klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
  BF/FF w DS itp, czyzby uleczalny w warunkach domowych?
mam nadzieje ze nie dubluje watku, spojrzcie na to:
http://forums.dpreview.co...essage=19960398
tam jest opis i dwa linki do zdjec.
Co prawda wiekszosc zdjec robie ostrzac manualnie, ale z ktoryms z dluzszych szkiel na af
mam wrazenie ze af troche przeostrza, teraz mnie korci...:)
ps. w analogowym me-f wyciagalem matowke (kurz) na podstawie manuala sciagnietego z sieci, mimo ze pewien znany lodzki guru-naprawiacz foto zazyczyl sobie 200pln twierdzac, ze trzeba caly aparat rozebrac i to z 2 dni zajmie (realny czas to kwadrans z czytaniem)
pozdrawiam
kp
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Też ro dziś widziałem - ale co z innymi szkłami? Wyregulujesz jedno, a reszta nagle dostanie BF/FF mimo, że było dobrze? I tak w ogóle to co te śrubki przesuwają - lustro? czujniki AF?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
co te śrubki przesuwają - lustro? czujniki AF?

moim zdaniem czujniki af
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czujniki af na 99%. Trzeba z tym tylko niezle uwazac ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Czujniki af na 99%. Trzeba z tym tylko niezle uwazac ;-)

A co, w MX-ie popsułeś?
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Klimecki, dzieki za linka.. ale mnie teraz plauchy swedza, zeby zabrac sie do krecenia :-D Tylko mysl o rzeczach, ktore juz popsulem powstrzmuje mne przed tym ruchem... ktos juz tego probowal? Jakies problemy po drodze? Meczy mnie FF na 18mm przy landszaftach, ale nie wiem czy w razie kolejnej awarii uda mi sie przekonac serwis, ze to wchodzi do zakresu standardowej obslugi aparatu przez uzytkownika...

Pozdrawiam,
jerz
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przy landszaftach, i to na 18mm, nie lepiej po prostu ustawić szkło ręcznie na oo ?
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Przy landszaftach, i to na 18mm, nie lepiej po prostu ustawić szkło ręcznie na oo ?


Zalezy jakie szklo, w kitowym 18-55 nie lubie ustawiac ostrosci recznie, jak dorwe jakiegos mauala (np. pentaxowego 16 mm) to nie bede narzekac :)

Pozdrawiam,
Jerz
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jerz napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Przy landszaftach, i to na 18mm, nie lepiej po prostu ustawić szkło ręcznie na oo ?


Zalezy jakie szklo, w kitowym 18-55 nie lubie ustawiac ostrosci recznie, jak dorwe jakiegos mauala (np. pentaxowego 16 mm) to nie bede narzekac :)


No ale w przypadku kita i nieskończoności to właśnie nie powineneś narzekać - po prostu kręcisz do oporu, możesz nawet oczy zamknąć ;-) - a i nie trzeba puszki w MF ustawiać, bo kit ma FTM (full time manual).
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

No ale w przypadku kita i nieskończoności to właśnie nie powineneś narzekać - po prostu kręcisz do oporu, możesz nawet oczy zamknąć ;-) - a i nie trzeba puszki w MF ustawiać, bo kit ma FTM (full time manual).


Ech, no ma :) Nawet ten FF nie jest jakas krytyczna wada, ale po wydaniu 150% sredniej krajowej na aparat fajnie bylo by dostac cos, co dziala w 100%. Kiedy zdarza mi sie kupic jakiegos starego manuala na ebayu spotykam sie co najwyzej z zapapranym wizjerem lub sparciala gabka tlumiaca lustro... innych wad zazwyczaj brak - trzymaja czasy, zadnego BF/FF, dzialaja w zasadzie jak nowe.
W DLu od poczatku sa z czyms klopoty, wole nawet nie myslec co moze sie w nim popsuc przez nastepne 20 lat :-D

Pozdrawiam,
Jerz
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
jerz napisał/a:

W DLu od poczatku sa z czyms klopoty, wole nawet nie myslec co moze się w nim popsuc przez nastepne 20 lat :-D

Pozdrawiam,
Jerz


Za rok będziesz używał KaDyszki, więc się nie przejmuj BF-em DL-a :mrgreen:
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:


Za rok będziesz używał KaDyszki, więc się nie przejmuj BF-em DL-a :mrgreen:


Tego sie wlasnie obawiam :) Powoli dochodze do stanu, kiedy mam wiecej korpusow niz obiektywow...

Pozdrowienia,
Jerz
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...no to już tylko spraw sobie witrynkę i.... ekspozycja gotowa ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
... a jak już będzie witrynka, to domenkę tez się załatwi... :-P :lol:
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hahaha, ach te zlosliwosci :mrgreen:

Witrynka w zasadzie juz jest, ale czeka na jakies miejsce, zeby ja ustawic. A wracajac do tematu, ktos z obecnych juz pokrecil tymi srubkami? W ramach rozgrzewki wgralem update orpogramowania do aparatu i na razie dziala...

Pozdrawiam,
Jerz
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
ale co z innymi szkłami? Wyregulujesz jedno, a reszta nagle dostanie BF/FF mimo, że było dobrze?

niezupelnie tak, dokladnych testow nie robilem, a szkiel typu kit DA, fa 28-70/4 uzywam albo manualnie na duzych przyslonach (np statyw, w ciemny lesie, dziura 8-16 - tu o bf/ff ciezko by mi bylo cos rzec), albo jak juz af to tez staram sie przymknac na tyle (jakies imprezy z lampa) by skompensowac potencjalne bledy pentaxowego af-a (a tym wskaznikom ostrosci i cudownemu 'piik' srednio ufam, na oko wychodzi mi to troszke w innym miejscu niz 'doradza' puszka - to dobrze widze z fa 50/1.7 ktorym tez lubie krecic recznie. Na 100% chcialbym miec problem bf/ff za soba z szklami tele, tu af mi jest potrzebny. Tak czy owak dla pewnosci zrobie to co indianie czyli wydrukuje sobie arkusz testowy i na spokojnie ustale co z tym tele, w zaleznosci od wynikow moze otworze pudeleczko z wkretakami:)
tak na marginesie to uwielbiam takie sprzetowe 'backdoory', fajnie ze czasem ktos cos wyweszy, canoniarze maja swoje wasiaware, my mamy regulacje af, a i przypomnialem sobie zeby sprawdzic jak starenki palmtopik bedzie wyzwalal zdalnie ds-a
ps. ciekawe czy serwisowe łosie z apollo wiedza o tym af :mrgreen:
pozdrawiam
kp
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
łosie wiedzą o tym - i kasują 2 stówy za regulację (pogwarancyjnie :-) )
A jeśli chodzi o przysłonę, to myślę że max 8 ? a na pewno nie 16.... no chyba że się mylę ;-)
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Miałem lekki Front Focus w swej DeSce (6-10mm). Zanabyłem zatem za 4zł kluczyk (imbusowy, 1.5mm) i do dzieła. Pomajdrowałem gdzie trzeba i za 3cim razem bingo! AF
ostrzy mi teraz perfekcyjnie w punkt. Profity: 200 zł w kieszeni i powrót zauafnia do AFa ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
valdi99, z jakim szkłem miałeś problemy? co z ostrzeniem z innymi szkłami po regulacji?
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Najczęściej używam Tokiny 300mm i z nią miałem problem FF. Ale po prawdzie to nie wiem czy od początku, czy po czasie mi się tak AF DeSki rozjechał, czy po prostu wczesniej nie zwróciłem na to uwagi... Z pozostałymi (SMC-F oraz 50/1.7) wcześniej nie widziałem problemów, ale teraz, po regulacji także jest OK. Jedynie gdy dołożę do Tokiny konwerter (AF 1.7x) to mam minimalny BF, dla odmiany ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach