ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Samsung uderzy sensorem FF??
Znalazłem takiego o to newsa:
http://www.amateurphotogr...ews_227234.html

Na ile to prawda a na ile fałsz??
Pozostaje tylko czekać...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Całkiem możliwe. Dobrze też, że współpraca z Pentaxem jest potwierdzona i nie zamierzają przestać. Może w końcu TomPhoto nie będzie miał powodów do marudzenia. ;-)
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
O ile dobrze kojarzę to był już ten link w podobnym temacie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zdaje się że tutaj o tym dyskutowano.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Ale nie o tej konkretnej informacji, ponieważ pojawiła się dopiero wczoraj...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
bedzie trochę dziwnie jak to samsungowi przypadnie produkcja segmentu semi-profi a Pentax pozostanie przy amatorskich puszkach. chyba mało kto sie tego spodziewał. jasne było że te dwie firmy wiecznie klonów produkowac nie bedą. nie chce sie powtarzac ale pisałem o moich obawach co zrobi Samsung z P jak ten drugi przestanie mu byc do czegokolwiek potrzebny. Scenariusz staje sie prawdopodobny bo jak widac Samsung nie podziela opinii Panów managerów z P że liczy sie tylko rynek amatorski. po za tym nie zapominajmy o zacietej walce Samsunga z Sony. jeśli ta druga firma pokazała FF to Samsung został postawiony w sytuacji bez wyjścia. Musi także pokaza taką puszkę FF nie oglądając sie na dziwne strategie P. ciekawe czy podzieli sie FF z Pentaxem?
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
ThomFoto napisał/a:
dziwnie jak to samsungowi przypadnie produkcja segmentu semi-profi a Pentax pozostanie przy amatorskich puszkach

Dlaczego Cię to dziwi ThomFoto? Samsung ma nieporównywalnie większy potencjał produkcyjny i kapitałowy, takie rozwiązanie mogło nasuwać się w sposób intuicyjny. Przypuszczać można także, że Pentax pozostanie w swoim sektorze produkcji bo jak dotąd nic nie przemawia za tym, by coś się tu miało w najbliższej przyszłości zmienić.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
No i wreszcie napis Samsung na puszce przestanie być powodem flustracji i kompleksów niektórych użytkowników tego forum :-)
Wręcz przeciwnie stanie się powodem do dumy :-)

Mam nadzieję, że polityka cenowa się nie zmieni i sam będzie robił dobre i tanie puszki.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Markus napisał/a:
Wręcz przeciwnie stanie się powodem do dumy

Napis powodem do domu. A to ciekawe.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak będzie się nazywał nowy korpus ?
Samsung FX ? :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Markus napisał/a:
Samsung FX ?

Dobrze brzmi :-)

Niech wstawia FF z kolorami z matrycy od GX10, dobry wizjer, zintegrowany grip i bedzie git!
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Samsung GX1 lub 1GX też dobrze brzmi ;] ;-)
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Pentax K3FF :)
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Samsung k_mount_has_a_full_frame_dslr_too 1D
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Szumak napisał/a:
ThomFoto napisał/a:
dziwnie jak to samsungowi przypadnie produkcja segmentu semi-profi a Pentax pozostanie przy amatorskich puszkach

Dlaczego Cię to dziwi ThomFoto? Przypuszczać można także, że Pentax pozostanie w swoim sektorze produkcji bo jak dotąd nic nie przemawia za tym, by coś się tu miało w najbliższej przyszłości zmienić.


To że Samsung sie rozpycha na rynku kosztem |Pentaxa przestało mnie dziwic. poprostu dba o swoje interesy.
Natomiast cholernie mnie dziwi czemu Pentax oddaje, jakby nie było swój kawałek tortu , bez walki. już sam pomysł produkcji klonów stawiał całą współprace w dwuznacznej sytuacji bo było z góry wiadomo że samsung cześc klientów odbierze wlasnie od Pentaxa i żadne podziały regionalne nic tu nie zmienią. potem Pentax cichutko usunął sie w kącik amatorski mówiąc że FF mu niepotrzebne. i tu nagle prosże. niespodzianka i FF prawdopodobnie w puszcze S. troszkę tak "nóż w plecy" od jakby nie było wspólnika w interesach. choc może to i lepiej. już dawno pora potrząsnąc skostniałą strukturą P.widąc S postanowił ruszyc do przodu nie czekając na P.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
ThomFoto, jak zwykle, nie wiesz o czym piszesz... :evilsmile:
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
jak zwykle mam inne zdanie niż Ty.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
ThomFoto, a ja twierdzę, że odkąd Pentax współpracuje z Samem, to ma się coraz lepiej, czego najlepszym dowodem jest Twoja obecność na tym forum. Jeśli się nie mylę, to kiedyś używałeś Olympusa, do bagnetu K przekonała cię Kadyszka, czyli owoc współpracy Sama i Pentaksa.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
edit:
Markus napisał/a:
No i wreszcie napis Samsung na puszce przestanie być powodem flustracji i kompleksów niektórych użytkowników tego forum

Marka firmy już dawno sie zatarła "jak samsung to tylko tv i wieże hifi"
myśle ze jedno ff tego nie zmieni. :evilsmile: :evilsmile:

 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Grizley napisał/a:
ArturMaly napisał/a:
No i wreszcie napis Samsung na puszce przestanie być powodem flustracji i kompleksów niektórych użytkowników tego forum

Marka firmy już dawno sie zatarła "jak samsung to tylko tv i wieże hifi"
myśle ze jedno ff tego nie zmieni. :evilsmile: :evilsmile:


Pomyłka zaszła, to nie mój cytat a Markusa o ile się nie mylę...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach