Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Jeśli chodzi o dwa Pentaksy koło siebie, bo w czeskich skalnych miastach tydzień temu też mi się trafiło.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
2 Pentaksy na metr kwadratowy odnotowano rankiem w Gdańsku Wrzeszczu.
I jeszcze zum, dwa limitedy i mały (tfu!) Canon ;-)
Rivelv, dziękuję i pozdrawiam!

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Przypomniało mi się, że 10-go października, na Wysokiej, spotkaliśmy pentaksowe małżeństwo z Zielonej Góry. O ile dobrze zrozumiałem, forum obserwują, ale nie są zarejestrowani. On miał K-5II a ona chyba K200D.
Pozdrawiam :-)

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Młodziutka dziewczyna w schronisku na Hali Kondratowej 17 tego w środę.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
rychu, masz na myśli fakty, plany czy marzenia?

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Ryszard, :mrgreen: nie ważne, i tak z żoną byłem :-D
Ale była z krwi i kości z Pentaxem na szyi opierającym się na realnym ciele :-D

Koteki  Dołączył: 21.10.2007
Człowiekiem z Pentaksem na szyi, spotkanym dzisiaj w Cytadeli, w Muzeum X Pawilonu, jestem ja - Koteki. Pozdrowienia dla Izy i Trefa - dzięki wam po latach przerwy zalogowałem się do forum i pewnie zostanę tu na dłużej.

tref  Dołączył: 05.09.2006
Ha, było super, dziękujemy za miłe spotkanie i jesteśmy pod wrażeniem tego, co krótkofalarsko robicie. Warto było na świętowanie wybrać miejsce mniej popularne niż plac w centrum miasta. Jednocześnie Cytadela jako źródło sygnału radiowego o odzyskaniu niepodległości to lokalizacja najlepsza. Krótkofalarska stacja amatorska o znaku wywoławczym SN1918WAR (nawiązującym do znaku wywoławczego przejętej przez Polaków radiostacji), obecna będzie na pasmach fal krótkich do końca 2018 roku.

Cytat
W nocy z 18 na 19 listopada 1918 roku, z przejętej po Niemcach radiostacji zainstalowanej w Warszawskiej Cytadeli, nadano tekst podpisanej kilka dni wcześniej przez Józefa Piłsudskiego depeszy, proklamującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego. Depesza, przetłumaczona na kilka języków, skierowana została do rządów USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Japonii, Niemiec oraz „wszystkich państw wojujących i neutralnych”.

Skocz do: