MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jestem
 

dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
mam zamiar być
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Pociesz się, ze to prototyp, w ktorym wiele rzeczy dziala jeszcze nie tak jak trzeba i ze jak bedzie wersja produkcyjna, to zrobimy sobie jeszze jedno spotkanie, tym razem "full wypas"

o, no tutaj to dobrze gadasz :mrgreen: Moze polaczyc to od razu z tym jesiennym plenerkiem? :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a kiedy przyjazd duran duran ????? bo jak 21 to kupa.....ale jezeli 22giego to pisze sie na spotkanie !!!
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
o, no tutaj to dobrze gadasz :mrgreen: Moze polaczyc to od razu z tym jesiennym plenerkiem? :-)

Nooo... na Biebrzy moznaby wyprobowac co daje do widoczkow w praktyce te 10 MPix polaczone z jakimis topowymi szkielkami ;-)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
tym razem "full wypas"

a będę ciasteczka darmowe??

l_uka napisał/a:
jesiennym plenerkiem

cos sie szykuje:>?
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
To co spotkanie jutro aktualne ??
 
FunBoy  Dołączył: 25 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
czwartek 21 wrzesnia godz. 18 rynek Mariensztatu

To ja troche odswieze watek. Czy wszystko aktualne?

Gdzie dokladnie jest ten rynek... czy chodzi o miejsce pomiedzy ul. Garbarska a ul. Krzywopoboczna? Wlasnie na mape patrze i tam mi wychodzi.

Jak sie znajdziemy, jesli ktos sie spozni? Ja koncze prace oficjalnie o 17, a wiadomo jakie w wawie sa wtedy korki.

BTW - aby nikt sie nie dziwil, ze nagle jakis FunBoy wyskakuje z pytaniami, zglaszalem moja obecnosc na liscie dyskusyjnej :mrgreen:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Mnie niestety nie będzie :cry: . Informuję, żeby nie robić bałaganu, bo zapowiedziałem się, że będę na 50%.

Pozdrawiam
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ja zapowiadałem, że będę na 51% - niestety, 21. września nie będę mógł dojechać. :evil:

Pozdrówka
Marucha
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
21.09.2006 g.18 Mariensztat - obecność potwierdzam z uśmeichem na ustach i radością w sercu :)
 
FunBoy  Dołączył: 25 Kwi 2006
Z racji, ze pierwszy raz sie pojawie na spotaniu Pentaxiarzy, wiec nie znam nikogo, zatem gdybym sie przez przypadek spoznil - bede w bialej bluzie z kapturem i K1000 w reku... lub prosciej - nalezy patrzec za "dresiarzem z pentaxem w reku" ;-)

Prawdopodobnie pojawi sie ze mna kupmel, ktorego nowy korpus rowniez ciekawi.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
To ja tez zawiesze aparat na szyi jako znak rozpoznawczy, albo ze dwa :lol:

[ Dodano: 2006-09-21, 19:30 ]
Fotki :mrgreen:
Moge prosic o pare fotek na maila ? Nie wiem czyja byla karta w srodku ;-)

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
WRAZENIA PO SPOTKANIU:
widziałem K10D i... nie będę się wypowiadał na temat denerwująco szybszego i poprawnego AF, bezczelnie umieszczonego pod ręką ustawienia pomiaru światła, ani też rażąco wielkiego LCD. Powiem krótko - niestety bardzo mi się pooba. A poważnie, jedyne co to to, że DS lepiej mi w łapie leży, ale to moja subiektywna ocena, bo nikt na to nie zwrócił uwagi. Fajny jest.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na pierwszym zdjęciu, smutny pan w czerwonym swetrze, siedziący w dali na schodach, to Canonier, czy Nikoniarz? ;-)
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
Ten pan to chyba raczej Nokiarz...
 
FunBoy  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Na pierwszym zdjęciu, smutny pan w czerwonym swetrze, siedziący w dali na schodach, to Canonier, czy Nikoniarz? ;-)


Nikoniarz... nikoniarz ;-) Wlasnie dzwonil przekazac konkurencji pierwsze wrazenia o nowym sprzecie :-P

Zreszta ja rowniez, pomimo posiadanego K1000 i SMC-M 50/1.4, siedze w Nikonie (ostatnio przezywam wewnetrzne rozterki nad zmiana systemu, gdyz mnie troche ta firma denerwuje) i moge sie podzielic moja subiektywna ocena sprzetu. Kadyszka byla pierwszym cyfrowym lustrem pentaxa, ktore mialem w rekach. Co mnie zachwycilo - obsluga manuali... po prostu rewelka... Specjalnie wzialem swoje smc-m aby sprawdzic, jak sie tym robi zdjecia, bez przeniesienia informacji o przyslonie. Rozwiazanie problemu z przymknieciem przyslony w celu sprawdzenia parametrow ekspozycji dziala swietnie. Natomiast bardziej mnie zachwycilo potwierdzenie ostrosci przez dzwiek i czerwona ikonke na srodku matowki - dla mnie BOMBA. Nigdy wczesniej nie podpinalem manuala do nikona, gdyz z jednej strony nie posiadam zadnego manuala, a z drugiej, do zaden korpus z posiadanych nie mial obslugi starych szkiel (taka polityka N - niska polka nie musi miec takich ficzerow). Aaaaa... i jeszcze jedna bardzo wazna kwestia dot. ogladanego body... wizjer - bardzo duzy wizjer...

Nie bede sie rozpisywal na temat mozliwosci kadyszki, gdyz kazdy moze sobie poczytac specyfikacje - wszyscy sie zgadzaja ze jest swietna. Dla mnie pod wzgledem mozliwosci jest to D200 (a nawet lepiej - dodatkowo odkurzacz matrycy i shake reduction) w cenie D70s - przynajmniej patrzac na ceny w USA.

I teraz druga strona medalu - czyli co na niekorzysc. Jak dla mnie za maly uchwyt. Jestem przyzwyczajony do posiadanego D70s, gdzie tam na prawde jest za co chwycic. Niestety Piotr nie posiadal jeszcze gripa, ktory bedzie mozliwy, natomiast bez gripa, w mojej opini, ciezko bedzie sie operowac wiekszymi obiektywami. Przy malych stalkach nie powinno raczej byc problemu, natomiast zapiecie czegos wiekszego, bedzie wymagalo kazdorazowego uzycia drugiej reki do podtrzymania obiektywu. Mam nadzieje, ze grip chociaz czesciowo rozwiaze problem, gdyz tak czy siak uchwyt jest krotki - miejsca na palce jest malo. Nie wiem co dokladnie wzialem jeszcze do reki (MKw - przypomnij jaki masz korpus, gdyz akurat po zapieciu smc-m do twojego korpusu rozmawialismy na ten temat), gdyz tam uchwyt byl znacznie dluzszy, wlaczajac w to bardzo dobry profil na kciuka z drugiej strony body. Dlatego tez body MKw mi znacznie stabilniej lezalo w rekach niz kadyszka. MKw - chyba nie pomylilem ksywek forumowych? :-)

Wiecej niestety nie jestem w stanie powiedziec, gdyz spotkanie bylo bardzo krotkie, natomiast poznanie lepiej K10D (a mowiac wiecej - nieznanego mi zupelnie systemu), w moim przypadku wymagalo by przynajmniej weekendowej zabawy korpusem.

Opisane wyzej wrazenia moga posluzyc za wskazowki dla innych osob, nieznajacych systemu pentaxa.

Tak wogole to chcialem podziekowac za mozliwosc obmacania (chyba) pierwszego egzemplarza w Polsce.

BTW - mam nadzieje, ze nie zostane zlinczowany za opisane wady K10D... post ten proba wyrazenia opini outsidera, zupelnie nie zwiazanego emocjonalnie z zadnym systemem. Dla mnie aparat jest tylko narzedziem do uwieczninia konkretnego obrazu... chwili...
Kurcze... ale to powaznie brzmi :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Cytat
I teraz druga strona medalu - czyli co na niekorzysc. Jak dla mnie za maly uchwyt. Jestem przyzwyczajony do posiadanego D70s, gdzie tam na prawde jest za co chwycic. Niestety Piotr nie posiadal jeszcze gripa, ktory bedzie mozliwy, natomiast bez gripa, w mojej opini, ciezko bedzie się operowac wiekszymi obiektywami. Przy malych stalkach nie powinno raczej byc problemu, natomiast zapiecie czegos wiekszego, bedzie wymagalo kazdorazowego uzycia drugiej reki do podtrzymania obiektywu. Mam nadzieje, ze grip chociaz czesciowo rozwiaze problem, gdyz tak czy siak uchwyt jest krotki - miejsca na palce jest malo. Nie wiem co dokladnie wzialem jeszcze do reki (MKw - przypomnij jaki masz korpus, gdyz akurat po zapieciu smc-m do twojego korpusu rozmawialismy na ten temat), gdyz tam uchwyt byl znacznie dluzszy, wlaczajac w to bardzo dobry profil na kciuka z drugiej strony body. Dlatego tez body MKw mi znacznie stabilniej lezalo w rekach niz kadyszka. MKw - chyba nie pomylilem ksywek forumowych? :-)


Taaak... tego sie obawialem patrzac na fotki - mysle, ze miales w reku DSa i wygladalo mi na fotkach, ze uchwyt po "japonskie raczki" kurka jakis plytki...

Nie bede mial spokoju poki sam nie wezme do reki K10D... tylko kiedy i gdzie??;-(

Pzdr
Spinner
 
FunBoy  Dołączył: 25 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Taaak... tego się obawialem patrzac na fotki - mysle, ze miales w reku DSa i wygladalo mi na fotkach, ze uchwyt po "japonskie raczki" kurka jakis plytki...

Zle sie wyrazilem... oczywiscie jak zauwazyl Spinner, chodzilo mi o plytki uchwyt.

Paluchy mam raczej dlugie i pewnie to bylo przyczyna. Najlepiej wiec samemu chwycic kadyszke i sprawdzic, czy tyle uchwytu wystarczy.

Btw - krotki, jak wczesniej pisalem, rowniez jest, jednak dodatkowy grip rozwiaze problem zbyt krotkiego uchwytu. Problem pojawia sie w jego plytkosci, ktorej nie mozna juz zmodyfikowac.
 
Jacek Doktor  Dołączył: 22 Wrz 2006
Chcialem tylko zauwazyc jako stary nalogowy Nikoniarz ze prawie wszystkie obiektywy manualne i prawie wszystkie body Nikona pasuja do siebie :) W cyfre tez je podepniesz tylko nie masz wtedu automatycznego pomiaru swiatla, trzeba pracowac na przyslonie roboczej ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach