Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Drastyczna redukcja zatrudnienia w Pentaxie
Oby to nie był początek końca :-?

http://www.optyczne.pl/17...82ow%C4%99.html

Najgorsze jest to, że redukują dział odpowiedzialny za rozwój Pentaxa. Jeżeli podcina się korzenie, to drzewko prędzej czy później uschnie. Nawet jeśli gałązki zdrowe a listki zielone.
Jakoś mi tak smutno na sercu... :-/

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Redukcja zatrudnienia ma na celu uratowanie całej firmy, jak mniemam.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Nie siejcie defetyzmu.
Efekt kryzysu jest w 90% winą dziennikarzy.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No to możecie sobie odpuścić FF-a i 645D, bo wg tej wieści to Dział Rozwoju idzie do odstrzału. :evilsmile:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Kolejny.... :evil:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Po pierwsze, to dlaczego ten post jest w dziale korpusy cyfrowe?
Po drugie, to zdaje się regulamin wskazuje na niestosowność prowadzenia dyskusji na tematy polityczne na tym forum. I nie ma w nim wyjątku dla dyskusji o polityce personalnej jakiejś firmy, nawet jeśli tą firmą jest Pentax :-P
Czyli topik do kubełka idzie?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
No i moje dalekosiężne plany wzięły w łeb. Liczyłem, że w 2014 kupię pierwszą pełnoklatkową lustrzankę Pentaxa. W świetle tej informacji, będę musiał kupić Samsunga ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
matb napisał/a:
Czyli topik do kubełka idzie?

Ja mam taką nadzieję....
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
matb napisał/a:
Czyli topik do kubełka idzie?
Z lodem?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pentagram napisał/a:
że w 2014 kupię pierwszą pełnoklatkową lustrzankę Pentaxa
Podobno niektórzy niedawno w Bydgoszczy takie kupowali. :-P Tanie nawet były :mrgreen:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Pentagram napisał/a:
Z lodem?

Cokolwiek... :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Dada, o w dziuplę, a mnie przy tym nie było :-x
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Przestańcie panikować.
Czytałem już na tym forum kilkukrotnie, że nie ma kryzysu, że to wymysł, że kryzys ludzie mają w głowach. Skoro tak - firma przetrwa.
A jeśli jednak, co dla mnie jest oczywiste, kryzys jest, to P musi, jak każda firma, ciąć koszty.
Nie chce mi się szukać info w bardziej wiarygodnym niż brokatowi źródle (powołanie się na R oznacza, ze trzeba sprawdzic u R co napisał). Przyjmując jednak tekst z optycznych:
Cytat
Zwolnień mogą spodziewać się osoby odpowiedzialne za sprzedaż, zarządzające produkcją, a także pracujące w dziale rozwoju.
uważam, że likwidują normalne stanowiska. Sprzedaż - mniej handlowców = zwiększenie wydajności tych, którzy zostaną (skoro mniej klientów kupuje sprzęt, to po co trzymać wielu handlowców?). Zarządzający produkcją - spokojnie, może bedą pracować mniej, wiec mniejszą ekipę potrzebują. Rozówj - kluczowe dla firmy projekty nie zostaną pozbawione ludzi z rozwoju (najwyżej kogoś przeniosą ze stołka na stołek). Ponieważ trzeba ciąć koszty, to nie ładuje się kasy w rozwój 10 projektów, lecz skupia się na 3ech. Wówczas te 3 mają szansę zakończyć się powodzeniem.

Także głowa w górę!

[ Dodano: 2009-03-18, 20:19 ]
Cytat
Z lodem?
Chcecie z lodem? Proszę :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
za trefem
ewentualnie rezygnują z rozwoju własnych P&S, kupują je gotowe u chińczyków, więc i ludziki im nie potrzebne

idąc tropem myślenia trefa, to HOYA sama w sobie może mieć ludzi na stanowiska sprzedaży i podobne, więc nie ma potrzeby duplikować stanowisk, szczególnie w dobie kryzysu, niezależnie od tego czy jest on prawdziwy, czy nie
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tref, ale wprowadzasz zamieszanie. Już w kalendarzu na 2014 skreśliłem wpis: "zakup Pentaxa" i zastąpiłem go wpisem: "zakup Samsunga". Teraz znowu będę musiał zmieniać. :evilsmile:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
Nawet jeśli gałązki zdrowe a listki zielone.
Jakoś mi tak smutno na sercu...

O matko... to tragedia!

Idę czarną suknię kupić...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pentagram, Wpisz profilaktycznie zakup Yakumo - ta firma będzie wieczna. :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ps. Napiszcie jak będzie wiedzieć kiedy pogrzeb - żebym nie przeoczyła!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia, a masz już tą czarną suknię :?:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
mygosia napisał/a:
Idę czarną suknię kupić...
Koniecznie weź ją do Chabówki. I może czarny welon też. Zrobimy extra sesję zdjęciową. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach