Nikon D300 czy Canon EOS 5D
Nikon D300
58% Complete
61 (58%)
Canon EOS 5D
41% Complete
44 (41%)
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
ttb, dorzuć do tego jeszcze 200-400 f/4. Canon, owszem ma fajne stałki, ale w Nikona też ciekawie. 300 f/2.8 i 400 f/2.8 :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ttb napisał/a:
Nikon miażdży C i inne systemy 3ma zumami:
14-24, 24-70 i 70-200


Co właściwie masz na myśli?
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
no to proste - jesli chce miec duzy zakres bez dziur to biore te 3zumy. odpowiedniki Canona wiadomo - nie są złe - lecz kazdy ustepuje im w jakims mniejszym lub wiekszym stopniu.
oczywiscie słowo "miażdży" jest za mocne do tego porownania - ale chcialem podkreslic ze dla nas onanistow sprzetowych(a pewnie wiekszosc nimi jest w mniejszym lub wiekszym stopniu) minimalna roznica w jakosci danego szkla czy aparatu wyrasta do niewyobrazalnego poziomu.
no a ponadto lubie i pewnie nie tylko ja zgryzliwe uwagi kolegi żaby.

pozdrawiam
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
ttb napisał/a:
24-70


A panowie z pewnego serwisu, o N24-70:

brokatowi napisał/a:
Nikon, niewątpliwie, dał zawodowcom świetny instrument. Chcąc być złośliwym, można jednak napisać, że Zeiss dał systemowi Sony lepszy.


Więc gdzie tu miażdżenie innych systemów :evilsmile:

 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Kosior - a wybierzesz system sony bo brokatowi napisali, ze sony ma 1den lepszy obiektyw??? :mrgreen:
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
ttb napisał/a:
Kosior - a wybierzesz system sony bo brokatowi napisali, ze sony ma 1den lepszy obiektyw??? :mrgreen:


Ja nic nie wybieram. Zostaje w Pentaxie, bo mi tu dobrze... Poza tym, i tak nie stać mnie na te wszystkie puszki i szkła. więc nie mam się co tym przejmować. Jak zacznę pracować i (oby) sporo zarabiać, to wtedy zaczne się martwić o takie rzeczy...
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Zarówno Canon jak i Nikon mają najwięcej do zaoferowania dla tzw. zawodowców, co nie znaczy, że Sony, Pentax czy Olympus nie robi dobrych aparatów. Niektóre modele produkowane przez te mniejsze firmy (jeśli chodzi o rynek lustrzanek) są lepsze, albo mają pewne cechy i funkcje, których klient nie znajdzie w aparatach produkowanych przez C v N. Dlatego pomimo tego, że byłem długoletnim użytkownikiem EOS-a, kupiłem K10d...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ttb napisał/a:
odpowiedniki Canona wiadomo - nie są złe - lecz kazdy ustepuje im w jakims mniejszym lub wiekszym stopniu.


Hmmm? Skad ta informacja?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przypomniał mi się taki rysunek Mleczki (szukam w necie i znaleźć nie mogę).... gdzie siedzi dwóch żebraków, jeden wyciągnął gazetę z kosza, czyta i mówi: "Jachty znów poszły w górę".
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
matteusz napisał/a:
Canon, owszem ma fajne stałki

No taka 85/1.2 - cytując klasyka - "Niezłe cacko". Pentax chyba nigdy czegoś takiego nie wyprodukował.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Kurczę, szedłem dzisiaj ulicą i zrobiłem zdjęcie takiemu gołębiowi, co dreptał przede mną - no i doszedłem do wniosku, że potrzebuję FullFrame'a. Niestety, okazało się to konieczne... :-(
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Samp napisał/a:
doszedłem do wniosku, że potrzebuję FullFrame'a. Niestety, okazało się to konieczne...

To bardzo smutne. Rozumiem, że gołąb poczuł się zdeprecjonowany Twoim niepełnosprawnym aparatem :oops: .
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Nie no z FF to zdjęcie byłoby nieporównywalnie lepsze. Nawet mógłbym je wtedy na jakiś konkurs wysłać, czy co...
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Samp napisał/a:
Nie no z FF to zdjęcie byłoby nieporównywalnie lepsze. Nawet mógłbym je wtedy na jakiś konkurs wysłać, czy co...
No to składaj, składaj na FF - sława kosztuje ;-) .
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Canony robia bardzo ladne zdjecia.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
Tak na marginesie, nieźle ktoś szaleje na Allegro z wymianą systemu . Nawet 80-200*/2.8 można wyhaczyć.


Że co? Bo nie załapałem dowcipu chyba...
 

t0m3k  Dołączył: 17 Kwi 2008
256mb napisał/a:
Canony robia bardzo ladne zdjecia.

O, to kupię Canona i będzie mi robił bardzo ładne zdjęcia :mrgreen:
To się tyczy wszystkich canonów czy tylko wybranych? :mrgreen:
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
tylko 1Ds z KONIECZNIE jasno-szarym obiektywem, bo w czarne to żadna modelka czy aktorka nie spojrzy :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach