szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
SMC-M 100/4 macro
Byc moze ten obiektyw znajdzie sie w zasiegu moich mozliwosci zakupowych. Probowalem znalezc troche info na ten temat i wiem mniej wiecej tyle:
1. Pentax nie robi zlych obiektywow macro :mrgreen:
2. Porzadnie zrobiony obiektyw, no i srednica gwintu 49mm (czyli ten sam rozmiar, co w obiektywach, ktore mam lub chcialbym miec)
3. Pare sampli w necie jest, wygladaja zachecajaco
4. Na 50/2.8 macro lub 100/2.8 macro lub to ja jeszcze dlugo za cienki bede... :cry:
5. Ramkowalem wczoraj slajdy zrobione smc-m 50/1.7 tego lata i wiem, ze nie ma to jak dobre powloki by JSS i staloogniskowe szkielko. To byl Agfa RSX II a mimo to kolorki wymiataja (bez zadnego filtra :-D ). W tym tygodniu bedzie pewnie szalenstwo na scianie, bo pozyczylem rzutnik.

I tu rodzi sie moje pytanie: brac?
Wrazenia, opinie i sugestie mile widziane. A jakies sampelki zrbione tym szklem to juz w ogole bylby full wypas opcja :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam to szkiełko, bardzo go lubie - ale wirtualnie ;-) - bo prawie wcale nie używam. Testy wypadły OK, ale nic nie podeślę, bo się nie zachowały.

Największą wadę widzę w cropie - 150 mm z ręki bez SR to jak dla mnie spore wyzwanie (chyba że warunki świetlne znakomite). Na dzień dzisiejszy 90 % robię DA 18-55, a resztę F 35-105....
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Największą wadę widzę w cropie - 150 mm z ręki bez SR to jak dla mnie spore wyzwanie (chyba że warunki świetlne znakomite).

To bedzie do MZ-5n+statyw, moze potem kupie cos z SR, wiec powysze wady mnie nie dotycza :->
Dzieki za odzew
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
I tu rodzi się moje pytanie: brac?

do analoga, ktory sie nie gryzie ze szlami bez stykow -brac, dobre szklo,
a co cyfry hmmmmmm, brak stykow bedzie Ci uprzykrzal zycie troche tzn pomiar swiatla ok da sie, ale np jesli bedziesz chcial robic z jakas nowsza lampa i nowa puszka to moze sie byc tzw 'zonk' (kwestia czy wynalazki typu p-ttl ktore dzialaja super z najbardziej badziwnym szklem z elektryka zadzialaja poprawnie z swietnym optycznie szklem bez krzemowych dodatkow)
pozdrawiam
kp

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach