Nikon D300 czy Canon EOS 5D
Nikon D300
58% Complete
61 (58%)
Canon EOS 5D
41% Complete
44 (41%)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
bezapelacyjnie 5D
Popieram. Staruszek trzyma się dobrze. Nie tylko AF jest ważny.
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
Nikon D300 + 14-24 f/2.8 + 24-70 f/2.8 + 70-200 f/2.8 mmmarzenie...

A jeszcze lepiej D700 zamiast D300 i na przyczepkę 200-400 f/4.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
To już wolę samochód.
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Dla mnie duzo wiecej zalet posiada sysytem Canona...

Duzo bogatsza oferta szkiel a w tym stalek.
Swietna plastyka i ladne oddanie kolorow - bardzo naturalne - 5D.
Tanie szkla z 2giej reki i ich dostepnosc w Swiecie.

Korpusy Nikona pomimo ze sa kompozocyjnymi arcydzielami posiadaja jedna z najwiekszych wad jaka jest przeladowanie funkcjami ktore to dzial marketingu nikona stara sie nam wcisnac jako niezbedne. Ilosc informacji na wyswietlaczach, wszedobylskie kratki i punkty af w w wizjerze maca jak tylko sie da.

Czasami mysle ze w Nikonie pracuje wiecej ludzi od efektow specjalnych niz tych co robia zdjecia.

Moj wybor pada na swietna 5D + cala masa szkielek ktore sa dosyc nowymi konstrukcjami i o wiele tanszymi.

Pozdrawiam

Lupus
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
ja nie mialem problemow przy przesiadce z P na C, nie wiem dlaczego ludzie pisza, ze obsluga C jest trudna i niewygodna... kwestia przyzwyczajenia i tyle, ostatnio bawilem sie N D80 i tez nie bylo problemow, wszystko intuicyjne.

jak ktos mowi, ze obsluga tego czy tego jest trudna albo jakas tam jeszcze, to polecam kompakt i tryb zielony kwadracik :)

Co do 5D to nie zaluje ani zlotowki wydanej na niego. FF to jest inny swiat :)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
argawen napisał/a:
To już wolę samochód.


No za ten zestaw to fajne 4 kółka można nabyć 8-)
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
5d bo:
wyższy punkt oczny, iso50, nie jest przebajerzony jak d300/700, tylko to co niezbedne.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
zdecydowanie 5D. FF to inny świat. jak raz wejdziesz to już jesteś stracony dla aps-c.
tak wiec albo 5D albo dołozyć do d700 ale to poki co spora kasa.

Pomyśl, co z tego że kupisz kolejne aps-c? FF i tak nie przestanie cię kusić a marketingowcy już zadbają o to aby kusiło coraz bardziej. i co. za rok znowu zmieniać body i szklarnię?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
"Gdybym był bogaty" to bym sobie kupił EF 24mm f/1.4 L USM i nawet zwykłego analoga do tego. Ech, co to za szkiełko... :-) . Plus sprawny ME-S z pięćdziesiątką i chyba nic więcej nie byłoby mi potrzebne :-P
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
widze, ze kiedys wiekszosc byla za d300 a teraz za 5d(widac magia ff sie poglebia:)- wybierajac miedzy tymi puszkami trzeba postawic sobie pytanie: do czego? a nie którą puszke.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
D300/D700.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
D300/5D?
Dla mnie sprawa jasna...tylko i wyłącznie 5D. Co mi po tych wszystkich nowinkach technicznych w D300 skoro to dalej APS-c...
Przeglądając na pbase przykładowe fotki z różnych szkieł Canona bardzo często klikałem w miniaturkę fotki, która okazywała się być zdjęciem wykonanym za pomocą korpusu 5D. Dla mnie dało to do myślenia.
W przyszłym roku planuję przejść właśnie na 5D...o ile wszystko dobrze pójdzie i pożegnać się ze starym systemem.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Marcinicus napisał/a:
o ile wszystko dobrze pójdzie i pożegnać się ze starym systemem.

Tak na marginesie, nieźle ktoś szaleje na Allegro z wymianą systemu :-) . Nawet 80-200*/2.8 można wyhaczyć.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Miedzy tymi dwoma mój głos na 5D, FF mnie kusi w jeden sposób, mam słabość do L-ek Canona, wiadomo L jest na FF, a nie lubię "przeliczania ogniskowej" :mrgreen:
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Gdybym miał od początku wybierać system, to wybrał bym Nikona i korpus ... Fuji S5pro. Zdjęcia z C 5D są naprawdę fajne, ale te z Fuji są dla mnie takie jakieś bardziej analogowe... Chyba za długo robiłem zdjęcia na kliszach Fuji :-)
Poza tym moim zdaniem, żaden system nie daje takiego pola do popisu jak system Nikona (jeżeli chodzi o wybór rzeczy do kupienia ;-) ).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
gin z tonikiem napisał/a:
żaden system nie daje takiego pola do popisu jak system Nikona
Popisu czego ?
Jeżeli chodzi o osprzęt, szkła, to chyba Canon w tym przoduje.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
argawen napisał/a:
]Popisu czego ?
Jeżeli chodzi o osprzęt, szkła, to chyba Canon w tym przoduje.

Czy Nikonowi czegoś brakuje w obiektywach? Chyba nawet bardziej odświeżył swoją ofertę jeżeli chodzi o obiektywy FF.
A czego ma więcej - dwóch producentów korpusów (no Fuji to może nie do końca inny korpus), lepiej współpracujące szkła producentów niezależnych, szkła Zeiss,a i Voitlander'a.
Nikon ma też ponoć (nie miałem nigdy Nikona, z EOS'a na analogu byłem zadowolony) lepszy AF, system błyskowy, lepsze wykonanie większości korpusów.

[ Dodano: 2008-08-26, 10:06 ]
Nikon ma również pewne wady - np. ceny ;-) .
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
gin z tonikiem napisał/a:
Poza tym moim zdaniem, żaden system nie daje takiego pola do popisu jak system Nikona (jeżeli chodzi o wybór rzeczy do kupienia ;-) )

Równie dobrze zamiast Nikosia możesz wstawić Canona, Sonoltę a nawet Pentaxa, to tylko kwestia ceny, pomijając FF czego nie dadzą Ci inni producenci?
IMHO wybór systemu jest czymś bardzo osobistym, jeśli odpowiada mi coś w jednym z nich o z tego będę korzystał to wybiorę ten system, a jeśli mam się podniecać nowościami to ani chybi co trzy miesiące góra co pół roku zmiana systemu. Zobacz jak przy każdej nowej puszce jest ogólne podniecenie, jeszcze półtora roku temu taki D80 nie wspominając już o D200 był super hiper duper aparatami, a dziś to poprostu obciach, przecież tym się nie da robić zdjęć. Myślę że trochę zdrowego rozsądku jest mocno wskazane.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
jesli porownywac system N i C to:
Nikon miażdży C i inne systemy 3ma zumami:
14-24, 24-70 i 70-200

Canon raczej ma przewage w stałkach
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ttb napisał/a:
miażdży
uwielbiam to okreslenie, znaczy się, że co tyle ważą? Ech..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach