dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kazek, wrzuc jakies skany z tej Velvii, chetnie obejrzymy :-)
 
Kazek  Dołączył: 04 Wrz 2008
 
Dan ,powiedz jak wrzucić te skany?
Kazek
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kazek, tu jest wszystko opisane:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149

:-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Kazek, to pokaż parę przykładów. Najlepiej z każdego szkła, na pełnej dziurze.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Kazek napisał/a:
Miesiąc temu kupiłem Pentaxa 67II i objektywy 35,45,55,90,105,135,165,200 i 300 plus telekonwerter 2x i pieścienie pośrednie.
W takich przypadkach zwyczajowo na forum mówi się:

I HATE YOU!!!* :mrgreen:


* wyjaśnienie: LiNK


Kazek napisał/a:
Sam wołam Velvię
jest to świetna zabawa.
Jeśli dla Ciebie wołanie Velvii jest zabawą, to ja się z chęcią dowiem skąd jesteś, a potem jeszcze chętniej wproszę na pokaz. Co jak co, ale slajdów jeszcze sam nie wołałem (ale ja dzieciak jestem i 20 lat temu... eh, podstawówka).

Robiliśmy test 300-ki od 67 na K10D. Ogólnie nie powalało jakością :-/
 
Kazek  Dołączył: 04 Wrz 2008
Tref jak będe wołał slajdy dam Ci znać możesz się przyłączyć gdyż mogę wołać 12 x 120 na raz to jest kwestia ilości chemii.Ja wołam 4 x 120 raz na dwa tygodnie.Resztę robię cyfrą.Mieszkam w Pucku - Polska Północna.
Kazek
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dan napisał/a:
Ech... dlaczego nie ma takiego Pentaksa tylko 6x6..

Co za debil to napisal? :-P

Dojrzalem do 67. Troche to trwalo, ale nie mam juz zadnych watpliwosci. To cos jak zakochanie sie w kolezance, za ktora wczesniej sie nie przepadalo ;-) Sprzedaje Kieva i caly staf do niego :->
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dan, a ja szukam czegoś średniego na początek :->
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
matth, Arax
www.araxfoto.com
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Taniego :-P
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
To łomografia się kłania... :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Nie no bez przesady. Kiev 60, Pentacon Six, albo coś ala Yashica.. 6x6 ma być, jakiś standard do tego i na początek mi wystarczy :-)
 
Kazek  Dołączył: 04 Wrz 2008
Dan.
Jest to rosądna decyzja jeśli chodzi o jakość fot i ten bajer wielkości aparatu to robi wrażenie na każdym.Minusy są takie,że to pudło waży razem ze statywem 5 - 12 kg.
Torba z objektywami,filtrami,nasadkami,świtłomierzem i innymi p***** waży 15 kg.
Poza tym musisz mieć dobry skaner ja pracuję na Epson V750.Jeśli chcesz mieć jakość
pod kontrolą slajdy należy wolać samodzielnie - Jobo CPP2.Ja mam Pentaxa 67 II doskonały aparat tylko bardzo wolny najjaśniejszy objektyw ma światło 2,8 reszta to 4 i 4,5.Pracuję najczęściej na VELVI 50 rzadko na 100 czyli bez statywu zero szans na dobrą
fotę.To tyle.Jak masz pytania to pisz.
Kazek
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Kazek napisał/a:
2,8 reszta to 4 i 4,5.


2,8 dla formatu 6x7 jest odpowiednikiem 1.4 dla 35mm. Nie jest to zbyt ciemne szkło.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Odpowiednikiem czego? 2,8 to 2,8 i tego się nie przeskoczy (chyba, że coś źle myślę :roll: ).

dan napisał/a:
dan napisał/a:
Ech... dlaczego nie ma takiego Pentaksa tylko 6x6..

Co za debil to napisal? :-P

Dojrzalem do 67.


Kurczę, już zaczynałem się zastanawiać nad jakimś porządnym kwadratem. Teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie poczekać. Skoro wszyscy dojrzewają do 67, to może i ja dojrzeję... :roll:
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Stachu napisał/a:
Odpowiednikiem czego? 2,8 to 2,8 i tego się nie przeskoczy (chyba, że coś źle myślę :roll: ).
Nie musisz wszystkiego brać tak dosłownie, panie inżynierze. :-P

Ja dojrzałem do 6x7, ale nei stać mnie na Mamiye 7II.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kazek napisał/a:
najjaśniejszy objektyw ma światło 2,8 reszta to 4 i 4,5.

Najjaśniejszy? Ja mam taki ze światłem 2,4. A drugi 3,5, więc też nie 4 ani tym bardziej 4,5.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
matb, a ja trampki mam. ;-)

Kazkowi chodziło raczej o jego obiektywy.
*puf*

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
j+, aha.... bo ja jakoś zrozumiałem, że to do P6x7 nie ma jaśniejszych niż 2,8. :roll:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matth napisał/a:
dan, a ja szukam czegoś średniego na początek

Spoko, bede pamietal :-) Tylko musze jeszcze oddac swoj na mala regulacje (bo duzy serwis juz mial). Do poprawienia jest praca migawki na 1/125s.

SQ6GIT napisał/a:
To łomografia się kłania...

Bez przesady. Kiev 60 po serwisie nie rozni sie niczym od Araxa.

Kazek napisał/a:
Minusy są takie,że to pudło waży razem ze statywem 5 - 12 kg.

Statyw bede nosil okazjonalnie. Uzywam kolorywch 400-ek wiec czasy mam raczej krotsze niz dluzsze :-)

Kazek napisał/a:
Torba z objektywami,filtrami,nasadkami,świtłomierzem i innymi p***** waży 15 kg.

Jak ide robic zdjecia, to biore jeden obiektyw. Filtrow nie uzywam, swiatlomierz w kieszeni.

Kazek napisał/a:
Poza tym musisz mieć dobry skaner ja pracuję na Epson V750.

Mam V500 i na moje amatorskie potrzeby wystarcza. Tu masz przyklad skanow z Portry 400NC naswietlanej w sloneczny dzien:
http://dan.pentax.org.pl/blisko/

Kazek napisał/a:
Jeśli chcesz mieć jakość pod kontrolą slajdy należy wolać samodzielnie - Jobo CPP2.

Na razie negatywy mi wystarczaja.

Kazek napisał/a:
Ja mam Pentaxa 67 II

Zazdroszcze, super sprzet! :-)

Kazek napisał/a:
Jak masz pytania to pisz.

Czy masz porownanie do Kieva 60 pod wzgledem sily klapania lustra?

Cytat
Skoro wszyscy dojrzewają do 67, to może i ja dojrzeję...

Stachu, ale jaki to argument 'wszyscy'? Wazny jestes Ty i Twoje potrzeby, nie ogladaj sie na innych, a tym bardziej na mnie :-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach