matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Hmm przeleciałem się po ebayu i okazuje się, że 1600zł za Pentaka 6x7 z bodaj dwoma szkłami to jednak nie tak dużo.. Leży taki w komisie w Lublinie gdyby ktoś był zainteresowany.. Stanu nie znam niestety, wszedłem tylko po negatyw przelotem.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
matth, a z jakimi szkłami? I to wersja z MLU czy bez? I z pryzmatem czy z kominkiem czy jednym i drugim? I grip ma?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
matb, niestety nie pamiętam jakie szkła miał, a nie znam 6x7 tak żeby po rzucie oka stwierdzić z jakimi gadżetami był w zestawie :-(

Musiałby jakiś lubelak wpaść na dokładne przeszpiegi. Komis znajduje się na przeciwko bramy krakowskiej (po drugiej stronie głównej ulicy) po lewej stronie na rogu kamienicy (stojąc tyłem do bramy). Wchodzi się tam po schodkach na górę.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
moim zdaniem zamiast dopłacać do araxa tyle kasy lepiej jednak poszukać kieva60 w ładnym stanie. Ja kupiłem swego czasu kieva z przebiegiem kilku filmów od pierwszego właściciela :-P , do przeglądu nie dawałem, nie nakłada klatek czego się obawiałem. Tylko niestety nie mam dla niego czasu i niedługo pójdzie w świat ;-)
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Uuu. Matb, oficjalnie przepraszam, za tłumaczenie czegoś, co nie dane było mi zrozumieć. No, ale trampki dalej mam. Chociaż brudne.
*puf*

 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Dojrzalem do 67

:-) Hej dan! Tylko nie rób żadnych nerwowych ruchów. Jeśli tylo możesz spokojnie szporuj na 67II! To jest jednak zupełnie inna bajka w porównaniu do staruchów 6x7, 67! WARTO!!!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Lipa napisał/a:
inna bajka w porównaniu do staruchów 6x7, 67


Pojechales teraz... Bylbym daleki od tak kategorycznych stwierdzen... Wszystko zalezy od rodzaju fotografii - przy niektorych nie ma kompletnie sensu wydawac 3x tyle co za 67 z MLU za 67II... A przy innych moze i warto...

Pzdr
Spinner
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Spinner,
[...] poczujesz ukłucie. To odezwie się Twoja wk****ona ambicja. Pie**** ambicję! Ambicja tylko boli, a nigdy nie pomaga. Zwalcz ją w sobie.[...]
(Marsellus Wallace)

:mrgreen:

[ Dodano: 2008-11-17, 08:50 ]
a swoją drogą - jakie ceny dla 67II są jeszcze ludzkie?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
SQ6GIT napisał/a:
a swoją drogą - jakie ceny dla 67II są jeszcze ludzkie?

Ten na allegro wydaje sie w ludzkiej cenie.

Ja zaczalem sie zastanawiac, ile jest warty 67 z MLU i pryzmatem, w dobrym stanie technicznym. 1800?
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Bez szkieł? 900? 1000?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
SQ6GIT napisał/a:
Spinner,
[...] poczujesz ukłucie. To odezwie się Twoja wk****ona ambicja. Pie**** ambicję! Ambicja tylko boli, a nigdy nie pomaga. Zwalcz ją w sobie.[...]
(Marsellus Wallace)




Heh, dobre:-)))) No pewnie - jak kogos stac to jest super wybor, sam bym chetnie przyjal... Ale i tak foce ze statywu, nie mam pryzmatu TTL i wydaje mi sie, ze do krajobrazu itp to jest fajne i za male pieniadze - szczegolnie, ze nie pozwala pojsc na latwizne tylko trzeba sie przylozyc do pomiaru...

Kuszacy jest ten uchwyt na prawa dlon i mniejsze wibracje lustra ale ceny poki co sa poza moim zasiegiem ;-)

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:

Ja zaczalem sie zastanawiac, ile jest warty 67 z MLU i pryzmatem, w dobrym stanie technicznym. 1800?


Da się wyrwać za co najmniej połowę tej kwoty. Ale nie wiem czy zauważysz większą rożnicę w użytkowaniu 6x7 i 67, a 6x7 z MLU można dostać (tak jak ja) za sto dolarów..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
Ale nie wiem czy zauważysz większą rożnicę w użytkowaniu 6x7 i 67, a 6x7 z MLU można dostać (tak jak ja) za sto dolarów..

Chcialbym, zeby nie byl dojechany. Musi byc w 100% sprawny i to tyle.

Aha - na gieldzie ogladalem 6x7 (w super stanie) z matowka bez klina. Wszystkie tak maja?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dan napisał/a:
Aha - na gieldzie ogladalem 6x7 (w super stanie) z matowka bez klina. Wszystkie tak maja?

ZTCW to tak. W każdym razie nie słyszałem o matówce z klinem do 67.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:

Aha - na gieldzie ogladalem 6x7 (w super stanie) z matowka bez klina. Wszystkie tak maja?


Ja mam z klinem. Co do zajechania - te sprzęty są super pancerne, nie psują się za bardzo. Bodajże Fafniak przecież używa egzemplarza po ojcu..?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Moj dalem do przegladniecia w znajomym warsztacie... Facet powiedzial, ze ten aparat starczy mi do emerytury... :mrgreen: Takiego samego (a nawet chyba starszego - 6x7) maja na uczelni od 70tych lat, robi sporo rolek tygodniowo i co kilka lat go przynosza do zakladu na... profilaktyczne smarowanie :mrgreen: :lol:

Pzdr
Spinner
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
guerilla napisał/a:
Bodajże Fafniak przecież używa egzemplarza po ojcu..?

Ale coś temu Fafniakowemu 6x7 doskwiera. Pytanie tylko, czy to wina Pentaxa, czy też specyficznych zdolności Fafniaka ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
matb napisał/a:
guerilla napisał/a:
Bodajże Fafniak przecież używa egzemplarza po ojcu..?

Ale coś temu Fafniakowemu 6x7 doskwiera. Pytanie tylko, czy to wina Pentaxa, czy też specyficznych zdolności Fafniaka ;-)


e, wyrównywanie matówki bywa konieczne nawet w najnowszych lustrach cyfrowych..
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Zastanawiam się nad Pentaxem 67II + 105mm 2.4 ale interesuje mnie również Mamiya C330 i w związku z tym mam kilka pytań do użytkowników "mamuta" ;-) . Czy minimalna odległość ostrzenia 1m dla 105mm nie przeszkadza Wam zbytnio? Da się bez pierścieni pośrednich skadrować tym szkłem i wyostrzyć popiersie postaci? Podobne wątpliwości mam dla drugiego interesującego mnie szkła - 165mm 2.8 ostrzy od 1.6m - czy to nie jest trochę dużo jak dla odpowiednika ~80mm w małym obrazku - uda się zrobić ostre zdjęcie samej twarzy bez dodatkowego pierścienia? Ostatnie pytanie mam w sprawie błyskania - nie będę tym fotografował szybko poruszających się obiektów ale czy przy 1/30 i świetle odbitym może się zdarzyć, że osoba na zdjęciu będzie miała lekko rozmazane kontury (które załapią się jeszcze na światło zastane)?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
Ostatnie pytanie mam w sprawie błyskania - nie będę tym fotografował szybko poruszających się obiektów ale czy przy 1/30 i świetle odbitym może się zdarzyć, że osoba na zdjęciu będzie miała lekko rozmazane kontury (które załapią się jeszcze na światło zastane)?


jak nie postawisz na statywie aparatu to masz to jak w banku :-P

no i pierścienie tak czy owak trzeba sobie dokupić - za ca.100 dolarów są takie fajne jak zoom rozsuwane.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach