rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
a co możecie powiedzieć o konserwacji? spiritus i wacik? nie uszkodzą się powłoki? pyt odnośnie zarówno filtrów jak i obiektywów
mam na przykład polar od hamy, bardzo fajnie działa jak dla mnie amatora. Kupiłem go używanego i był dobrze nasmarowany (nie lepił się ani nic) czuję jednak że chyba coś wpadło bo leciutko trzeszczy przy kręceniu - jak go wyczyścić?
 

Premislaus  Dołączył: 28 Paź 2008
Czy możecie mi pomóc i udzielić informacji, jaka jest różnica pomiędzy filtrami: Gradual Color Gray - filoletową Hoya a pomarańczową Marumi ?
 

gilotyna  Dołączył: 13 Lut 2009
ktoś moze objasnic do czego taki filtr?
jakies przykłady zdjec itd?

 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
http://www.foto-tip.pl/sk...2mm-p-1182.html

takie coś polecacie ? cena kusząca a opis też.
prosze o porady.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Nie polecam. Kupiłem do pierwszej cyfrówki "zestaw" z filtrem UV i polaryzacyjnym produkcji King'a i to była pomyłka - zauważalnie pogarszały ostrość. Nie podejrzewam, żeby od tego czasu coś się zmieniło.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
piotrek0001 napisał/a:
prosze o porady.

Trudno doradzać w przypadku filtrów efektowych. Kup jak cena fajna, trochę poeksperymentuj, zobaczysz czy pasi i już. Jeśli nie, odsprzedaż i tyle.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
A jakiś inny filtr polaryzacyjny w cenie do 100 zł ? z przesyłką aby nie przekroczyła 120zł.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
piotrek0001 napisał/a:
jakiś inny filtr polaryzacyjny

Co masz na myśli pisząc "inny"?
Do 100zł? jaka średnica? Zerknij na aledrogo - do wyboru, koloru itp. W tej cenie, w przypadku polarów nie ma cudów.
 

piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
rychu napisał/a:
piotrek0001 napisał/a:
jakiś inny filtr polaryzacyjny

Co masz na myśli pisząc "inny"?
Do 100zł? jaka średnica? Zerknij na aledrogo - do wyboru, koloru itp. W tej cenie, w przypadku polarów nie ma cudów.


52mm do kita
na allegro zerkałem ale chciałem się spytać fachowców jakie firmy mi doradzacie.
jakies typy i z tych typów coś bym wybrał.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Ja kupiłem swego czasu Hoyę PRO1 Digital, zadowolony z niej jestem, pudełko jest szczelne (test w pralce zdała wzorowo), filtr nie pogarsza jakości, flary niewielkie albo wcale. Dałem 120zł w d-photo.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
a jak sprawa wygleada z filtramiw przypadku obiektywów które kreca ryjkiem?
Np. szara połówka, polar itp
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pinus napisał/a:
jak sprawa wygleada z filtramiw przypadku obiektywów które kreca ryjkiem?
Np. szara połówka, polar itp
Kręcą się wraz z mordką.
Trzeba po prostu ustawić filtr dopiero po złapaniu ostrości.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
dzieki - wiec troche zabawy jest
 
radekpostawa  Dołączył: 29 Mar 2009
http://www.allegro.pl/ite...0_d50_d40x.html

poleca ktoś ten filtr?
ten sklep?
pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
radekpostawa napisał/a:
ten sklep?
Kupowałem tam jakieś filtry. Nie było kłopotów.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
To bardzo dobry sprzedawca, kiedyś omyłkowo zakupiłem u "kubisek" polara 67mm i rozpakowałem (zerwałem plombę), a miał być 77mm i wymienili bez problemu.
 
Zombie  Dołączył: 03 Maj 2008
Cześć
Pytanie dotyczące filtra polaryzacyjnego. Są jakieś reguły do kręcenia filtrem, czy tylko ocena ujęcia na ekraniku i poprawka na filtrze? No i poprawki o pojedyńcze stopnie czy o ćwierć obrotu przykładowo? Chwilkę dzisiaj miałem i przy 4 ustawieniach filtra, przy różnicach mniej więcej 180st. widok praktycznie identyczny, przy 90 inny. Oświećcie mnie, bo liniową polaryzację to jeszcze sobie jakoś wyobrażam i tam na chłopski rozum to o 90 st. byłby maksymalny efekt, przy kołowej to dzisiaj wyobraźnia mi się buntuje ;)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zombie napisał/a:
Są jakieś reguły do kręcenia filtrem

Jedna zasadnicza - kręcisz tak, by uzyskać efekt na jaki liczysz.
 

Rachan  Dołączył: 08 Lut 2009
Zombie napisał/a:
Są jakieś reguły do kręcenia filtrem


Miałem przedwczoraj tą samą zabawę moim polarkiem i najlepsze efekty uzyskiwałem przy +- 45st od pozycji "zerowej". Wydaje mi się, że przy kołowej polaryzacji dla 180st uzyskamy ten sam efekt co przy "0"...ale amator jestem i mylić się mogę:-).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach