sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu: chciałem oddać nerke, ale powiedzieli, że powypadkowych i naprawianych pogwarancyjnie nie przyjmują.

Krzysztof W. napisał/a:
Oczywiście Ci, którzy nabyli już Ds-a lub Dl-a, to rzeczą jasną jest nie będą teraz zmieniać systemu bo pentaks znika. Tak samo na ich miejscu bym zrobił czyli jeżeli wystarcza mi to co mam to pstrykam i siedzę cicho do czasu, aż przestanie mnie bawić jakość DSLR-a jaki aktualnie mam, albo w tym samym systemie powstanie coś ciekawszego co mógłbym kupić.


Jedyne powody, dla których mógłbym zmienić DLa na sprzęt typu 20D, 30D lub wyżej to: a) jeśli miałbym zarabiać na fotografii b)miałbym obrzydliwie dużo pieniędzy i mógł zaspokajać swoje zachciewajki. więcej grzechów nie pamiętam

Krzysztof W. napisał/a:
Powtarzam, jakby Ds/Dl byłby dalej normalnie produkowany to mój dylemat trwałby krócej i nie zmieniałbym nic ponieważ Ds w zupełności by mi wystarczył.


ale np. DLa można jeszcze gdzieniegdzie kupić, czasami nawet DSa. Pytanie brzmi (nie wiem czy było to wcześniej wyjaśnione) jak bardzo jest Ci potrzebna "lepsza" od DS/DL jakość i jak bardzo tą "lepszą" jakość będziesz wykorzystywał?
 
Krzysztof W.
Sołtys, nie jest mi aż tak pod naciskiem potrzebna jakość większa od Ds-a, ale spoglądajac w strone 20D mam na dobrych kilka lat święty spokój i z jakością i akcesoriami, ponieważ nikt nie wie czy "jutro" nie będę wykorzystywał DSLR-a w szerszym zakresie niz robiłbym to dzisiaj. Bywając i "tu i tam" podpytując tych co to sie "lepszejszą " fotografią zajmują niż tzw. fotografia kotletowa (broń Panie Boże aby miał w zamiarze Kogokolwiek obrazić), bywając i tu i tam w różnych europejskich zakątkach to na dzień dzisiejszy spoglądanie za 20D w moim przypadku jest na 85%. Co do ceny 20D to nie jest to aż tak jak przed laty płaciło sie ogromne pieniądze np. za istD czy Ds-a. Skoro ma to byc zakup na jakiś dłuższy palnowany okres to nie wiem czy nie warto sie nad tym nie zastanowić mając na uwadze dostępność wszelakich akcesorii (obiektywów itp.).
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Krzysztof,

widze, ze tym samym podjales decyzje - w moim odczuciu dobra. Czekanie do jesieni to troche dlugo, tym bardziej, ze powenie po drodze trafia sie jakies wakacje i okazja do porobienia kotletowych zdjec fajnym sprzetem :)) Daj znac jak kupisz, jakie beda wrazenia z uzytkowania.

Pozdrawiam,
Jerz
 
Krzysztof W.
Jerz, przecież napisałem że nikogo tym powiedzeniem "kotletowe zdjecia" nie chciałem obrazić, miałem na mysli Tych co to fotografują wszystkie imprezy jak leci i jak sie miedzy nimi pojawi ktoś z aparatem to gotowi są na otrucie wroga (nie wszyscy rzecz jasna) przy najlepszej okazji :-) , a Ty zaś szybko "chwytasz wiatr i wyciągasz wszystkie pajęczyny" Jak ckokolwiek kupię to dam na pewno znać i jak jest na tym forum taka możliwość pisania o innym systemie bez wtrącania kogokolwiek do piekła, to bedę pisał i pytał itd. Myślę, że wielu zrobi taki krok i na spokojnie przyzna się do tego że poszli w innym kierunku niż pentax bo to przecież nie przestępstwo tylko zdobywanie coraz to nowszych informacji i doświadczeń oraz daje to niesamowitą możliwość do wystawiania oceny danemu sprzętowi otwiera drzwi do polemiki, do krytyki lub do pochwał.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aaa... widzisz, ja zrozumialem zdjecia "kotletowe" jako wszystkie wakacyjne knoty jakie kazdmu (prawie :) ) sie zdarzaja. Sam kupilem cyfre troche szybciej niz pierwotnie zakladalem (mial byc ds, ale byl niedostepny), wlasnie z powodu urlopu. Nie bierz tego do siebie!

Pozdrowienia,
Jerz
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przy wystrzeliwaniu szesciu klisz na weekend to rzeczywiscie cena cyfrowego korpusu nie wydaje sie byc wygorowana. Ja jesli zaniose dwie na raz do labu to odrazu zaczynam myslec intensywnie o dslrze. :-/
:idea: Jednak stwierdzilem, ze nie zainwestuje w nic z serii *ist, odkad uslyszalem o stabilizacji obrazu i przeczytalem felieton Mike Johnstona na fotopolis.pl pt. "Na fali entuzjazmu" w ktorym napisal:

"Najbardziej doceniam Dynaksa 7D, kiedy przypomnę sobie, ile razy (setki tysięcy) musiałem fotografować ze zbyt dużym otworem przysłony czy na zbyt czułym filmie, albo męczyć się ze stabilnym utrzymaniem aparatu, byle tylko zrobić ostre zdjęcie w słabym świetle. Nie zapominajmy też o tych wszystkich fotografiach zepsutych przez poruszenie. Im więcej przypadków przyjdzie wam do głowy, tym bardziej spodoba wam się Konica Minolta Dynax 7D. Jeśli o mnie chodzi, gdybym poskąpił tych paru dolarów i kupił tańszą lustrzankę, czułbym się teraz, jakbym przegapił niesamowitą okazję."

Jesli bede mogl ta sama funkcje w nowym Pentaxie polaczyc ze znakomitymi, manualnymi szkielkami, ktore mam lub ktore moge stosunkowo tanio nabyc to Pentax bedzie jedynym systemem na swiecie, ktory moze cos takiego zaproponowac!!!
(Canon, Nikon, Panasonic/Leica - nie maja stabilizowanej matrycy tylko obiektywy, a bagnet AF Minolty(Sony) nie jest kompatybilny z manualami)
Przy obecnych zapowiedziach Pentaxa odejscie z systemu w tej chwili moze (choc nie musi) okazac sie czynem podobnym do rezygnacji z wyscigu na ostatnim odcinku Paryz-Dakar, poniewaz wydaje mi sie, ze znakomita wiekszosc "kryzysowej trasy" jako uzytkownicy systemu juz przebylismy.
Jednak zycie niestety ma swoje wymagania i nie kazdy moze zaczekac, co w pelni rozumiem.
Pozdrawiam!

 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
psyt,

wiadomo cos moze o cenie tego korpusu? Pewnie zaraz po premierze tez nie warto kupowac, tylko mozna przypuszczac, ze kolo przyszlej wiosny cena spadnie. Chyba, ze Pentax razem z Samsungiem walna od razu z grubej rury i wypuszcza cos w rozsadnej cenie. Oby :)

Pozdrawiam,
Jerz
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Krzysztof - ależ oczywiście, że nikt nie będzie potępiał Cię za zakup Canona. Po prostu wystarczy jak raz do roku wpłacisz 500PLN na utrzymanie serwera i będziesz mógł czuć siętu jak u siebie ;-)
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
500? Moze jakies rabaty na poczatek? Dla pionierow, ktorzy w ciagu miesiaca zmieniaja system proponuje upust 50% pod warunkiem zalepienia logo konkurencji na korpusie ;)
 
Krzysztof W.
psyt, a na co konkretnie czekasz? czy coś "przeciekło do Twojej wiadomości co Pentax-Samsung kombinuje? czy tylko to są Twoje pobożna marzenia typu "jakby zestwić/połączyć coś z czymś to by było?" czy jest już wiadomo co Pentax, e e e Samsung wypuści, i kiedy to będzie , a za ille to nie ma co pytać bo każda odpowiedź to spoglądanie w kryształową kulę. Jak juz pisałem nie jestem zdecydowany na 102% na 20D, ale biadolić i czekać na co? no właśnie na co? to też nie chciałby za długo jak pewnie wielu z nas. Co jakiś czas systemy wypuszczaja jakieś nowinki i czekanie na TO ! to jest prawie nierealne ponieważ zawsze będzie cokolwiek nowego na rynku czego nie mamy a chcielibyśmy mieć, tylko sie pytam co komu jest potrzebne? i znalezienie odp. na tak proste pytanie nie jest wcale łatwą sprawą. Mam znajomego który kupuje komputer juz od 7 lat, teoretycznie to on jest mistrz świata w znajomości kompów, odbył kilka kursów, przeczytał sztaple książek i czeka i czeka na to co bedzie jego zdaniem najlepsze. Mówię mu chłopie kup kompa na jakiego cie stać i z takimi gadżetami jakie potrzebujesz i klikaj na zdrowie, nie - odpowiada bo XYZ ma wypuścić takiego czy takiego kompa i on czeka. To tak napisałem anegdotycznie. Gdybym kupił Dsa wtedy kiedy pierwszy raz brałem go do łapki to dzisiaj byłbym szczęśliwym człowikiem jeśli chodzi o dylematy z DSLR-em. (Cena była zaporowa) Ds do dzisiejszego dnia wystarczył by mi w zupełności i zazdroszczę tym którzy nabyli Dsa/ Dla i dla nich czy Pentax padnie czy nie nie ma to juz jakiegokolwiek znaczenia ponieważ sprzęt jest jaknajbardziej OK, a sprzedać go i tak nikomu nie sprzedaja bo po pierwsze za bezcen szkoda, a po drugie 90% ludków Pentaxa nie kupi (moje prywatne zdanie)
 
Krzysztof W.
Michu, dobra propozycja z tą opłatą, Jerz wielkie dzięki za wstawiennictwo 50% rabatu łał chłopy jesteście bardzo dobroduszni. A tak z innej beczki Michu jesteś z Bydgoszczy to dlatego bardzo często jestem służbowo w tych rejonach i potwierdzam ludziska tam u Was łokropnie dobre i milusińskie. :lol:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Krzysztof W. napisał/a:
psyt, a na co konkretnie czekasz? czy coś "przeciekło do Twojej wiadomości co Pentax-Samsung kombinuje?

Odpowiedz na Twoje pytanie brzmi - tak. Jednak sa na tym forum ludzie, ktorzy wiedza znacznie wiecej, a jesli ja cos napisze to i tak zmoderuja moj post... ;-)
Jesli chcesz sie dowiedziec czegos wiecej to musisz pojechac na plener do Łeby. Podobno ma byc tam ktos z Apollo.
A czekam na to o czym napisalem w tym watku.
Co do ceny K100D(dostepnego za chwile?) to mam nadzieje, ze ma byc taka jak niegdys K1000 czyli dla ludzi (Ds nie zniknal bez powodu).
A jesli chodzi o tego 10-cio milionowego Pentaksa na jesieni to pewnie bedzie to kategoria cenowa D200.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Krzysztof - no proszę, ktoś spoza tej wioski słyszał o tym miejscu?
Serdeczne wyrazy współczucia z powodu wyjazdów służbowych w te rejony. Domyślam się, że żadne wynagrodzenie nie jest w stanie zniwelować tych traumatycznych przeżyć...
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pewnie nie bede mial dostepu do sieci przez jakis czas, dlatego na koniec dodam, ze:
Jeden z naszych szanownych Moderatorow, ktory nie z jednego systemu "chleb jadl", a ostatnio chyba mozna powiedziec, ze mial juz w reku D200, nagale...
No wlasnie, spojrzcie w opis posiadanego przez niego sprzetu.
Oczywiscie za miesiac moga tam byc same Contaxy albo jeszcze cos innego :-P ,
ale jednak musial byc jakis powod...
 
Krzysztof W.
Ee, no Michuuuu :oops: przecież to w podróża służbowe się gratisowo jeździ - no co Ty chcesz od szefostwa jakieś pieniądzory? po służbowym ble ble ble zaproszą na kość oblepioną tłuszcykiem z dodatkiem tego czego zając nie zdążył na polu zeżreć czyli kapuchy, poleją barwną wodą od czego w drodze powrotnej ostrość w moich oczkach spada ale nie nie nie w zwiazku z % tylko w zwiazku z trawieniem :-/ , a tak poza tym to fajne tereny, piekne widoki ludzie jak to ludzie - przemili itp. Pozdrowienia dlaWielkopolsko- Kujaw.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tsssaaaa...
Mimo wszystko (a może właśnie dlatego) Ci współczuję. Ja służbowo to co najwyżej rowerem. Ale wiesz, jak to na wsi.
Wracając do tematu. Jeżeli możesz - zaczekaj jeszcze miesiąc. Do tego czasu okres wakacji mieć będziesz przed sobą, kotlety mam nadzieję nie uciekną, a istnieje szansa, że już się coś wykluje na rynku i to z logo Pentaksa.

Psyt - jeden z naszych moderatorów? Tylko jeden?
 
Krzysztof W.
Michu, zaczekam zaczekam !
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu - nie tylko, ale ze wszystkimi na raz, przez siec to sobie rady nie damy...
Moze w Poznaniu uda im sie "recznie" przetlumaczyc jak powinny przechodzic takie informacje ;-)

[ Dodano: 2006-04-27, 13:38 ]
Chcialem dodac jeszcze jedna rzecz. Z tego co zdolalem sie zorientowac wszedobylski Samsung wchodzac na coraz to nowe rodzaje rynkow zaklada z mniejszymi, doswiadczonymi w danej dziedzinie podmiotami tzw. joint venture.
Chodzi o trzeci podmiot, do ktorego taki Pentax wnosi np: swoje patenty i moc swoich inzynierow, a Samsung przede wszystkim duuuuza kase i ewentualnie wlasne patenty.
Dla przykaldu joint venture z Toshiba: 51% Toshiba, 49% Samsung.
To nie to samo co obecna sytuacja Sony i KM!!!!!!!!!!!!
Pentax jak sie wydaje ma sie ostatnio bardzo dobrze, ale na rynku foto dzieja sie cuda (np. Mamiya), wiec nigdy nic nie wiadomo...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aa ja tylko dodam [OT], że z Bydgoszczy pochodzi jeden z moich najlepszych kumpli z liceum - niesamowity kolo .. ale niestety przeprowadził się do Poznania :/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach