wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
dopisze, nie ma wyboru :)
perl, 105PZ poszedl ostatnio na ebayu za 290PLN, inny swiat
a poza tym moze jak jest mozliwosc to przestrzelic oba obiektywy ;D i bedzie wtedy porownanie :)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
perl napisał/a:
Ja bym raczej preferował takie miejsce, gdzie w przypadku hmmm 'wyczerpania tematu' (lub niesprzyjających warunków atmosferycznych) można się gdzieś szybko przenieść w inne miejsce ;-)

O to to. Dobrze Przemku kombinujesz :mrgreen:
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
a moze wroclaw - to takze slask ;) i jest gdzie przeczekac pogode, po drodze mozna zahaczyc o zamek w mosznej

OT:
perl, nie chce 70-200, bo to tak "ni przypiął ni przyłatał"
najwiecej zdjec mi wychodzi na ogniskowej 50-120mm wiec kupowanie 70-200 to ciagle skakanie miedzy dwoma obiektywami, niee to nie tak mialo byc :)
a 28-105 to tak CHIP-TIP jakosci-do-ceny :)

PS.
obecnie mam
SMC-F 35-135/3.5-4.5

 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Ja bym na poczatek był za tym Nikiszowcem. Jeśli z tego coś wyjdzie, możemy zorganizować poźniej coś grubszego. Znaczy kolejny plener.

<OT mode on>
wintermute napisał/a:
najwiecej zdjec mi wychodzi na ogniskowej 50-120mm
Cytat
obecnie mam
SMC-F 35-135/3.5-4.5
( :shock: ) no to w czym problem? :mrgreen:

Czyli w pełni się pokrywa, a nawet masz szerzej ;-) no i 105mm tam nie sięga gdzie chcesz ;-) wiec po co Ci 28-105 ? Zostan przy tym co masz, IMHO nie warto zmieniac...

ta eFka którą masz to bardzo fajne szkło. Jeśli masz naprawde potrzebę to dokup sobie coś szerszego np. 20~24mm. Stałkę oczywiście.
Bo 28 a 35 to minimalna rożnica (nie odczuwalna).

Mogę Ci dać linka do fajnego Kirona 20mm f3.8 z automatyką przysłony - na PW (o ile jeszcze znajdę aukcje)
</OT mode off>
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
<OT>
lepsze jest wrogiem dobrego, a poza tym musze sie jeszcze wiele nauczyc zeby wykorzystywac to co mam :)
a co do szerszego kata to mam jeszcze kita, tak ze dzieki za oferte
</TO>
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
<OT>
wintermute napisał/a:
mam jeszcze kita

łooo jeeeej to juz w zupelnosci wystarczy
</OT>
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
Moszna, piekny zameczek (byłem, potwierdzam), ale troche daleko jak na pierwszy raz. Z wlasnego doswiadczenia mogle powiedziec conieco o Wilczym Gardle (jakies 30 min na rowerku odemnie) i o kosciolkach drewnianych. U mnie (Żernica) jest chociażby jeden, na Wilczy kolejny. Jeśli chodzi o industriale, szczegolnie przechodzone to można np udać się w rajd po Gliwicach, bo tam i jakies stare wieże cisnien sie znajda, i kociolki i inne. Teraz pozostaje tylko zdecydować. Niech każdy w swoim poście napisze JEDNĄ propozycje miejsca wg najciekawszego, gdzie wartaloby sie udac. Cos na kształt ankiety.
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
i utrudnienie, nie wolno pisac o swoim miescie ;P

przechodzony industrial - zoo w chorzowie :)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
niech ów plener będzie w miejscu tak umiejscowionym, żeby mieć również możliwość przysiąść przy złocistym trunku ;-)
a może zwiedzanie grupowe browarów tyskich? ;-) chociaż kiedy ja zwiedzałam, to nie wolno było fotografować :-(
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
ind:

Cementownia Jaworzno, Cementownia Grodziec [Będzin], Huta Kościuszko w Chorzowie (gdzies sie wchodzi od tylca), Zakłady Chemiczne STREM w Dąbrowie Górniczej Strzemieszycach.... (dużo motywów, bylem 2x, pierwszy raz sam, drugi raz większą grupą, namierzyli nas i niestety wygonili po kilku godzinach)

ja to zawsze miałem ochotę poszwędać się gdzieś po Rudzie, Świętochłowicach... i tam czegoś poszukać. Zapewne jakieś nieczynne fabryczki/zakłady/huty się znajdą.

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
wintermute napisał/a:
i utrudnienie, nie wolno pisac o swoim miescie ;P


a jeśli ja mam w stopce na pierwszym miejscu inne miasto? :P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
w Tychach nic nie ma :P i daleko :P
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
To ja pisze: Gliwice. Mieszkam w Żernicy, wiec moim miastem nie sa :) Chyba to, ze w profilu mam wpisane Gliwice temu nie przeszkadza.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
perl, może źle szukałeś :P
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
cotti, a jak bedzie plener to zawitasz?

szukam chętnego kto mi łopatologiczne przetłumaczy jak sie obsługuje z-1p :P
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
perl, w tychach sa jednoliterowe osiedla, a to juz cos ;)

z drugiej stony to ja mieszkam gdzie indziej niz sie urodzilem, a tam gdzie sie urodzilem to wiecej czasu spedzalo sie poza miastem wiec hmmm moge pisac cokolwiek...
swietochlowic (chropaczów i lipiny) to nie najlepsze miejsca do jakiegokolwiek zwiedzania ;)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
perl, zapewne w tym tygodniu będę, ale zapewne sobotę muszę poświęcić na wizyty w różnych oficjalnych miejscach, w celach niefotograficznych. Więcej będę wiedzieć w tygodniu, bo nie wiem, czy rodzina już na tyle wyzdrowiała, by znieść mój nalot :-)

Bardzo chętnie - co do z1p ;-) chyba nie ma dużo różnic pomiędzy z1 ;-) /tylko że ja nadal swojej nie mam... dalej się naprawia/
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
a chcecie iść w miasto czy plener??
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
matteusz napisał/a:
Kiedy? Kiedy komu pasuje! Może łikend majowy?

Tak w ogole, sa na forum jacys Gliwiczanie?


Gliwiczaninem nie jestem ale pracuję w Gliwicach więc jestem tam codziennie - w porywach 7 dni w tygodniu - można mnie czasami spotkać jak szwendam się po uliczkach wokół rynku i fotografuję stare kamieniczki ;)
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
a moze slaska gielda kwiatowa :)
otwarte w sb od 4 do 10 :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach