Sadorg  Dołączył: 29 Sty 2008
rjan napisał/a:
Gratuluję odgrzania tematu (hint: 7 miesięcy) ;-)


jakimś cudem sam "się napatoczył".
Nie spojrzałem na datę... :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Lepiej odgrzać stary niż zakładać nowy na ten sam temat.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Jasne, że lepiej. Po prostu fajnie zabrzmiała próba nawiązania dialogu po 7 miesiącach ;-)
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Tak czy siak, mnie temat dotyczył więc wypada podziękować za odpowiedź.
A że po 7 miesiącach, trudno :). Dzieki za link, jakies ~7 miesiecy temu już go sobie przyswoiłem :).

[ Dodano: 2009-01-05, 10:33 ]
rjan napisał/a:
Po prostu fajnie zabrzmiała próba nawiązania dialogu po 7 miesiącach

To wcale nie jest dużo czasu :).
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Wito76, no i jak tam te tytułowe kolorki? :-D
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Eldred napisał/a:
Wito76, no i jak tam te tytułowe kolorki?


Na koncie mam już/dopiero 9.000 fotek Kasetką i teraz dużo więcej mogę powiedziec na temat sprzętu, możliwości, kolorków itd.
Z perspektywy czasu troche mi wstyd za ten wątek :). Ale wtedy jeszcze nie było działu "Pierwsze kroki z Pentaxem" i gdzies czlowiek musiał pytać. Zresztą też zdaję się założyłes podobny wątek dotyczący dylematów nowicjusza w zakresie wyboru sprzetu (pomógł mi tak na marginesie ten wątek w podjęciu decyzji).
Co do kolorków, z perspektywy czasu nie da się nie dojść do wniosku, że jak najbardziej tytułowe kolorki są do uchwycenia,również prosto z puszki. Trochę się bawię obróbką i teraz już wiem, że te dobranockowe kolory w ogromnej mierze da się wyciągnąć ze "zwykłej, szarej" fotki podczas wywoływania RAWów. Choć i zwykła obrabiarka grafiki też bez problemu "dobarwia" fotki używając suwaków kompensacji ekspozycji, nasycenia czy wyciągania cieni/prześwietleń. Do tego dużo dobrej roboty potrafi zrobić polarek czy np filtry efektowe (których co prawda jeszcze nie posiadam).
Tak wiec bez kompleksów i do przodu !!!

Gdyby ktos jeszcze (oprócz mnie) miał wątpliwości, ze da się uzyskac miłe dla oka kolorki:
Prosto z puszki (krzywe, blade, słaby kontrast) - cyknięte gdzieś w trasie.


Trzy ruchy suwaczkami i świat robi sie kolorowy:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
kolory K100ds są niezłe, mój kolega z Nikonem D80 zaczął mocno rozważać zmianę puchy... Poważnie!

Nie twierdzę czy to da efekt, ale miło nam Pentaksiarzom powinno być, że i na naszą stronę chcą przechodzić... :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ostatnio ktoś mi prezentował fotki z Nikona D700 (z podróży poślubnej, swojej ;-) ) mówiąc, że właśnie je zgrał z aparatu - czyli jpg bez obróbki. Nie będę ukrywał - kolory i trafność naświetlenia w różnych warunkach powaliła mnie! Z uwagi na to, że folder zawierał kilkaset zdjeć, uznaję, że one były rzeczywiście zgrane wprost z aparatu.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
no, D80 a D700 to przepaść.. :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
SQ6GIT napisał/a:
no, D80 a D700 to przepaść.. :-P


Do tego strasznie głęboka :-)
 

ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
moje fotki z k100d
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ares2k, z nieśmiałością pewną taką powiem, że nie widać fotek 8-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
ares2k, ale za to się do kolorów nie można przyczepić... :-D
 

ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
http://www.flickr.com/photos/32228518@N07/
tu jest link do moich fotek przez przeoczenie nie wkleilem...
fotki to jpg prosto z puszki (z wyjatkiem 2)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Każda puszka kłamie i nie ma takiej gęstości i przejżystości barw jak negatyw,przekłamanie K100 jest dosyc przyjemne,ale jescze lepiej pod tym względem wychodzi Km .
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
folab napisał/a:
Każda puszka kłamie i nie ma takiej gęstości i przejżystości barw

Czytam właśnie knigę o kolorach i niczego takiego, jak gęstość i przejRZystość kolorów nigdzie nie znalazłem. Co dokładnie masz na myśli? Zresztą slajd, jak i każdy inny materiał światłoczuły, również kłamie - ma określoną odpowiedź na natężenie poszczególnych kolorów. Podobnie nasze oczy i mózg - wszystko jest jednym wielkim matriksem...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ech, żeby matryce kiedyś tak kłamały jak velvia potrafi kłamać :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rjan napisał/a:
niczego takiego, jak gęstość i przejRZystość kolorów nigdzie nie znalazłem

Intuicyjnie chyba mogę się domyślać, co autor miał na myśli ;-) U mnie z DS-a albo zdjęcie będzie za ciemne, ale kolory "gęste", albo ekspozycja będzie OK, ale za to kolory "rozjaśniono-rozwodnione" (nie chodzi o nasycenie kolorów, ale właśnie o ich gęstość). Trochę mogę powalczyć krzywymi, ale nie zawsze efekt jest zadowalający. Wiele razy widziałem tu na Forum fotki np. z K10D/100D, na których zdjecie ma dobre naświetlenie, a kolory są "gęste", takie velvio-pododobne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach