
Płatności wpływające można było bezpośrednio z konta PPal przelać na rachunek bankowy.
W drugą stronę operacja nie była możliwa (listopad 2007).
Obecnie nie sprawdzałem.

 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Ja z kolei podepnę się z innym pytaniem głównie do Jarka Dabrowskiego : jak najtaniej przesłać kasę ze stanów (w dolarach)? założyć tutaj konto walutowe i robić przelewy? Jakie są mniej więcej koszty?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ganz napisał/a:
jak najtaniej przesłać kasę ze stanów (w dolarach)? założyć tutaj konto walutowe i robić przelewy? Jakie są mniej więcej koszty?
paypal

[ Dodano: 2008-04-15, 15:14 ]
Z tego co wiem, to w Citi, karta przypięta do polskiego konta walutowego działa w bankomatach w Stanach, więc może w drugą stronę też, nie wiem.

 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Opłaty mBanku owszem są może i 25zł za przelew zagraniczny ale trzeba brać pod uwagę to że rzadko kiedy sprzedający zgadza się ponieść część kosztów przelewu... A przy opcji OUR czasami może dojść do 30 EURO opłat banku zagranicznego.

Dla przykładu z BPH do Niemiec przelew kosztował mnie 120zł w sumie :-/ od tej pory trzymam się z daleka od BPH (teraz chyba już PKO).
 
trumil
[Usunięty]
Trzeba znalezc bank, ktory do konta wydaje visa check card lub mc check card z oznaczeniami STAR i PLUS. Po zalozeniu konta nalezy zazadac 2 kart, z ktorych 1 zostaje nam a druga wysylamy upowaznionej osobie w Polsce. Wplacamy na konto dolary a osoba w Polsce z kazdego bankomatu wybiera zlotowki po srednim kursie dnia z naszego konta i moze sobie isc do kazdego banku, ktory prowadzi rachunki dewizowe i kupic/wplacic dolary. Nie placimy za nic z wyjatkiem 3% od wartosci wybranej gotowki ale w banku w us. Najnizsza prowizje pobiera National City bo 2%, TCF, Harris, Chase, LaSalle i inne pobieraja 3%. Wire transfer kosztuje w kazdym banku okolo $30 (pieniadze trafiaja na wskazane konto w Polsce), US Money Express przez Polamer kosztuje chyba $13 od pierwszych $300 a dalej nie wiem (pieniadze-gotowke przynosi kurier do domu), Western Union transfer to zlodzieje i biora chyba w granicach 4-5% od kwoty (pieniadze trafiaja na konto bankowe - wskazane).
Majac karte zwiazana z naszym kontem czekowym lub oszczednosciowym mozemy bedac w Polsce dysponowac w dowolny sposob naszymi pieniedzmi na koncie w stanach. Pin do naszej karty dziala wszedzie tak jak dziala pin do karty kredytowej. Jednoczesnie ta karta mozemy wszedzie placic jak kredytem ale najbardziej sie oplaca wybrac kase w zlotych i kupowac co sie chce. Uzycie karty zwiazanej z kontem czekowym czy oszczednosciowym jako karty kredytowej kosztuje nas wiecej pozniewaz visa czy mc pobieraja dodatkowa prowizje. Jezeli chodzi o paypal to nalezy pamietac, ze nalezy rejestrowac taka karte na paypal, ktora jest zawsze pusta. Zdarzaja sie wprawdzie rzadko, ze paypal, za ktorym stoi Providian Financial/Washington Mutual "myli sie" i moze zablokowac nasze konto. Zdarza sie to np w momencie kradziezy danych osobowych i uzycia naszego nicku do oszustw na ktoryms z ebay -kazdy ebay krajowy jest osobna galezia. Najlepszym rozwiazaniem jest zarejestrowanie na paypal konta z minimalna iloscia pieniedzy oraz jednej karty kredytowej wydanej przez bank zachodni. Powinna to byc visa lub mc. Nie powinnismy rejestrowac amex czy discovery. Placimy zawsze pieniedzmi z kredytu a nie srodkami z konta. Ma to taka zalete, ze jezeli jestesmy oszukani przez sprzedawce to reklamujemy przez paypal ale tez blokujemy tranzakcje na naszej visa. Jezeli wydanie srodkow z naszego kredytu juz nastapilo to jezeli zdejmiemy autoryzacje na visa z naszej platnosci - visa bedzie sciagala dla nas zaplacone pieniadze. Nie wiem jak dzialaja pseudo kraty kredytowe polskie (elektron). Kolega, ktory przyjechal do us z karta kredytowa Citi musial pozyczac ode mnie pieniadze bo zaden bankomat nie przyjmowal jego karty a Citi w Chacago poinformowalo nas, ze Citi w Polsce to prawdopodobnie polska korporacja, ktora ma umowe na korzystanie z nazwy i znaku ale system finansowy jest oddzielny.
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
Ganz napisał/a:
Ja z kolei podepnę się z innym pytaniem głównie do Jarka Dabrowskiego : jak najtaniej przesłać kasę ze stanów (w dolarach)?


Zdecydowanie polecam rozwiązanie z kontem w USD jako najszybsze, najtańsze i najpewniejsze. Z tym, że jeśli to możliwe to najtaniej jest przelewać większe kwoty od >=500USD niż "dziobać" po 1-2 stufki.

Zdrufko
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Trochę niedoprecyzowałem pytanie i dzięki za wskazówki, ale operacja potrzebna jest dla osoby starszej, nie operującej biegle angielskim, wpłacającej gotówkę w stanach najlepiej na swoje koto w polsce, więc odpadają wszelkie czynności "konfiguracyjne" w stanach, jedynie zakładanie kont/PayPali w polsce, wszelkie czynności w stanach muszą być ograniczone do minimum i w ostateczności będzie trzeba korzystać ze znanego sposobu z prowizją $30, czego chciałbym uniknąć.....
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
Ganz - jak nie chcesz zakładać ekstra konta, to może masz znajomego/wujka, etc. kto ma konto w USD (np. firmowe) i użyczyłby grzecznościowo. Podajesz wtedy tej osobie w USA nr konta, kod SWIFT banku a ona robi zwykły przelew jak u nas na poczcie, banał. W BZWBK pieniądze z US/Canada przychodzą w ciągu 24-48 h.

Zdrufko
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
mloskot, dzięki tyle, że to jest chyba ta najdroższa opcja za $30 :-)
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
Ganz napisał/a:
mloskot, dzięki tyle, że to jest chyba ta najdroższa opcja za $30 :-)


Ale to nie jest drogo, niestety :-( . Z grubsza można założyć, że przelew 1000USD to 25-50USD opłata. Dlatego pisałem o przesyłaniu większymi chunk'ami. Jak mniejsze kwoty, to chyba jedynie sensowny jest PayPal, bo dedykowany do małych kwot.
 

Misiek  Dołączył: 05 Lip 2007
Skoro jest taki wątek to się podepnę :-P

Potrzebuję zapłacić sprzedawcy z Argentyny 80USD przez PayPal. Kiedyś miałem problem z podłączeniem karty do PayPal'a - teraz wyrabiam sobie specjalnie po to kartę więc nie powinno być problemu.

Mam natomiast pytanie jakie poniosę koszty wysyłąjąc taką kwotę, tzn. dodatkowe opłaty, prowizje, itp. i po jakim kursie zostanie to przeliczone :?: Za jaki czas sprzedawca otrzyma pieniądze :?:
 
mloskot  Dołączył: 10 Mar 2008
Misiek - tu masz tabelę opłat, w ostatnim wierszu jest info i link do przeliczników kursowych. Jak ostatnio płaciłem ok 3 tyg. temu i odbiorca w USA otrzymał pieniądze w ciągu 48 h. Używam karty kredytowej BZWBK.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach