plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kliknij na 28 a znajdziesz ostrość.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Jak oglądam powiększony to też odnosze wrażenie, ze jest delikatnie nieostre. Moim zdaniem niczego to nie zmienia. Ta nieostrość dodaje romantyzmu do zdjęć. Oba mi sie podobaja, zwłaszcza to drugie.

[ Dodano: 2008-12-04, 09:20 ]
P.S. Zapomniałem dodac, ze od tygodnia jestem bez okularów (połamałem) więc nie dam głowy za moją ocenę tego co ostre a co nie :oops:
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
2 zdjęcia z Krakowskiego Festiwalu Górskiego

29. trening przed konkursem skoków do chwytu


30. Ines Papert w trakcie pokazu dry-toolingu
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
reportersko calkiem fajne, szkoda ze z samej konkurencji buolderowej nie dodales zdjec. Dosc ciekawy temat do realizacji.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
no i zapomniałem o festiwalu...

miałeś jakąś akredytację, czy można było sobie wejść tam na górę tak ot tak?
*puf*

 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Serafion, więcej zdjęć wrzuciłem na http://ijon.info/galeria/album/wycieczki/2008_kfg w zasadzie nie szedłem na ten festiwal z reporterskim nastawieniem. Konkurencja jak najbardziej ciekawa, żałuję tylko że nie miałem jakiegoś fiśaja ze sobą :)

j+, Schakierowałem system, wykorzystałem backdoora i wszedłem na konstrukcję od tyłu. Wykorzystując swoją poczciwą i godną zaufania twarz stworzyłem wrażenie że jestem profi i nikt mnie nie zgonił :-)
 

peterkki  Dołączył: 08 Lip 2008
Ijon napisał/a:
Serafion, więcej zdjęć wrzuciłem na http://ijon.info/galeria/album/wycieczki/2008_kfg w zasadzie nie szedłem na ten festiwal z reporterskim nastawieniem. Konkurencja jak najbardziej ciekawa, żałuję tylko że nie miałem jakiegoś fiśaja ze sobą :)

j+, Schakierowałem system, wykorzystałem backdoora i wszedłem na konstrukcję od tyłu. Wykorzystując swoją poczciwą i godną zaufania twarz stworzyłem wrażenie że jestem profi i nikt mnie nie zgonił :-)


No właśnie, ja tam podobnie wciskam się na różnych imprezach i nikt mnie nie goni. Ostatnio zauważyłem fajną sprawę, gdzie się nie pojawię na jakimś koncercie czy innym wydarzeniu to widuje tam pewną starszą damę z malutkim srebrnym małpko-nikonikiem, dama owa zawsze wsadza swój malutki obiektywik w oko artystom (jest bardzo blisko) i z tego co zauważyłem nikt jej nigdy złego słowa nie powiedział.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Sesja w Drukarni najlepiej Ci wyszła, ładne kolorki. Sesja wspinaczkowa już gorzej a zwłaszcza pani z kciukiem gdzie zabrakło szybkiej migawy :mrgreen: .
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
kulten napisał/a:
zwłaszcza pani z kciukiem gdzie zabrakło szybkiej migawy

A tu się nie zgodzę, Jak zaczynałem robić zdjęcia to chciałem mieć zawsze wszystko ostre jak żyleta i wychodziły zdjęcia bez duszy, takie nieostrości podkreślają ruch i dają zdjęciu życie.
Jak dla mnie ciut mniejsza głębia powinna być - ale patrząc po parametrach 18mm i f2,8 to Ijon musiał byś mieć FulFrama (czego Ci życzę)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
kulten, w sumie to bym wolał jakby machała czekanem a nie kciukiem, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;-)

Canin, szkoda że nie robią zoomów 18-50/1.4 :-D

[ Dodano: 2008-12-14, 15:33 ]
A teraz para przyjaciół:

31.


32.
 

cardioceras  Dołączyła: 20 Cze 2008
Ijon, portrecik Ines (30) bardzo fajny, były też warsztaty Sigmy na KFG pewnie masz coś ciekawego tylko nie chcesz się pochwalić :)
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
moim zdaniem 31 świetne
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Mi na 31 przeszkadza ten fiolet, tworzy praktycznie (niepełny) kwadrat na głowie przyjaciółki. Chociaż to może kwestia mojego monitora?

32 smutniejsze, ale lepsze.
*puf*

 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
j+ napisał/a:
ten fiolet
To efekt wymieszania światła błyskowego z zastanym oświetleniem - zdaje się że były to świetlówki energooszczędne albo halogeny. Miałem duże trudności żeby wyciągnąć z tego jakiś rozsądną kolorystkę. Może ktoś ma ochotę pobawić się .pef-em w ramach RAW Challenge?

kristofo, dzięki :)

cardioceras, a czemu Twoich portretowych ujęć jeszcze nie ma na forum? :-P ;-)
 

cardioceras  Dołączyła: 20 Cze 2008
Ijon, rzekłabym, że w naszym związku jest podział na: Ty robisz ludzi, ja robię robale.
I tego się trzymajmy :mrgreen:



pozdrawiam
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Ijon napisał/a:
Może ktoś ma ochotę pobawić się .pef-em w ramach RAW Challenge?
to ślij do Jarka, będzie wyzwanie :-)
*puf*

 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
Ijon zdjęcia z Drukarni bardzo mi si podobaj, zwłaszcza trzy pierwsze...
bardzo ale to bardzo lubię takie klimaty, taka kompozycje, estetykę ,także dal mnie SUPER
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
blanchet, miło znów widzieć Cię na forum :-D

Skoro dziś Wigilia to wrzucę kilka zdjęć, zgodnie ze staropolskim przesądem w przyszłym roku też będę wrzucał ;-) Jak poprzednia seria zrobione na KFG, w ramach warsztatów Sigmy - mieli 3 obiektywy na nasz bagnet i fajny zestaw świateł. Fotki z Sigmy 105/2.8 macro, mam wrażenie że na większości ustawiała ostrość ciut bliżej niż chciałem :(

33.


34.


35.
 

Nusydnas  Dołączyła: 21 Sty 2008
Styliści, litości, za dużo tego dobrego - kolczyki, naszyjnik (bynajmniej nie do kompletu) i wzorzyste wdzianko.. Za dużo różu poza tym. Pożyczana modelka to chyba nie jest to ;)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ijon, pal diabli kolczyki czy naszyjniki. ja bym szybciej sie do tego prześcieradła z tyłu przyczepił.. ale..
33 Coś mi nie leży z kadrem. Albo w pion. albo zdecydowanie panią w prawo. Ja tak po prostu lubię.
35 ta mina jakaś taka niemiłą...
Za to za 30, szacun.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach