mono  Dołączył: 03 Wrz 2006
Podgląd z kabla AV na PC ?
Co trzeba zrobić żeby móc oglądać obraz z aparatu na PC ? Tak jak za pomocą kabla AV na TV ?

Z góry dzięki :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
W 99% przypadków z lustrzanką się nie da - bo nie ma też live preview na lizaku z tyłu. Dlaczego nie ma - odsyłam do budowy lustrzanki.
A z małpką - czemu nie, jest np. program cam2pc, w Canonach jest ZoomBrowser i on ma opcję Remote Shooting...
Soft Pentaksa umożliwia zdalne robienie zdjęć i zrzut od razu na PC, ale obejrzysz je dopiero po zrobieniu, fizyki pan nie przeskoczysz.

[ Dodano: 2006-09-08, 11:09 ]
A, no chyba, że chodzi ci o oglądanie już zrobionych zdjęć - to nie lepiej po prostu te zdjęcia zrzucić na kompa i oglądać jak człowiek?
 
mono  Dołączył: 03 Wrz 2006
Musze być dokładniejszy. Ja mam K100D, mam dwa monitory w pokoju i lubie bawić się w zdjęcia studyjne. Chciałbym od razu po zrobieniu widzieć efekt pracy na LCD, ale 15'' a nie na 2,5 ;)

Wiem oczywiście że nie da się oglądać podczas robienia zdjęć.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A - no to widzisz, można było tak od razu. ;-)
Ja swego czasu użyłem ze swoim DS oprogramowania od ist D, i mogłem wyzwalać aparat zdalnie (z kompa), coś tam jeszcze robić i oczywiście zdjęcia lądowały od razu na HDD, i na LCD - tym dużym :-) . Oczywiście połączenie kablem USB, tym co był w pudełku z kasetką.
Już znalazłem co to za soft:
na stronie:
http://www.pentaximaging....ftware?softId=1
jest PENTAX Remote Assistant Software v1.0 - niby on jest tylko przy *ist D, ale z moim deesem działał, i mam wrażenie, że z kasetką też powinien pójść.

[ Dodano: 2006-09-08, 11:35 ]
Daj znać, czy się udało. A jak się udało - to obligatoryjnie musisz pokazać kilka studyjnych gniotów ;-)

[ Dodano: 2006-09-08, 11:41 ]
Acha, i oczywiście nie biorę odpowiedzialności za ewentualne zepsucie kasetki. Jakby co to możesz wysłać na gwarancji i powiedzieć, że właśnie zaktualizowałeś firmware ;-)
 
mono  Dołączył: 03 Wrz 2006
No i lipa.
Mój Pentax nawet nie wygląda na zainteresowanego tym programem :(

Aczkolwiek zostaje cały czas jeszcze jedna opcja.
Mam w komputerze karte Radon X1300 gigabyte + wyjście TV-Out i kabel AV z zestawu Pentaxa (ten za pomocą które można pokazywać zdjęcia na TV)

Może jakoś w ten sposób ?
Ale nie mam pojęcia jak :(

Co do zdjęcia bardzo chętnie, ale jeszcze KaSetką nie wiele zrobiłem. Pokazać mogę pierwsze zdjęcie które opublikowałem, ale nie jest to studyjne ;)
http://www.digart.pl/zoom...mna_strona.html
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
mono napisał/a:
Mam w komputerze karte Radon X1300 gigabyte + wyjście TV-Out i kabel AV z zestawu Pentaxa (ten za pomocą które można pokazywać zdjęcia na TV)
Może jakoś w ten sposób ?Ale nie mam pojęcia jak :(

potrzebujesz wejscia video w kompie a nie wyjscia /jak w Twoim radku/, masz do wyboru:
-karta tv /praktycznie kazda karta tunera analogowego pci ma takze wejscie video by moc podlaczyc zrodlo zewnetrzne np kamere/, albo jakas karta do zrzucania na dysk materialu video /kiedys bylem pasjonatem tego tematu, jest ich na kopy, lepsze, gorsze, beznadziejne itp:>, albo stare 'mercedesy' obecnie za psie pieniadze (rozne profi karty miro itp)
-karta graficzna pc ale w wersji vivo /czyli video in i video out, Ciebie interesuje IN, zobacz manuala tego radka, w bylej pracy np radki Xcostam ktorych uzywalismy do cada byly w istocie dosc multimedialne i mialy wlasnie vivo w postaci jednej wtyczki (zblizona do s-video, ale wiecej pinow), w ustawieniach samej karty (catalyst ktores tam) nie bylo sladu po video in
- rozne wynalazki na usb z wejsciem video przeznaczone, tez przewaznie dedykowane do zgrywania na dysk materialu z kamery analogowej itp
pozdrawiam
kp
ps. proby z tv-out DS-a robilem ogladajac jpg-i na tv, rawy tez wyswietla?

[ Dodano: 2006-09-08, 20:04 ]
na marginesie: pisalem of coz o podgladaniu zdjec z aparatu na pc, a nie jakims tam live przez obiektyw jak to w niektorych malpkach/hybrydach mozna robic
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale czy to nie będzie tak, że zdjęcie wylatujące przez kabel AV będzie przekonwertowane na rozdzielczość PAL, czyli ~VGA... i pokazane na zwykłym monitorze będzie wyglądać po protsu... kiepsko? Bo z oglądania zdjęć na telewizorze się wyleczyłem po pierwszym razie...

W takim przypadku to już chyba lepiej na 2.5" LCD z możliwością powiększenia wybranego fragmentu.
 
mono  Dołączył: 03 Wrz 2006
No cóż X1300 ma vivo i jest możliwe oglądanie. Trzeba zrobic jednak upgrade biosu bo orginalnie sa problemy z przechwytywaniem :(

Bede probowal ;)
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale czy to nie będzie tak, że zdjęcie wylatujące przez kabel AV będzie przekonwertowane na rozdzielczość PAL

chyba wlasnie tak jest, sygnal ma spelniac normy pal/?-video i to przeskalowanie+zrobienie z tego wizji uzyskano dosc tanim kosztem /obraz sporo gorszy niz z dvd, przynajmniej u mnie/
Jarek Dabrowski napisał/a:
W takim przypadku to już chyba lepiej na 2.5" LCD z możliwością powiększenia wybranego fragmentu.

na pl.rec.foto byl jakis watek odnosnie podgladu zdjec na czyms z nieco wiekszym ekranem, stanelo na tym ze rozne urzadzonka z video-in sa cieniutkie, dobrze za fotki wygladaja na ekranie pocketa z vga ale tu dochodzi zabawa w przekladanie karty itp (a modeli z pc-towym opodwiednikiem usb do ktorego mozna podlaczyc np aparat nie zglebialem)
pozdro
kp
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
PENTAX Remote Assistant Software v1.0 - niby on jest tylko przy *ist D, ale z moim deesem działał, i mam wrażenie, że z kasetką też powinien pójść.


Sprawdziłem i tylko masz wrażenie.
Nie zauważył podłączenia aparatu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sp7foy napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
PENTAX Remote Assistant Software v1.0 - niby on jest tylko przy *ist D, ale z moim deesem działał, i mam wrażenie, że z kasetką też powinien pójść.


Sprawdziłem i tylko masz wrażenie.
Nie zauważył podłączenia aparatu.


OK, następnym razem nic nie podpowiem.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sp7foy napisał/a:
Sprawdziłem i tylko masz wrażenie.
Nie zauważył podłączenia aparatu.

masz pewnie najnowszy firmware. Za starym firmwarem podobno dzialal.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
l_uka napisał/a:
masz pewnie najnowszy firmware. Za starym firmwarem podobno dzialal.


Nie inaczej jeśli o firmware chodzi.
Natomiast z poprzednim nie sprawdzałem. W każdym razie teraz nie działa :(
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Sprawdziłem i wersja Pentax Remote Assistant 1.0 nie działa z k10d.
Czy jest jakieś alternatywne oprogramowanie ?
A może jakieś plotki o update ?

pzdr
Marek
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Czy komuś w końcu udało się uruchomić PRAsssistant z K100D?
Mi udało się to połowicznie.
Działa, ale w ustawieniach nie mogę wybrać innego formatu niż RAW i ISO 200. Było by pół biedy, gdyby nie to, że RAW wygląta tak:
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Witaj w klubie ;-)

Mam to samo. Ciekawe, że PRA prawidłowo steruje aparatem i prawidłowo wyświetla dane o stanie aparatu. Jeszcze ciekawsze, że otrzymany plik PEF całkiem przyzwoicie prezentuje się jako miniaturka w Photo Browserze.
Podejrzewam problemy z transferem przez USB 2.0 Hi-speed. Gdyby problem tylko do tego się sprowadzał , to nie-udostępnienie update'u PRA byłoby ze strony producenta ........ :evil: .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach