dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
pancurski napisał/a:
A czym w zasadzie jest fotografia rodzinna ?
Po prostu, zdjecia swojej rodziny ;-)

dz.

[ Dodano: 2008-05-02, 13:35 ]
Grizley, to jest taki lepszy album. Szukam czegos innego...

Przypomnialo mi sie, ze nieoceniony Iczek juz o tym pisal:
http://iczek.blogspot.com...nealbumowe.html

Tam sa dwa dobre linki.

dz.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
dzerry, małe ale. Dwa pierwsze zdjęcia które wstawiłeś, prócz tego że najwyższa liga, to mieszczą mi się w rodzinna. Ale trzecie to już tak sobie. To praktycznie zdjęcie urządzeń przemysłowych z dzieckiem w tle ;-) Fotografia rodzinna przedstawia rodzinę i to w sposób w którym da się rozpoznać osoby - to moja osobista definicja. Portret też się nie mieści.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
samber, podba mi sie ta definicja ;-)
 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
Pokażę teraz ja rodzinną fotografię z której jestem zadowolony:

"Ręce"
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Nie wiem, czy z ambicjami, ale "rodzinna". I - jak dla mnie - całkiem udana fotografia. Moja :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ładna! :-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
matb, rodzinna, nie rodzinna... ale udana to fakt ;-)
 
slavo222  Dołączył: 29 Lip 2007
nie wiem na ile da się być blisko obiektywizmu w wypadku fotografowania rodziny. niemniej jednak chyba chodzi tu o wykorzystanie do celów foto tego co się ma pod ręką ;-) no, tj.żony-bonie stać nas na modelkę, dziecka - bo czymś żywym kadr trzeba wypełnić, etc.

moje a propos'y(moja córa Natalia):
1.zachwyt. nie wiem, co zobaczyła...

2. kąpiel

3. pierwszy w życiu senny profil. kilka dni po urodzeniu
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
A to też moje gnioty pokażę pierwsze to chyba rodzina a reszta to chyba pod pseudo portrety
1 żonka & syn i krzywy plac


2


3


4
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Hej! Do pokazywania "kobiet życia" to jest inny wątek - tak między psami a kotami jakoś. DO chwalenia się fotkami to cały dział specjalny jest.
A tu to jednak prowadźmy dyskusję nad interesującym i raczej atypowym ujmowaniem tradycyjnego tematu jakim jest rodzinny album.
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
matb napisał/a:
Hej! Do pokazywania "kobiet życia" to jest inny wątek - tak między psami a kotami jakoś
:-B

Sorki ale jakoś wczoraj po kilku piwkach nie do końca ze zrozumieniem przeczytałem 1 stronkę ;-) , i wstawiłem pierwsze fotki rodzinki z kasetki :oops: jako że nie mam uprawnień do kasacji powyższego mojego postu proszę o takową kolorowych, albo zostawienie bo bardzo mi się podoba wypowiedź matb, :-B
która po kasacji mojego postu straci swój urok :-)
Oj widzę że przesadziłem z mocą wczoraj bo jeszcze dziś coś się motam 8-)
Sorki za zaśmiecanie ciekawego tematu, daje sobie 1 ostrzeżenie i zakaz pisania na forum po 5 mocnym piwku ;-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
desinger napisał/a:
zakaz pisania na forum po 5 mocnym piwku ;-)

dobrze, że nie wszyscy są tak rygorystyczni, bo pusto by się zrobiło ;-)
 

Smileks  Dołączył: 08 Maj 2007
albumik rodzinny, ale chyba nie o to ci chodziło ... poszperam w archiwum ;-)



 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
ponieważ miałem 1,5 tygodnia na fotografię to pełen wrażeń i pytań wracam do tego tematu (nie tylko tego :mrgreen: ). I... okazuje się, że fotografia rodzinna sprawia pewien problem. Przynajmniej ja go miałem, kiedy próbowałem coś ufocić (pomijając zwykłe strzały dla historiografii rodzinnej). Strasznie trudno ustawić ludzi tak, żeby było ciekawie i ładnie. Raz można, drugi jeszcze, ale bardzo szybko ludzie tracą cierpliwość. W końcu to nie są zawodowi modele przyzwyczajeni do długich godzin przygotowań i focenia. Trudno się robi rodzinną z ambicjami. A może puścić sprawy na żywioł i czekać co się ustrzeli. Proszę o wasze doświadczenia i patenty
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Żywioł ma tą nieocenioną zaletę że zawsze jest autentyczny... dlatego warto czekać na TEN moment, choćby nawet udało sie zrobić jedno (acz wartościowe) zdjęcie. Nie chodzi przecież o to żeby strzelać sto fotek dziennie rodzinie czy nowo narodzonemu dziecku bo nikt nigdy (łącznie z samym autorem) nie będzie czerpał radości z oglądania takiego zalewu "twórczości"...

A tak na marginesie - dlaczego nie ma wątku w którym prezentowane są kadry z naszymi dzieciakami... są wątki z siersciuchami, ptakami, kobietami, makro robalami...a z dziećmi nie ma (o ile mi wiadomo)...

Czy to przeoczenie czy może jakiś głębszy sens kryje się za brakiem takiego tematu :?: :?:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Arczibandit napisał/a:
Czy to przeoczenie czy może jakiś głębszy sens kryje się za brakiem takiego tematu

PRzeoczenie...
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=10508
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
mygosia, ale tamten wątek ktoś kolorowy z bliżej nieznanych powodów przemianował na wątek "własny" ze zdjęciami Stanisława B. :-P
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Faktycznie... tytuł wątku dziwny trochę, pewnie dlatego przeoczyłem...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
matb, już jest naprawione, załatwiłem u zorzyka ;-) ...

[ Dodano: 2008-05-26, 12:05 ]
Wątek podbiłem, jest wydzielony, tylko tytuł pierwszego postu jest "dziwny". Ale można ładować foty dzieciaków
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Owłosienie rodzinne

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach